ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
MATORAX
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2017, o 21:45

Domowe LTE - przerywanie sygnału, sens zakupu anteny

Post autor: MATORAX »

Witam serdecznie,
Od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem domowego internetu LTE z Plusa. Do odbioru internetu posiadam zestaw ODU-IDU 200, z którym mam problem. Polega on na ciągłym gubieniu sygnału przez ten zestaw - objawia się to bardzo częstymi restartami zestawu, co powoduje, że korzystanie z internetu jest ogromnie utrudnione (żeby nie powiedzieć, że całkiem niemożliwe). Na samym początku wszystko było dobrze - zestaw trzymał sygnał na poziomie trzech lub czterech kresek i nie było żadnych zaników internetu, a prędkość wynosiła w porywach nawet do 80-90Mb/s. Dnia dzisiejszego praktycznie nie można złapać żadnego sygnału.

Parametry z IDU:
Dla pasma 800MHz (parametry obecne, restarty co około 10 minut):
RSRP: -88 dBm
RSRQ: od -8 do -14 dB
RSSI: od -67 do -73 dBm
SINR: od 12 do 15 dB
Informacja o lokalizacji: 6
Pasmo: 20 (800 MHz)

Dla pasma 1800MHz (parametry zanotowane około godziny 11:00, dziś nie można się wcale połączyć bez restartów co około 2-3 minuty):
RSRP: od -95 do -90 dBm
RSRQ: od -8 do -14 dB
RSSI: od -71 do -67 dBm
SINR: od 22 do 25 dB
Informacja o lokalizacji: 183
Pasmo: 3 (1800 MHz)

Czy te parametry są aż tak słabe, aby występowały tak ogromne problemy z dostępem do internetu za pomocą zestawu ODU-IDU 200? Dodam, że telefon, który znajduje się w budynku cały czas trzyma sygnał LTE na częstotliwości 800MHz i nie przerywa ani razu, natomiast ODU znajdujące się na dachu budynku ma problem ze znalezieniem sygnału.

Czy w moim przypadku zakup innego zestawu do odbioru internetu mógłby sprawić, aby internet nie przerywał? Mam na myśli jakiś router + antenę zewnętrzną. Jeśli tak, to prosiłbym o podpowiedź w kwestii doboru takiego zestawu.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2017, o 11:31 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Domowe LTE - przerywanie sygnału, sens zakupu anteny

Post autor: habish »

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne i spróbować skonfigurować wszystko raz jeszcze?
Sygnał nie jest idealny, ale jest ok, więc raczej obstawiam na jakiś problem ze sprzętem.
MATORAX
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2017, o 21:45

Re: Domowe LTE - przerywanie sygnału, sens zakupu anteny

Post autor: MATORAX »

Tak - próbowałem już kilka razy, ale niestety nic nie pomogło.

Zestaw aktualnie próbuje się uruchamiać, ale nic z tego nie wychodzi. Występują dwie sytuacje:
1. Na IDU palą się na niebiesko ODU Power i ODU LTE, a ODU Status miga na czerwono przy czym w panelu konfiguracyjnym symbol karty SIM również jest na czerwono. Trwa to kilka minut i przechodzi w drugą sytuację opisaną niżej.
2. Na IDU pali się na niebiesko ODU Power, ODU Status świeci ciągłym czerwonym, a ODU LTE się nie świeci przy czym karta SIM w panelu równieź czerwona. Znów kilka dobrych minut i zaczyna od nowa. Czasami złapie coś dziwnego - ODU Power na niebiesko, ODU Status na niebiesko, ODU LTE nie świeci i karta w panelu na niebiesko, a czasami złapie normalnie sygnał - wszystkie niezbędne diody świecą się na niebiesko, karta SIM w panelu również, ale trwa to kilka minut i znów jest restart.

Trzecia sytuacja miała miejsce wcześniej i na IDU podczas używania internetu nagle gasiła się dioda ODU Power i tak jak wyżej - restart. Gdybym chciał opisać wszystkie scenariusze, to byłaby z tego dość długa rozprawa.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

MATORAX , z tego co piszesz rozumiem, że przy wymuszeniu LTE800 restarty występują rzadziej? Co do parametrów sygnału, to niepokoją duże wahania RSRQ. Tutaj tabelka pomocna w ocenie poziomu sygnału. Problem występuje od wczoraj? Czy możesz podać swoją lokalizację (miejscowość, ulica)?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MATORAX
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2017, o 21:45

Re: ODU IDU - 200

Post autor: MATORAX »

Tak - przy LTE800 restarty są rzadsze, ale nadal jest to uciążliwe. Problem występuje od wczoraj, ale wcześniej restarty również się zdarzały tylko, że sporadycznie (może raz lub dwa na dzień i przy LTE1800 bo miałem ustawione wszystko na auto - wczoraj przestawiłem ręcznie na LTE800). Dziś od rana nie można było nic złapać nawet na tym LTE800 - obecnie od kilku minut sygnał się trzyma na tym paśmie, ale najciekawsze jest to, że parametry wyglądają na jeszcze gorsze niż wczoraj, a sygnał jest trzymany. Moja lokalizacja to wieś o nazwie: Podskarbice Królewskie.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

MATORAX, dziękuję za informację. Podeślij mi proszę tym formularzem numer telefonu przypisany do umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maciek6997
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2017, o 13:12

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Maciek6997 »

Witam, 28 grudnia przedłużyłem umowę z Plusem i otrzymałem sprzęt ODU IDU 200. Pani w salonie powiedziała że nowa umowa zacznie obowiązywać od 25 stycznia (nowy okres rozliczeniowy), i dzień wcześniej mamy przyjechać po nową karte SIM do ODU. Złożyłem cały sprzęt i niestety mam pewien problem, mianowicie na routerze i na modemie Odu dioda status pali się na zielono lub gdy jest na zewnątrz na niebiesko, router na swojej stronie pokazuje że mam 3 kreski zasięgu ale nie mogę się połączyć z internetem, dodatkowo obok kresek z wskaźnikami zasięgu jest napisane brak usługi. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

Maciek6997, a czy poprzednia karta jest dalej aktywna?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maciek6997
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2017, o 13:12

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Maciek6997 »

Nie stara karta została wyłączona nowa jest aktywna dostałem SMS z potwierdzeniem, i korzystam z niej w modemie w technologii 3G więc to chyba nie wina karty.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

Maciek6997, proszę prześlij numer telefonu przypisany do karty SIM przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maciek6997
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2017, o 13:12

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Maciek6997 »

Dziękuje bardzo za pomoc! Wszystko chodzi stabilnie i bez problemu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

Maciek6997, super, ciszę się, że mogliśmy pomóc ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sowa198310
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2017, o 15:18

Re: ODU IDU - 200

Post autor: sowa198310 »

Witam
Czy w tym wątku mogę uzyskać informację na temat pracujących nadajników?
Moja miejscowość Zagruszany woj. podlaskie, chodzi mi o 1800 Mhz, czy nadajniki w Białostoczku lub Hryniewiczach nadają w tej częstotliwoci czy tylko 800 Mhz.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

sowa198310, nadajnik w Białostoczku (BT13044) działa obecnie w LTE800, przy czym na 02/2017 mamy zaplanowane prace związane z dodaniem tam również LTE1800. Stacja w Hryniewiczach (BT13045) natomiast już teraz obsługuje obie te częstotliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sowa198310
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2017, o 15:18

Re: ODU IDU - 200

Post autor: sowa198310 »

Bardzo dziękuje za informacje.
ODPOWIEDZ