Stały adres IP w usłudze LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: grzegorz0plonka »

No i taki ma zdania.

Widocznie tak ma być. Jeśli wszyscy mieli adres publicznie i zaczęli wysyłać dane to po prostu momentalnie zapychało prędkość wysyłania. Wiec, muszą ochronić pojemność wysyłania. Pojemność wysyłanie jest zbyt mała.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

grzegorz0plonka, brak usługi publicznego IP nie ma żadnego związku z "pojemnością wysyłania".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: grzegorz0plonka »

No to dlaczego wycofali publicznego ip?
Awatar użytkownika
mcp
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:28

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: mcp »

Ja złożyłem reklamację.

Najpierw telefonicznie (przed podpisaniem umowy) uzyskałem informację, że mogę mieć dostęp do kamery z zewnątrz sieci po wykupieniu "Dostęp do Internetu z publicznym IP", sprawdziłem regulamin tej usługi i faktycznie mogę. Podczas podpisywania umowy, również pytałem o tą możliwość, zapewniano mnie, że będzie działać, ale usługę muszę włączyć dzwoniąc do BOK, co też uczyniłem. Pani bez problemu przyjęła zlecenie usługi i przy mnie sprawdziła czy została poprawnie aktywowana. Niestety prędkość łącza bliska 0. Zadzwoniłem do BOK Pan był zdziwiony, że to nie działa i przyjął reklamację.

Zapis w regulaminie jest bardzo nie jasny. Nie każdy wie co oznacza APN internet, przecież ja potrzebuje to tylko do Internetu, nie ma więc problemu. Dopiero przy próbie konfiguracji dowiaduje się co oznacza słowo internet użyte po słowie APN, a z forum dowiaduje się, że umowę podpisałem za późno. Ja mogłem tego nie wiedzieć, ale czterech pracowników Plusa powinno wiedzieć co sprzedaje. Nie mam do ich pracy zastrzeżeń, wszystko było załatwione miło i profesjonalnie, ale żaden z tych pracowników nie dostał wcześniej informacji, że ta usługa jest już nie dostępna.

APN pro.plusgsm.pl nie działa nadal, odpowiedzi na reklamacje nie dostaje mailem, więc pewnie jest negatywna. Niestety minęło już 7 dni na rezygnację z usługi.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

grzegorz0plonka, obecnie z powodów technicznych usługa nie jest dostępna, ale otrzymałem już informacje, że pracujemy nad przywróceniem takiej możliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
BronekMP
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, o 09:14

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: BronekMP »

Ja mam identyczny problem co mcp. Potrzebuję stały ip do kamery. Czytam, że od czerwca w LTE jest taka usługa dostępna. Kupiłem Power LTE przedwczoraj. Dzwonię wczoraj na infolinię by taką usługę aktywować - dział techniczny mówi, że mają problemy techniczne i na razie ta usługa nie działa prawidłowo, ale mam się pytać za parę dni. Dziś czytam, że w PowerLTE NIE MA USŁUGI stałego adresu ip. Czy tylko ja mam wrażenie, że jest troszkę bałagan ?
Więc pytanie do Plusa czy statyczny/dynamiczny publiczny adres ip będzie dostępny w usłudze Power LTE czy nie ?
Bo mam jeszcze 3 dni na wycofanie się z usługi.
wirszews
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:26

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: wirszews »

Jesli ma to byc koniecznie do kamery i po LTE to na Twoim miejscu zrezygnowalbym i poczekal jak dadza i wtedy wzial. Spr czy 3G Ci nie wystarczy?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

BronekMP,
Krzysiek_Plus pisze:ale otrzymałem już informacje, że pracujemy nad przywróceniem takiej możliwości.
Niestety nie mogę nic zagwarantować, czy też podać jakiś konkretny termin.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KornelS
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2014, o 02:55

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: KornelS »

Usługa jest teoretycznie dostępna w Power LTE, ale ze śmieszną prędkością 32 kbit
saturnv
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 maja 2010, o 09:11

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: saturnv »

U mnie niestety m2m.plusgsm.pl na LTE nie działa, a mam abonament iplusa 15GB regulamin z kwietnia 2013, bo wtedy przedłużałem wypowiedzianą umowę.
Wyskakuje błąd na Huawei B593 w postaci:
"
Wystąpił problem w komunikacji między routerem a siecią.

Kod: 0X00060021 - OPTION_UNSUBSCRIBED

Szczegóły:Ta przyczyna ESM jest wysyłana, gdy terminal zażąda opcji usługi nieobjętej jego subskrypcją.
"

Chce zakupić drugi internet tym razem z PowerLTE, ale jak na nim w trybie HSPA nie da się uruchomić APNa m2m.plusgsm.pl to wielka lipa. Punkt 11 regulaminu mówi, że tylko APN internet będzie działał:(
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: niko10 »

Coś źle zrobiłeś dodając ten APN w panelu i ustawiając jako domyślny najprawdopodobniej.
saturnv
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 maja 2010, o 09:11

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: saturnv »

Gdy korzystam z WCDMA to działa m2m.plusgsm.pl, ale pod LTE niestety wyskakuje kod błędu taki jak pisałem wyżej.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: niko10 »

A kiedy uruchamiałeś m2m u operatora?
KornelS
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2014, o 02:55

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: KornelS »

Przepraszam za pomyłkę bo nie stałe tylko zmienne czyli apn pro.plusgsm.pl po 20 lipca
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: ArielAnubis »

Ja uruchomiłem dynamiczne ip dwa miesiące temu i na pro.plusgsm w zasięgu 3g wszystko jak na razie działa. Czy naprawdę w plusie będzie można wykupić stałe bądź dynamiczne ip w zasięgu LTE ?
ODPOWIEDZ