Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mocarnydragal
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 21:35

Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: mocarnydragal »

Witam,
Mam problem z routerem, nie mogę się połączyć z internetem, próbowałem konfiguracji przez przeglądarkę, ale co bym nie robił miga czerwona kontrolka siły sygnału. Nie wiem nawet co to oznacza. Liczę na szybką pomoc.
Pozdrawiam
DaRiuSz
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 31 sie 2013, o 16:02

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: DaRiuSz »

W przeglądarce wpisujesz 192.168.0.1, następnie w polu username - admin password puste. logujesz się menu Setup wybierasz Manual Internet Connection Setup, Internet Connection Type - 3G/4G,
Prefer Service Type - trzy opcje Auto Mode, Only 3G, Only 4G,( jak masz zasięg LTE to zaznaczasz 4G, początkowo miałem Auto Mode ale wczoraj zniknął zasięg Lte i łączyłem się przez 3G z automatu masakra. Dial up-profile - Auto-Detection, Pin Code Bierzesz kod Pin z plakietki w której była karta sim. A może masz jeszcze nie aktywną kartę sim i dlatego nie możesz się połączyć? Czas na aktywację prze Plusa to do 7 dni, sam tak miałem myślałem podłączyłem wszystko, zrobiłem co trzeba na ruterze a połączyć się nie mogłem, dopiero jak otrzymałem na ruter sms że karta aktywna wszystko zagrało. Mówisz że miga ci czerwona kontrolka a o którą chodzi na ruterze jest ich kilka. Mam nadzieję że nie zaciemniłem.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

mocarnydragal, daj znać czy podpowiedzi DaRiuSza pomogły.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
achmed1231
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 01:04

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: achmed1231 »

Witam mam pytanko 3 Września 2013 otrzymałem D-Link Router LTE DWR921
włożyłem kartę do Routera i uruchomiłem go, i wiem że mam czekać na
aktywację karty, tylko ile i skąd będę wiedział że jest już ona aktywna, bo
od momentu aktywacji mam 7 dni okresu testowego. I jeśli mi będzie prędkość
odpowiadała itp to będę z tego internetu korzystał. I jeszcze takie pytanko
miga mi cały czas pomarańczowa kontrolka zasięgu signal strength co to
znaczy. A co do kontrolki 3G i WLAN to obie świecą się na zielono, tylko ta
jedna po włączeniu miga chwilę na czerwono a potem na pomarańczowo dlaczego
? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Bo zależy mi na czasie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

achmed1231, odpowiedziałem już na PW. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
endriu.t
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 08:30

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: endriu.t »

Witam. Mam problem z siecią wi-fi z tego routera. Jak konfiguruje recznie to tego dnia wszystko dziala, ale nastepnego dnia nie mam juz polaczenia z internetem i na odbiornikach wyskakuje mi ze serwer dns niedostepny... Pliss help
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

endriu.t, wygląda to na błąd oprogramowania routera. Próbowałeś wykonać reset do ustawień fabrycznych?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yrghan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 19:27

Nowa umowa z routerem!

Post autor: Yrghan »

Dzisiaj dostałem zamówiony router D-Link Router LTE DWR921. Rozumiem, że muszę czekać na aktywację. Ale router podłączyłem do PC przez gniazdo LAN. I zastanawia mnie tylko czy wszystko działa poprawnie. Ikonka sygnału mryga na czerwono, w moim przypadku trudno o LTE i raczej będzie to tylko HSDPA+(zawsze lepiej niż 236/6Kb/s w EDGE). Mimo wszystko martwi mnie, że nie mogę uzyskać dostępu do ustawień routera po wpisaniu IP. I moje pytanie brzmi czy to jest normalne?
Pytanie dodatkowe(z powodu, słabego internetu w dodatku po przekroczeniu transferu nie jestem w stanie sprawdzić). Jaki jest zasięg w okolicach miejscowości Charzyno i Ołużna, czy HSDPA+ jest tam stabilne?

Czy router posiada simlock? Jest możliwość sprawdzenia innej karty?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013, o 10:47 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połaczenie wątków, ten sam temat.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yrghan , wpisujesz 192.168.0.1?

Nie masz aktywnych innych połączeń np.: Wi-Fi? (jeśli tak to wyłącz kartę sieci bezprzewodowej)

Yrghan pisze:Pytanie dodatkowe(z powodu, słabego internetu w dodatku po przekroczeniu transferu nie jestem w stanie sprawdzić). Jaki jest zasięg w okolicach miejscowości Charzyno i Ołużna, czy HSDPA+ jest tam stabilne?
Nie powinno być problemu, bardzo dobry sygnał WCDMA900.
Yrghan pisze:Czy router posiada simlock? Jest możliwość sprawdzenia innej karty?
Nie ma.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yrghan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 19:27

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Yrghan »

Podłączyłem router do drugiego PC. Bez problemu wszedłem w konfigurację. Wpisałem PIN. Jednak okonka siły sygnału mruga na czerwono. Ikonka 3G świeci na zielono. Nie mogę się połączyć. Zasięg od czasu do czasu wskazuje 3-4 kreski. Wracając do swojego PC, dalej nie mogę wejść w setup. Przy wpisywaniu 192.168.0.1 jest niby jakaś reakcja, ale po chwili wyświetla, że strona niedostępna. Odłączyłem wszystkie modemy sieci bezprzewodowej. Wyłączyłem preferowaną metodę połączenia. Teraz na trayu wyświetla się ikona połączenia sieciowego z ograniczeniem łączności. Nie jestem pewny czy karta jest już aktywna. Nie wiem jak wyłączyć kartę sieci bezprzewodowej, nie posiadam takiej. Mam tylko modemy Huawei E220 i Nokie X2-00. Czy usunięcie ich z połączeń sieciowych coś zaradzi, czy muszę to zrobić w jakiś inny sposób?

Dodam jeszcze, że nim ikonka wyświetli ograniczenie łączności, trwa pobieranie adresu sieciowego.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yrghan, sprawdź czy nie masz wpisanych jakiś stałych parametrów w połączeniu sieciowym. ( IP itp w ipv4)

Ewentualnie zresetuj kartę sieciową, poprzesz wyłączenie/włącznie urządzenia. (np.: z poziomu menadżera urządzeń)
Yrghan pisze:Jednak okonka siły sygnału mruga na czerwono. Ikonka 3G świeci na zielono. Nie mogę się połączyć. Zasięg od czasu do czasu wskazuje 3-4 kreski
Jeśli karta jest nie aktywna do połączenia nie dojdzie. Aktywność karty możesz sprawdzić np.: w telefonie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yrghan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 19:27

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Yrghan »

Stałe ip nie jest przypisane, dopiero po przypisaniu 192.168.0.2 ikonka ograniczenia łączności zniknęła. Wciąż jednak nie jestem w stanie wejść w setup. Resetowałem router oraz kartę sieciową(po czym jednak nie mogłem połączyć się z routerem). W ustawieniach połączenia jest włączona opcja "Microsoft TCP/IP wersja 6", miałem kiedyś z tym problem jednak po usunięciu programu "Hamachi" problem zniknął. Jakieś sugestie? Przy okazji pytanie o niejasność, okres próbny 7 dni liczy się od podpisania umowy czy od otrzymania przez firmę dokumentów? Niedługo mija tydzień od kiedy ją podpisałem.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yrghan, przyciskiem na obudowie routera wykonaj reset do ustawień fabrycznych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yrghan
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 19:27

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Yrghan »

Niestety nie zadziałało. Wczoraj aktywowali kartę, internet śmiga na drugim PC. Na swoim wchodziłem w cmd i wpisywałem ping 192.168.0.1 jednak router nie wysyłał odpowiedzi. Z ipconfig nic nie zrozumiałem, większość ip w kodzie szesnastkowym. Podejrzewam, że karta sieciowa może być uszkodzona, albo w końcu czas na wymianę tego felernego zasilacza. Myślę, że z routerem spróbuję połączyć się za pomocą wi-fi. Dziękuję za pomoc w każdym razie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router D-Link DWR-921 - problem z połączeniem

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yrghan, wszystko wskazuje na jakiś problem po stornie karty sieciowe. Proponuje zakup karty Wi-fi na USB, na pewno będzie wygodniej niż na kablu ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ