Problem z portem SIP 5060

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Arbuz
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 14:55

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: Arbuz »

Witam,

Sam miałem opisany na samym początku problem z połączeniem się przez B593 s-22, ale przyczyną najprawdopodobniej okazała się błędna konfiguracja SIP.
O ile z innymi aplikacjami typu softphone nie było problemu, to z telefonem VoIP był kłopot.
Połączenie konfigurowałem z poziomu samego telefonu, który nie pokazywał wszystkich opcji.
Po połączeniu z webgui ustawiłem Outbound Proxy i Register Expires tak jak zaleca freeconet

https://www.freeconet.pl/pl/obsluga-kli ... efonu-voip

Od kilku dni działa bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: Krzysiek_Plus »

Arbuz, super, dzięki za info ;-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mawalach
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:59

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: mawalach »

Witam,

mam dziwny problem z bramką voip pap2t i routerem b593s-22 po podłączeniu bramki pod router, pap2t jest na chwile wykrywana dostaje ip potem router blokuje port Ethernet i nie można wejść w ustawienia bramki świeci tylko dioda zasilania i mruga 1x ciągłym 2X szybkim światłem i brak połączenia z bramką już kombinowałem w ustawieniach routera odblokowaniem portów i nic zero komunikacji.
Bramkę sprawdziłem z innym routerem i jest ok łączy się lecz gdy tylko podepnę pod b593s-22 CP od razu jest blokada port na pewno jest sprawny bo podpinałem inne urządzenie i jest ok tylko bramka jest blokowana.
Jeżeli miał ktoś podobny problem i mógłby pomóc to będę wdzięczny za pomoc bo już jestem zielony i wyczerpałem już pomysły robiłem już chyba wszystko przywracałem ustawienia fabryczne routera jak i bramki.

Pozdrawiam
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karol do »

mawalach pisze:...dziwny problem z bramką voip pap2t i routerem b593s-22 po podłączeniu bramki pod router, pap2t ...
Na wszelki wypadek: ten router ma wbudowane bramki VoIP, czy po przepisaniu do nich parametrów z PAP2T problem pozostaje?
mawalach
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:59

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: mawalach »

Witam,

próbowałem skonfigurować voip na routerze lecz nie łączy się w statusie jest cały czas registering, voipa ma w happycall gdy pisałem do providera o pomoc powiedział ze brakuje pewnych ustawień zaawansowanych w tym routerze konfiguracji lini

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: jarek7714 »

mawalach pisze:Witam,

mam dziwny problem z bramką voip pap2t i routerem b593s-22 po podłączeniu bramki pod router, pap2t jest na chwile wykrywana dostaje ip potem router blokuje port Ethernet i nie można wejść w ustawienia bramki świeci tylko dioda zasilania i mruga 1x ciągłym 2X szybkim światłem i brak połączenia z bramką już kombinowałem w ustawieniach routera odblokowaniem portów i nic zero komunikacji.
Bramkę sprawdziłem z innym routerem i jest ok łączy się lecz gdy tylko podepnę pod b593s-22 CP od razu jest blokada port na pewno jest sprawny bo podpinałem inne urządzenie i jest ok tylko bramka jest blokowana.
Jeżeli miał ktoś podobny problem i mógłby pomóc to będę wdzięczny za pomoc bo już jestem zielony i wyczerpałem już pomysły robiłem już chyba wszystko przywracałem ustawienia fabryczne routera jak i bramki.

Pozdrawiam
Spróbuj bramce przypisać statyczny adres (z klasy adresowej B593) lub przypisz w opcjach ustawień serwera DHCP routera statyczny IP dla bramki. Ten router bdb współpracuje z zewnętrznymi urządzeniami SIP (tylko nic nie należy zmieniać w jego ustawieniach SIP-zostawić domyślne).

EDIT:
mawalach pisze:Witam,
próbowałem skonfigurować voip na routerze lecz nie łączy się w statusie jest cały czas registering, voipa ma w happycall gdy pisałem do providera o pomoc powiedział ze brakuje pewnych ustawień zaawansowanych w tym routerze konfiguracji lini
Lokalny port SIP zmień z 6050 na 5060.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2014, o 06:58 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
mawalach
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:59

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: mawalach »

jarek7714 pisze:Spróbuj bramce przypisać statyczny adres (z klasy adresowej B593) lub przypisz w opcjach ustawień serwera DHCP routera statyczny IP dla bramki. Ten router bdb współpracuje z zewnętrznymi urządzeniami SIP (tylko nic nie należy zmieniać w jego ustawieniach SIP-zostawić domyślne).
Już próbowałem tak robić i dalej nie działa

EDIT:
jarek7714 pisze:Lokalny port SIP zmień z 6050 na 5060.
Też już tak próbowałem i nic nie łączy nawet router wymieniłem w CP
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2014, o 07:00 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karol do »

mawalach pisze: próbowałem skonfigurować voip na routerze lecz nie łączy się w statusie jest cały czas registering
A czy aplikacja komputerowa HappyPhone działa?
W ustawieniach bramki VoIP routera nie wszystkie wartości parametów są poprawne, sprawdź suguestie parametrów konfiguracji HappyCall.
mawalach
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:59

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: mawalach »

karol do pisze:A czy aplikacja komputerowa HappyPhone działa?
W ustawieniach bramki VoIP routera nie wszystkie wartości parametów są poprawne, sprawdź suguestie parametrów konfiguracji HappyCall.
Tak aplikacja happycall działa na komputerze i już próbowałem ustawień z happycall i dalej nic.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2014, o 07:04 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięcie zbędnych cytatów.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karol do »

mawalach pisze: happycall działa na komputerze i już próbowałem ustawień z happycall i dalej nic.
OK, to dobry znak. Bramka routera. Jakie parametry zawiera zakładka Zaawansowane SIP?
mawalach
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:59

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: mawalach »

karol do pisze:
mawalach pisze: happycall działa na komputerze i już próbowałem ustawień z happycall i dalej nic.
OK, to dobry znak. Bramka routera. Jakie parametry zawiera zakładka Zaawansowane SIP?
Witam,

poniżej zdjęcie:

Obrazek
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karol do »

mawalach pisze:...
A takie paramery jak NAT, RTP packet size, typ kodeka?
mawalach
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:59

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: mawalach »

karol do pisze:
mawalach pisze:...
A takie paramery jak NAT, RTP packet size, typ kodeka?
Obrazek

Obrazek
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: karol do »

mawalach pisze:...
czy można odszukać paramery NAT, RTP packet size
pierwsza próba: w Serwer rejestracji zostawiamy tylko adres serwera proxy i port serwera proxy oraz port użytkownika 5060 pozostałe parametry usuwamy.
kodek g711A G729a,
Jakie są opcje tryb DTMF i Lista wychodzących w Ustawienia głosowe
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Problem z portem SIP 5060

Post autor: jarek7714 »

Utworzyłem testowo dodatkowe konto HappyCall i skonfigurowałem B593 (3G-Aero2)-działa bez żadnych problemów-komunikacja w obie strony. Teraz ważna uwaga proszę nie kombinować zbytnio przy ustawieniach zaawansowanych (nic to nie pomoże, a nawet może zaszkodzić gdyż ustawienia muszą być zgodne z parametrami serwera SIP) ale do szczegółów dojdę kolejno: 1-SIP Serwer, Lokalny port SIP
Port użytkownika:5060
* (1 do 65535)
Serwer rejestracji
Adres serwera proxy:sip.2call.pl
* (IP address or domain name)
Port serwera proxy:5060
* (1 do 65535)
Adres serwera rejestracji:sip.2call.pl
Port serwera rejestracji:5060
* (1 do 65535)
Nazwa domeny serwera SIP:sip.2call.pl
(nie więcej niż 32 znaków)
2-Konto SIP Ustawienia
Konto SIP:4822*******
* (nie więcej niż 31 cyfry lub znaki)
Nazwa użytkownika:4822*******
* (nie więcej niż 127 znaków)
Hasło:*******
* (nie więcej niż 127 znaków)
w tych opcjach ustawień nie wpisujemy adresu serwera SIP, lecz 2 razy nasz login-przydzielony nr telefonu z HappyCall, 3-Ustawienia zaawansowane SIP tutaj zmieniamy parametr odświeżający rejestrację na serwerze: Limit czasu rejestracji (sekundy): z domyślnych 900, ustawiamy na 60 (jest to ważne przy dostępie 3-4G, gdyż z reguły nie mamy dostępu do publicznego adresu z zewnątrz i urządzenie samo będzie sobie ułatwiać komunikację z serwerem SIP), dodatkowo włączyłem jeszcze parametr Sygnały PRACK:on , co prawda nie znam mechanizmu jego działania w Huawei (domyślam się że dodatkowo urządzenie wysyła pakiety potwierdzające o swoim położeniu IP w sieci). :-)
ODPOWIEDZ