LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: jarek7714 »

Sensej pisze:Jak się pisze normalnie to nikt nie odpowiada :DD widocznie trzeba zjechać do poziomu leminga który patrzy w TV i ślini się na widok reklam.
Kolega @Sensej jest sfrustrowanym użytkownikiem ADSL Orange, którego "serce" złapało na kolejny 2 letni cyrograf, używając do tego celu worka z prezentami (chińskiej elektroniki z logo pomarańczy-tablety, dyski...), zarejestrował się na plusforum aby siać ferment. Gdzie jest Twój test łącza! Szukasz kolegi z VDSL aby pokazać jak to działa :!: -a pewnie nie wile lepiej od http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=41296 i marzy się LTE-chociaż od pomarańczy do której jest przywiązany ( posty i nie tylko to można klepać z darmowego BDI). :lol:
mikiasa pisze: No to proszę.
Plus - pobrane 1 GB od początku okresu rozliczeniowego. Pozostało jeszcze 24 GB z pakietu podstawowego.
Obrazek

Pomarańcze - pobrane 70 GB ponad limit.
Obrazek

Oczywiście ta sama lokalizacja, te same urządzenia i nawet ten sam dach z nadajnikiami. Z tą różnicą, że w Orange mam słabsze parametry linku.

W czerwcu Plus wychodził poza 50 Mb/s. Więc zobacz jak mocno łącze się zdegradowało.
Przecież wystarczy przeczytać dane http://media.cyfrowypolsat.pl/pr/286927 ... ale-2014-r, wrzesień to były "żniwa" MŚ, także liczby mówią same za siebie w ciągu kwartału 300tys. abonentów smartDOM. Oferty na internet LTE nie było przez 3 lata (po sieci hulał wiatr, zamiast trzepać kasę i mieć zadowolonych klientów to chytrzyli). W maju b.r kumulacja-pierwsza konkretna promocja LTEx2 a za 2 tygodnie smartDOM i internet "bez limitu" (zdobyli więcej klientów przez kwartał niż w ciągu ostatnich 3 lat). Mało tego teraz to sobie bardziej wyrafinowanie wymyślili-nie będą już forsować oferty osobno, bo jak klient będzie marudził że ma 50-100GB to aneks mu się wycofa i będzie spora dopłata (2&1 "wilk syty i owca cała", abonenci korzystający mniej intensywnie z sieci zapłacą nie wiele i będą zadowoleni). Jest duża konkurencja, regulaminy- zapisy będą musiały być doprecyzowane, klienci tylko zyskają, lecz nie na zasadzie że to będzie 100% no-limit i 30Mbps transfer, najlepiej symetryczny (to się komuś w głowie poprzestawiało że zużyje danych w TB). Nie zmienia to faktu że technologia się sprawdza-u mnie mimo spadku download o ok. 50%, parametry sieci poza speed nawet nie drgnęły. :!: Obrazek
Awatar użytkownika
barman_pl
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 8 paź 2014, o 01:24

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: barman_pl »

edit:
przepraszam :lol:
lte_fan
PlusManiak
Posty: 71
Rejestracja: 9 paź 2014, o 15:33

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: lte_fan »

jarek7714 pisze: W przeciwieństwie do Ciebie na forum jestem 2 lata a nie kilkanaście dni, pod swoim nick jestem dostępny na eko, openrouter, openlinksys, trzepak i nie od kilku dni.
No i w koncu rozumiem! Lece sie zarejestrowac na kilunastu forach. Wtedy (wedlug Twojej logiki) będe mógł pierdzielic bez sensu a inni maja przede mna milknac i czapki z glow zdejmowac.

Swoja droga To Ci szczerze wspolczuje. Pierdzielenie glupot na kilunastu forach bedac wszedzie w opozycji do przewazajacej ilosci uzytkownikow musi byc wyczerpujące emocjonalnie jak i fizycznie. Zwlaszcza ze płodzisz posty na cale strony - to musi kupe czasu zajmowac. Wiesz czemu ja (i wielu innych) nie jestem zarejestrowany w tak wielu miejscach i nie piszemy takich wypracowan? Mam lepsze rzeczy do robienia niz walka z witrakami i udowadnianie ze biale jest czarne, wzglednie mamy lepsze sposoby zarobkowania.
dario0205
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2014, o 17:18

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: dario0205 »

pawel1710 pisze:Tak, mamy takie zapisy, ale każdy kto ma umowę z czerwca niech najlepiej powołuje się wlaśnie na FUP, bo w regulaminach z czerwca jest jasno napisane, że FUP dotyczy tylko 2G/3G. Dziś jeden kolega, który podpisywał umowę w czerwcu wklejał już pismo jakie dostał od Plusa i Plus jasno przyznał, że w regulaminie z czerwca są błędne zapisy dotyczące FUP co daje możliwość zerwania umowy z winy operatora bez naliczania kar umownych:

Obrazek
Paweł masz na myśli umowy podpisane do 3 czerwca ?
petarda
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 5 paź 2014, o 08:18

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: petarda »

dario0205 pisze:
pawel1710 pisze:Tak, mamy takie zapisy, ale każdy kto ma umowę z czerwca niech najlepiej powołuje się wlaśnie na FUP, bo w regulaminach z czerwca jest jasno napisane, że FUP dotyczy tylko 2G/3G. Dziś jeden kolega, który podpisywał umowę w czerwcu wklejał już pismo jakie dostał od Plusa i Plus jasno przyznał, że w regulaminie z czerwca są błędne zapisy dotyczące FUP co daje możliwość zerwania umowy z winy operatora bez naliczania kar umownych:

Obrazek
Paweł masz na myśli umowy podpisane do 3 czerwca ?
Ludzie nie macie to się ekscytować złotym środkiem na rozwiązanie umowy. Działy reklamacyjne w dużych firmach mają normy. Pewien niewielki procent reklamacji musi zostać uwzględniony, Tak samo jak za zdjęcie z fotoradaru ułamek procenta dostaje pouczenie, ponieważ tak jest przyjęte i takie są przepisy.

W tym przypadku sytuacja wygląda podobnie.
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

petarda pisze:
dario0205 pisze:
pawel1710 pisze:Tak, mamy takie zapisy, ale każdy kto ma umowę z czerwca niech najlepiej powołuje się wlaśnie na FUP, bo w regulaminach z czerwca jest jasno napisane, że FUP dotyczy tylko 2G/3G. Dziś jeden kolega, który podpisywał umowę w czerwcu wklejał już pismo jakie dostał od Plusa i Plus jasno przyznał, że w regulaminie z czerwca są błędne zapisy dotyczące FUP co daje możliwość zerwania umowy z winy operatora bez naliczania kar umownych:

Obrazek
Paweł masz na myśli umowy podpisane do 3 czerwca ?
Ludzie nie macie to się ekscytować złotym środkiem na rozwiązanie umowy. Działy reklamacyjne w dużych firmach mają normy. Pewien niewielki procent reklamacji musi zostać uwzględniony, Tak samo jak za zdjęcie z fotoradaru ułamek procenta dostaje pouczenie, ponieważ tak jest przyjęte i takie są przepisy.

W tym przypadku sytuacja wygląda podobnie.
Jeżeli regulamin z czerwca jest "wadliwy" pod względem FUP na LTE - a jest , to Plus musi albo zdjąć FUP'a z LTE = respektować zapisy regulaminu, który sam stworzył, albo rozwiązać umowy. Inneych możliwości nie ma , wiec Dział Reklamacji nikomu łaski nie robi, Obie strony są zobowiązane do przestrzegania podpisanego regulaminu/ umowy.
Born1966
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 2 paź 2014, o 20:53

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Born1966 »

Popiszemy, zobaczmy.
dario0205
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2014, o 17:18

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: dario0205 »

bartex03 pisze:Jeżeli regulamin z czerwca jest "wadliwy" pod względem FUP na LTE - a jest , to Plus musi albo zdjąć FUP'a z LTE = respektować zapisy regulaminu, który sam stworzył, albo rozwiązać umowy. Inneych możliwości nie ma , wiec Dział Reklamacji nikomu łaski nie robi, Obie strony są zobowiązane do przestrzegania podpisanego regulaminu/ umowy.
Mam umowę z 17 czerwca mam nadzieje ze w mojej zapis o FUP jest w starej wersji.
Jak wrócę do domu sprawdzę . Oby był.....
lukiboss
Starszy Plusmaniak
Posty: 157
Rejestracja: 9 cze 2014, o 20:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: lukiboss »

Ja mam z 10 czerwca i jest wyraźny zapis ,,w celu realizacji FUP w 2G/3G...'' także mogę reklamację śmiało pisać?
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

lukiboss pisze:Ja mam z 10 czerwca i jest wyraźny zapis ,,w celu realizacji FUP w 2G/3G...'' także mogę reklamację śmiało pisać?
Tak mozesz pisać , jeszcze jakbys mial podczas rozmowy wyrecytoweane przez Konsultanta : W celu bla bla bla FUP" , gdzie podkreslam ze mam TYLKO LTE. To wtedy bajka :)

Ja juz swoja reklamacje wyslalem + powołałem się na te brednie telefoniczne o FUPie na LTE.
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Pinocino »

Mój kasperski krzyczy
Kaspersky
Internet Security
Dostęp zabroniony
Żądany adres internetowy nie może zostać pobrany

Adres internetowy:

http://plusforum.pl/posting.php?mode=rep<...>

Zablokowane przez Ochronę WWW

Powód: adres internetowy zawierający phishing

Kliknij tutaj, jeśli uważasz, że ta strona internetowa została niesłusznie zablokowana.

Metoda wykrycia: analiza heurystyczna
Komunikat wygenerowano: 13:34:15

EDIT:
Pytanko mam do PLUS LTE. Orange już udostępniło internet LTE bez limitu wszystkim klientom. Nowym i " starym" .Reklama w radiu słyszana dziś. Kiedy LIDER LTE PLUS i POLSAT będą miały wreszczie taką ofertę . Kiedy klienci z 15 letnim stażem i czterema abonamentami będą docenieni przez operatora. Wstyd ,że nie ceni się stałych klientów.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, o 14:02 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów. Nie pisz post pod postem - korzystaj z możliwości jego edycji
Awatar użytkownika
Darek.74
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 4 cze 2013, o 13:29

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Darek.74 »

Pinocino* Tak naprawdę nigdy :mrgreen: jak wierzysz że jest w Plusie oferta bez limitu to albo nie czytasz, albo jesteś naiwny.
Awatar użytkownika
onken
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 29 sie 2014, o 13:44

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: onken »

Orange ma zapis ze może ograniczyc do 16 kbps wiec jeszcze gorzej niż w Plus, znów bedzie zgrzytanie zębami naiwnych ;)
CP/Plus ( kiedyś.... )
Obrazek
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

Eee tam gorzej. Czy 32kbps czy 16kbps... czy nawet 8kbps to jaka to w praktyce różnica ? Internet i tak nie działa, to po prostu blokada tylko z prędkością >0 dla formalności.
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Pinocino »

Jak pisałem słyszałem dziś w radiu reklamkę . Nie czytałem Darek.74 regulaminu Orange ,bo mnie nie interesuje. Narazie od co najmniej 15 lat jestem wierny plusowi. Czekam kiedy to doceni.
ODPOWIEDZ