Publiczne IP ODU IDU 300

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Radosny
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lip 2018, o 09:55

Publiczne IP ODU IDU 300

Post autor: Radosny »

Witam,
kupiłem usługę dynamicznego IP ale na laptopie domowym sprawdzam w wierszu poleceń i ciągle mam 192 168 0 4 = nie mam publicznego IP :(

Czy muszę coś jeszcze zrobić o czym nie informuje PLUS (a zgarnia pieniążki dodatkowo za adres publiczny) żeby na komputerze mieć publiczne IP??
degename
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2018, o 20:00

Re: Publiczne IP ODU IDU 300

Post autor: degename »

Na komputerze nie będziesz miał zewnętrznego IP. Publiczne IP uzyskasz dopiero jak połączysz się z siecią za pomocą określonego APN i wtedy będziesz miał adres publiczny na routerze a z zewnątrz będziesz mógł połączyć się tylko wtedy gdy przekierujesz porty usług z których chcesz korzystać na laptopie.
Radosny
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2018, o 09:55

Re: Publiczne IP ODU IDU 300

Post autor: Radosny »

Dobrze, ja potrzebuję zewnętrzne IP na komputerze, ze względu na sieć VPN z której muszę korzystać. pro.plusgsm.pl - taką nazwę apn podał mi konsultant. Wpisałem ją w ustawieniach internetu na swoim koncie w zakładce APN. Dalej mam ip 192 168 0 4... Czy ktoś może mnie poprowadzić jak/gdzie ustawić apn i jak przekierować wspomniane porty, żeby działało mi połączenie vpn = żeby miał zew ip. Dodam, że "u konkurencji" gdzie internet miałem "po kablu" nie było tego typu problemu i nawet nie wiedziałem, że taki może się pojawić do chwili gdy zacząłem korzystać z internetu PLUSA... przecież płacę za ip publiczne extra... :(
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Publiczne IP ODU IDU 300

Post autor: Daniel_Plus »

Radosny, zamieść proszę screen z widoczną stroną z Panelu Admina po wybraniu kolejno: Ustawienia -> Ustawienia LTE -> Ustawienia APN.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Radosny
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2018, o 09:55

Re: Publiczne IP ODU IDU 300

Post autor: Radosny »

Mam domyślny ustawiony ten podany przez konsultanta, a mimo to ip lokalne :(
Załączniki
321.PNG
321.PNG (5.36 KiB) Przejrzano 3782 razy
123.PNG
degename
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2018, o 20:00

Re: Publiczne IP ODU IDU 300

Post autor: degename »

Dzieje się tak ponieważ dostajesz IP od routera a zewnętrznen IP ma właśnie router. Musisz ustawić w adresacji DHCP stały adres z puli dla Twojego komputera i przekierować porty (wszystkie lub wybrane) na Twój komputer (adres IP Twojego komputera).

Jeśli przekierujesz cały ruch na swój komputer to inne urządzenia podłączone przez ten modem będą komunikować się z internetem nieprawidłowo.
Radosny
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2018, o 09:55

Re: Publiczne IP ODU IDU 300

Post autor: Radosny »

hm... jak to zrobić? W panelu konfiguracyjnym IDU?

Czemu tak się dzieje, wcześniej miałem modem od konkurencji i wszystko działało super mimo połączonych z ruterem kilku urządzeń, dodatkowo (WYDAJE MI SIĘ) , że jak miałem odu idu 200 to również nie miałem problemów z łączeniem się z siecią VPN mojej firmy...
ODPOWIEDZ