LTE - Upload większy od downloadu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: habish »

MaxRX pisze:Czy w parametrach widać z którego BTSa odbieram aktualny sygnał - który to parametr, jak go ustalić ?
Spróbuj tym sposobem: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 2A#p225338
MaxRX
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2018, o 10:38

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: MaxRX »

Szefowie, teraz podłączony jestem do pasma 2600, z jakiego to kierunku idzie ?
IMSI 260011202056683
RSRP -112 dBm
RSRQ -14 dB
RSSI -78 dB
SINR 0 dB
Informacja o lokalizacji 574
Pasmo 7 (2600 MHz)

DL12,6 UL 2,6

Pytanie czy antena zewnętrzna na tym paśmie pomoże i w którą stronę ustawić ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

MaxRX, najprawdopodobniej z BT12040. Sygnał nie ma najlepszych parametrów. Antena zewnętrzna mogłaby pomóc.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KubaSmo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2018, o 10:39

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: KubaSmo »

Prędkość Download jest bardzo słaba i waha się pomiędzy 1 - 5mb/s. Natomiast Upload zazwyczaj około 1mb/s.
Miejscowość : Gabryelin, ul. Leśna
Poniżej przedstawiam historię wyników speedtesta z piątku około godziny 14-tej i dzisiaj okolo 8-10-tej
Załączniki
Screenshot-2018-6-12 Speedtest od Ookla – globalny test prędkości łącza szerokopasmowego.png
Screenshot-2018-6-12 Internet Domowy.png
Screenshot-2018-6-12 Internet Domowy.png (12.84 KiB) Przejrzano 3512 razy
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Daniel_Plus »

KubaSmo, według pierwszego screena, który zamieściłeś to pobieranie waha się między 1,37 a 24,13. Z kolei wysyłanie między 0,22 a 17,00. I biorąc pod uwagę, że wyższe prędkości są rano, a niższe wieczorem to wskazuje to prostu na zmienne obciążenie sieci. Jeśli masz dostępną funkcję wyboru pasma to zrób proszę jeszcze testy na poszczególnych pasmach 3G oraz LTE. Według drugiego screena byłeś połączony z LTE800, a w Twojej lokalizacji powinno też być dostępne LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wojtek06061989
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2016, o 23:09

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: wojtek06061989 »

Przemek_Plus pisze:
wojtek06061989 pisze:Jedyne co mnie zastanawia to to że pomimo że parametry sygnału nie są za dobre to dlaczego upload jest taki wysoki... i co więcej w nocy 3-4 godzina download znacznie wzrasta. Wygląda mi to na przeciążenie nadajników w ciągu dnia. Nie mam trochę racji?
Tak, jeżeli osiągana wartość downloadu jest zależna od pory dania, a w godzinach szczytu upload bywa znacząco wyższy od prędkości pobierania – to sytuacja taka wskazuje na przeciążenie nadajnika, z którego uzyskujesz sygnał.

Tym niemniej, warto spróbować poprawić parametry sygnału, bo może to polepszyć uzyskiwane prędkości transferu.

Dodatkowo, planujemy w przeciągu kilku najbliższych miesięcy uruchomić LTE 1800 na stacji w Szydłowie (około 5,5 km od Ciebie), co powinno wpłynąć na poprawę sytuacji w Twojej okolicy.
Czy to LTE 1800 w Szydłowie zostało już uruchomione?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

wojtek06061989, tak, LTE1800 działa. Obecnie trwają prace nad instalacja LTE900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maleko
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2015, o 15:38

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: maleko »

KubaSmo pisze:Miejscowość : Gabryelin, ul. Leśna
Masz skandaliczne parametry, czyżbyś schował router do szafki z ołowiu? Przy takiej odległości ludzie mają RSRP na poziomie -80 -90 dla 800 MHz. Ponadto speedtest sugeruje, że czasem się przełączasz na 1800 MHz.

Nadajniki masz tu (pozwolenia): http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 29&zoom=12
Potrzebujesz dobrej anteny na 1800 (np. Cybertech a nie szmelc z Allegro i może routera). 800 MHz w okolicy to Sferia więc lepiej nie korzystać.
KubaSmo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2018, o 10:39

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: KubaSmo »

Router to ODU IDU 300 z anteną z zestawu z Plusa. Czyli ustawić na sztywno na 1800 i szukać sygnału?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

KubaSmo, proponowałbym robić tak dla każdego dostępnego pasma. Ostatecznie wybrać najlepsze parmetryty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati777k
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2018, o 18:35

Bardzo słaba szybkość łącza

Post autor: mati777k »

Witam, posiadam spore problemy z internetem lte w miejscowości Hrubieszów woj.Lubelskie, ulica uchańska. W podobnej odległości od rutera znajdują się nadajniki BT11727 i BT12935. Nie jest to wina routera, ponieważ korzystając z telefonu technologii LTE/LTE+ mam podobne osiągi które za dnia wynoszą 0,3-2 mb/s co jest makabrycznie wolnym łączem. Upload klasuje się normalnie 15-22 mb/s ale co mi po wysyłaniu jak i tak bardziej korzystam z downloadingu. Co do pakietu danych to zostało jeszcze 60 gb wiec powinno wszystko sprawnie działać. W nocy szybkość łącza się poprawia, ale co mi po tym jak w dzień nie mogę prawie nic zrobić.
Router: Huawei B593S-22
Zasięg: 4/5 kresek na 5
Speed test na aktualną chwile: Download 1.04 Mb/s Upload 21.64 Mb/s
Proszę o rozpatrzenie tej sprawy, a jeżeli potrzebne będą dodatkowe informacje proszę o napisanie.

@edit
Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -57
4 RSRP (dBm): -91
5 RSRQ (dB): -15
Ostatnio zmieniony 3 lip 2018, o 08:18 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

mati777k, niestety z opisu i przedstawionych parametrów wynika, że stacje z którymi się łączysz są mocno przeciążone w godzinach szczytu. Na okolicznych stacjach, jeszcze w tym roku, będzie instalowane LTE900. Mam nadzieję, że poprawi to komfort użytkowania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati777k
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2018, o 18:35

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: mati777k »

A czy wiadomo dokładniej kiedy nastąpi modernizacja btsu? Gdyż jestem studentem i w danym adresie zamieszkania przebywam tylko przez okres wakacyjny.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Daniel_Plus »

mati777k, do końca roku. Nie mam bliższej daty. Ale w Hrubieszowie powstanie też nowa stacja, również w planach do końca roku. Dzięki temu sąsiednie stacje zostaną odciążone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
qwertz
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2019, o 21:26

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: qwertz »

W porównaniu do prędkości na stronie nr 2 tego wątku mam wyjątkowo niską prędkość downloadu oraz też mam prędkość uploadu kilkukrotnie wyższą niż downloadu. Zarówno na routerze jak i na zewnętrznym modemie LTE dioda świeci się na niebiesko czyli sygnał mam silny. Moja lokalizacja to Gryfino, górna część miasta.
Na mapie btsearch.pl sprawidziłem gdzie są najbliższe nadajniki sieci Plus+LTE+Aero2. Do najbliższego nadajnika LTE mam około 600 m w linii prostej. Nadajnik ten znajduje się na kościele przy ul. Iwaszkiewicza. Z miejsca w, którym zamontowany jest u mnie modem zewnętrzny LTE widać kościół, na którym znajduje się nadajnik LTE z tej sieci. Drugi co do odległości nadajnik LTE znajduje się na kościele przy ul. Kościelnej i jest oddalony od mojej lokalizacji o 800 m w linii prostej. Wieża tego kościoła również jest widoczna z miejsca, w którym zamontowany jest zewnętrzny modem LTE.
Obrazek
ODPOWIEDZ