śmieszne prędkości

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
SoDaR
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lip 2015, o 23:29

śmieszne prędkości

Post autor: SoDaR »

Nie wiem czy jest sens teraz oskarżać kogokolwiek bo moim błędem było nie sprawdzenie prędkości po podpisaniu umowy ale sytuacja wygląda tak:

Testowałem internet przez 7 dni, działał świetnie na zasięgu "średnim tak pokazywał ODU" czyli 2-3 kreski miałem pobieranie ok 20 mb/s i tak samo wysyłanie sprawdzałem to codziennie i NIC sie nie zmieniło.Po okresie próbnym zdecydowałem się na kupno bo czemu nie internet wydawał się dobry i od 7 dni mam internet i tak dzisiaj natknęło mnie by sprawdzić prędkość i..
http://www.speedtest.pl/test/111238877
Nie płakał bym jak bym miał minimum 10mb/s pobierania i wysyłania ale tyle co teraz to miałem na starym internecie a nawet więcej ale wracając do tematu dostałem w salonie sprzęt był to router + ODU (biała skrzyneczka robi za antenę) i przez te 7 dni próbnych internet był niezawodny żadnych spadków poważniejszych czy cos a teraz.. podejrzewam żę po prostu na te próbne dni jakoś podrasowali ten internet nie wiem, zwiększyli przepustowość czy cokolwiek bo teraz i tu nie jestem pewien czy mam takie pobieranie od początku podpisania umowy czy po prostu mam tak z powodu obciążenia sieci czy czegoś w tym rodzaju i jest to chwilowe.Transfer CHYBA nie został przekroczony bo nie dostałem żadnego sms itp.

Teraz pytanie czy moje podejrzenia są słuszne czy to tylko jakieś przeciążenie ??
banowanyprzezkretyna
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 22 maja 2015, o 00:21

Re: śmieszne prędkości

Post autor: banowanyprzezkretyna »

SoDaR pisze: http://www.speedtest.pl/test/111238877
dostałem w salonie sprzęt był to router + ODU (biała skrzyneczka robi za antenę)
Transfer CHYBA nie został przekroczony bo nie dostałem żadnego sms itp.
Teraz pytanie czy moje podejrzenia są słuszne czy to tylko jakieś przeciążenie ??
Słuszne - ja miałem podobnie - dzisiaj ledwo przekraczam 10Mb/s i to raczej wczesnym rankiem, albo głęboką nocą - jak kto woli...
Transfer sobie sprawdź, bo być może jesteś już pod opieką FUP.
Co do sprzętu - dałeś sobie wcisnąć G. Ten sprzęt nie obsługuje 3G, czyli limitu nocnego, o wyjęciu karty SIM bez utraty gwarancji zapomnij...
SoDaR
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2015, o 23:29

Re: śmieszne prędkości

Post autor: SoDaR »

Jak to nie obsługuje limitu nocnego? Chyba się do nich przejadę, bo naprawdę nie wytrzymuję już tego! Wszędzie taki kit wciskają!

A jak ten transfer sprawdzić jeśli chodzi po adresie routera to mi sie zresetował po ostatniej utracie prądu? ;/ Jest jakiś inny sposób?

EDIT:

PS: Co do gwarancji pojadę do nich i sprzęt mają zmieniać, albo będzie bieda dla nich i tyle.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2015, o 15:50 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim.
banowanyprzezkretyna
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 22 maja 2015, o 00:21

Re: śmieszne prędkości

Post autor: banowanyprzezkretyna »

SoDaR pisze:ak to nie obsługuje limitu nocnego? Chyba się do nich przejadę, bo naprawdę nie wytrzymuję już tego! Wszędzie taki kit wciskają!
A zajrzyj sobie do regulaminu limitu nocnego - mój regulamin mówi o limicie nocnym 100 GB w 3G - więc muszę przełączyć modem - Twój sprzęt nie obsługuje 3G. Transfer sprawdzisz na Plus online.
SoDaR
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2015, o 23:29

Re: śmieszne prędkości

Post autor: SoDaR »

Sprawdzę to jutro i w poniedziałek pewnie się do nich z tym wszystkim przejadę, bo już mam dość tego jak człowieka w konia zrobią dla kasy ehh.. teraz wiem czemu mam te 2mb, bo mi na 1000% transfer spadł jak pobierania na noc zostawiałem...

Dzięki za pomoc tematu proszę nie zamykać sprawa nie jest wyjaśniona.

EDIT:
sobota, 4 lipca 2015, 11:09

Witam ponownie.
To jak te śmieszne ODU nie łapie 3G to w jaki sposób lub jakie urządzenie w miarę dobre je złapie?
Oczywiście te które mają w Plusie, bo zamierzam to wymieniać.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2015, o 15:59 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim. Chcąc uzupełnić wcześniejszą wypowiedź, gdy brak nowych wpisów proszę edytować swój ostatni post w temacie (przycisk ZMIEŃ) i po prostu rozwinąć treść.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: śmieszne prędkości

Post autor: niko10 »

Każde inne złapie o ile jest zasięg. Huawei b593 jest w porządku. Jakby co to antena kierunkowa

A pakiet nocny działa w każdej technologii, w tym w LTE, 3G itd., o ile masz taryfę Ja + LTE, dostępna od maja. Inni żyją starymi i swoimi usługami.

http://www.plus.pl/documents/16/9185b30 ... 202015.pdf
SoDaR
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2015, o 23:29

Re: śmieszne prędkości

Post autor: SoDaR »

z tego co tam wyczytałem moge to jakoś tam aktywować no fajnie... czyli muszę zalogować się na ten plus online i sobie zawsze po 1 w nocy aktywować to ?? czy wystarczy raz i już zawsze o 1 w nocy będę to miał ??
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: śmieszne prędkości

Post autor: niko10 »

Jednorazowo włączasz i dopóki nie wyłączysz będzie cały czas aktywny.
SoDaR
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2015, o 23:29

Re: śmieszne prędkości

Post autor: SoDaR »

Tylko mam problem z zalogowaniem sie do tego plusonline ponieważ na umowie nie ma numeru telefonu karty sim i nie mam zielonego pojęcia jak sie tam zalogować
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: śmieszne prędkości

Post autor: niko10 »

Musi być na umowie - preferowany lub przydzielony nr telefonu.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22374
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: śmieszne prędkości

Post autor: Joanna_Plus »

SoDaR,

jakie prędkości uzyskujesz w godzinach nocnych?
SoDaR pisze:Tylko mam problem z zalogowaniem sie do tego plusonline ponieważ na umowie nie ma numeru telefonu karty sim i nie mam zielonego pojęcia jak sie tam zalogować
niko10 pisze:Musi być na umowie - preferowany lub przydzielony nr telefonu.
Potwierdzam.
Logowanie do aplikacji jest możliwe za pomocą Plus Kodu lub e-hasła.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: śmieszne prędkości

Post autor: KamilPowerLte »

niko10 pisze: A pakiet nocny działa w każdej technologii, w tym w LTE, 3G itd., o ile masz taryfę Ja + LTE, dostępna od maja. Inni żyją starymi i swoimi usługami.
Według regulaminu faktycznie pakiet nocny w nowych taryfach jest dostępny w technologii LTE. Ja niestety nie uświadczę już tego dobrodziejstwa, bo dałem się złapać na umowę jeszcze w starych taryfach PowerLTE.

Swoją drogą ciekawi mnie jak został rozwiązany "problem" w rozliczeniu sesji bilingowej względem wykorzystania pakietu nocnego. Wielokrotnie przekonałem się jak staroświecki i bezdennie głupi jest system rozliczeń w Plusie. Jeśli całą noc pobierałem dane logując się do sieci 3G (zrywając połączenie, nawiązując nową sesje) i nie zdążyłem (zaspałem) wyłączyć rutera przed 7:00 rano to wielokrotnie dane pobrane w nocy były zliczane dopiero o 8 rano (sesja bilingowa) i cały zliczony transfer był wliczany do limitu podstawowego. Co z tego, że wielokrotnie udowadniałem to w reklamacjach skoro wszystkie reklamacje dotyczące transferu i limitów są odrzucane z odpowiedzią "NIE!!! bo FUP!".

W nowych taryfach dzięki zmianie w regulaminie limitu nocnego biedne baranki, złapane na IDU-ODU są nie są już tak brutalnie strzyżone przez Plusa. Co wcale nie oznacza, że operator jako taki zrehabilitował się już wszystko jest OK.

SoDaR daj znać czy udało Ci się coś zdziałać w salonie (trzymam kciuki chociaż wiem jak traktowany jest klient, który już podpisał umowę) a jeśli dalej pozostaniesz przy ODU to wypowiedz się jak tam limit nocny działa.
Najlepiej jak już skonfigurujesz sobie Plus Online to zacznij coś pobierać zaraz po 1:00 i po chwili sprawdź z którego limitu Cię skasowali. Jeśli dobrze rozumiem pazerność operatora, to bez wylogowania się (wyłączenie urządzenia - zerwania sesji) dane pobierane nawet po 1:00 będą wliczane do limitu podstawowego. Dopiero jak zostanie zerwana sesja albo dojdzie do automatycznego podliczenia sesji billingowej (zazwyczaj co 4h, czyli w twoim wypadku dopiero o 4:00) dane zaczną być liczone według planu nocnego.
ODPOWIEDZ