Stały adres IP w usłudze LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: jarek7714 »

ArielAnubis pisze: Czy naprawdę w plusie będzie można wykupić stałe bądź dynamiczne ip w zasięgu LTE ?
Usługa jest dostępna cały czas na sieci LTE, lecz na razie poza taryfami "Power LTE" (korzystam od końca czerwca-używam do połączenia tylko LTE i na razie jest wszystko OK! Jak jest inaczej to proszę mnie poprawić, u mnie działa 2-gi miesiąc). :-)
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: ArielAnubis »

Nie mam Taryfy POWER LTE tylko tą wcześniejszą. Więc wystarczy zmienić zasięg na Lte i będzie śmigało nadal ? Pytam bo nie mam możliwości tego sprawdzić fizycznie teraz. Używasz dynamicznego ip na pro.plusgsm.pl czy stałego ?
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: mikiasa »

Było dostępne to również w taryfach Power LTE, ale w lipcu się coś zbiesili i uwalili. Sam mam to wkupione ale na razie tylko płacę :)
Myślę, że mają problem z ogarnięciem tego w kwestii limitowania i klas. Bo w czerwcu pomimo wyczerpania limitu podstawowego ponad dwukrotnie na pro, prędkość nie spadła nawet o 1 Mb/s, aż pewnego dnia zdechło całkowicie i jedynie apn: internet działał.
Jestem na ścieżce reklamacyjnej i liczę, że to ogarną. Nie wierzę w tłumaczenia z forum, że nie będzie bo ludzie serwery będą stawiać. A jakie to ma znaczenie ? Przecież mają z tego dodatkową kasę. Jak obciąży za mocno serwerem to od tego jest FUP.
Jeśli chodzi na tym adresie jakiś httpd to i tak obciążenie będzie mniejsze niż u np torrentowców.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: niko10 »

ArielAnubis

wystarczy przydzwonić i zmienić również dla LTE, dlatego pytałem też kolegi saturnv kiedy uruchamiał, bo w Waszych taryfach powinno działać bez problemu. Ale jak uruchamialiście przed 11 czerwca to macie tylko przez 3G i trzeba zmienić.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: jarek7714 »

ArielAnubis pisze:Nie mam Taryfy POWER LTE tylko tą wcześniejszą. Więc wystarczy zmienić zasięg na Lte i będzie śmigało nadal ? . Używasz dynamicznego ip na pro.plusgsm.pl czy stałego ?
Mam sposób aby widzieć pod jakim dynamicznym adresem jest zalogowany mój iPlus i używam dynamicznego APN:pro.plusgsm.pl (cena stałego adresu wg mnie jest przesadzona-12,30 brutto to według mnie max. jej wartości). Ja od prawie roku używam tylko LTE-wcześniej wymuszałem to na modemie E398, teraz mam zapisane w profilu B593), adres uaktywniałem po 20 czerwca, usługa cały czas pracuje bez zastrzeżeń. :-)
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: ArielAnubis »

Dzięki Panowie. Jutro będę mógł zmienić sieć więc sprawdzę, a jak będzie trzeba to i zadzwonię. Pozdrawiam.
KornelS
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2014, o 02:55

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: KornelS »

Konsultantka mówiła że pracują nad tym. Mi nawet w 3g nie działało.
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: ArielAnubis »

Wykonałem telefon do plusa i usługa dynamicznego, publicznego adresu ip w zasięgu LTE działa bez zarzutów.
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: grzegorz0plonka »

Kiedy wykonałeś telefonu do plusa?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

jarek7714 pisze:Usługa jest dostępna cały czas na sieci LTE, lecz na razie poza taryfami "Power LTE"
Potwierdzam, przy wcześniejszych promocjach publiczne IP jest dalej dostępne w LTE.

grzegorz0plonka, ArielAnubis korzysta z wcześniejszej promocji i musiał tylko zmienić wersje usługi na taką która również działa w LTE. (poprzednią aktywował przed 11/06).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: grzegorz0plonka »

Krzysiek_Plus@ pokaz mi gdzie nowego zapisu regulaminie od 03 lipca które nieumożliwiający aktywowania publicznie IP?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: ArielAnubis »

Jest dokładnie tak jak kolega Krzysiek_Plus powiedział. Usługę aktywowałem w maju a dziś rano zmieniłem tylko telefonicznie, żeby działała w sieci LTE.
ArielAnubis
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2014, o 08:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: ArielAnubis »

Mam tylko nadzieję, że nie ma w planach wyłączenia całkowicie usługi publicznego ip bo w przeciwnym wypadku ja się ewakuuję z sieci Plus.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Stały adres IP w usłudze LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

ArielAnubis, nie ma takich planów. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ