LTE - Upload większy od downloadu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

piotrek1830, mamy w planach stację w Wadowicach przy obwodnicy, jesteśmy w trakcie uzgodnień. Na obecną chwilę nie mogę jednak podać konkretnego terminu realizacji.

Gregor83, czy próbowałeś skierować antenę na inne nadajniki w Twojej okolicy? Spróbuj ją skierować na BT24911. Powinieneś tam osiągnąć najlepsze wyniki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gregor83
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 gru 2017, o 12:44

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Gregor83 »

Znalazłem nadajnik na mapie :) Jak sprawdzić czy z nim się połączyłem ?
dom133
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2017, o 19:17

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: dom133 »

Planowana jest jakaś modernizacja bts w Mikołajkach Pomorskich województwo pomorskie. Posiadam LTE w plusie od wczoraj i DL skacze od 10Mb do 1Mb, a UP powyżej 10Mb cały czas
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

dom133, opis wskazuje, na chwilowe, przeciążanie nadajnika. Niestety, w obecnej chwili, nie ma informacji o planach modernizacji, lub rozbudowy dla tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dom133
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2017, o 19:17

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: dom133 »

A możecie mi powiedzieć o co chodzi z Informacja o lokalizacji w zakładce LTE. Mam tam napisane 299.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

dom133, po tym parametrze nie sprawdzisz z jakim BTSem się łączysz. Dla LTE1800 będzie to zapewne 44489, lub w zależności od ustawienia anteny 40755, który jest co dalej, ale posiada LTE800 i LTE1800. Dodatkowo na 40755 dodaliśmy LTE900. W najbliższych tygodniach zostanie uruchomione komercyjnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

Nie wiem co się dzieje...ale od tygodnia internet w godzinach 16-23 jest bardzo wolny przy pobieraniu....przy wysyłaniu jest bardzo szybki...wychodzi na to że w tych godzinach jest duże obciążenie bts-a...1,5 roku było super a tu taka niemiła niespodzianka... bts to ul.Warszawska w Strykowie. ... może ktoś z Panów z Plusa piszących tu na forum sprawdzić co się dzieje że z dnia na dzień tak się "zepsulo".... nie ukrywam że zamówiłem na próbę innego dostawce internetu...i jeżeli w ciągu 20 dni nic się nie poprawi czyli minimum te 10mb/s przy obierania to niestety jest tylko jedno wyjście. .. A szkoda bo długo było ok...

Może na tym bts prowadzone są jakieś prace.... proszę o wyjaśnienie problemu...
Mam wymuszone 1800 Hz. Sprawdzałem na 800 i 2600 i też jest bardzo wolny...

Co ciekawe wchodzę na bts search i pokazuje że ten bts ma tylko lte2600 a nidawno miał wszystkie pasma....
Ostatnio zmieniony 20 gru 2017, o 12:03 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

Yodas, BT31177 posiada LTE800, LTE1800 i LTE2600. Po 4 sektory na pasmo. Stacja pracuje poprawnie. Nie są na niej wykonywane żadne prace. Niestety z opisu wynika, że BTS jest obciążony z uwagi na dużą liczbę użytkowników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Yodas »

Michał_Plus pisze:Yodas, BT31177 posiada LTE800, LTE1800 i LTE2600. Po 4 sektory na pasmo. Stacja pracuje poprawnie. Nie są na niej wykonywane żadne prace. Niestety z opisu wynika, że BTS jest obciążony z uwagi na dużą liczbę użytkowników.
Czyli d.u.p.a.... ;) Nie fajnie. .. skoro jest obciążony to należy dołożyć nadajników... bo inaczej nie będzie wogóle obciążony bo wszyscy uciekną do innych operatorów... A jeżeli już odejdą to nie wrócą po takim doświadczeniu... wieczorem nawet nie ma 2mb/s....

Proszę mi podesłać linka lub stronkę gdzie znajdę formularz aby wypowiedzieć umowę. ...co prawda man ja jeszcze przez kilka miesięcy ale nie mam zamiaru dłużej tego ciągnąć. ..

Żeby chociaż prędkość była na poziomie 10mb/s ...ale niestety spada i w godz.16-22 jest na poziomie do 2mb/s a czasem poniżej 1mb/s... przecież to jest porażka...
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

Yodas, nie ma specjalnego formularza do rozwiązania umowy. Wypowiedzenie można złożyć w punkcie Plusa, lub wysłać je pocztą na adres:

Polkomtel Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 4
02-673 Warszawa
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Yodas »

Michał_Plus pisze:Yodas, nie ma specjalnego formularza do rozwiązania umowy. Wypowiedzenie można złożyć w punkcie Plusa, lub wysłać je pocztą na adres:

Polkomtel Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 4
02-673 Warszawa
Co powinno zawierać takie wypowiedzenie...?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

Yodas, dane osoby na którą została zawarta umowa, informacje o chęci rozwiązania umowy i określony termin zdarzenia. Data i oczywiście własnoręczny podpis.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Yodas »

Michał_Plus pisze:Yodas, dane osoby na którą została zawarta umowa, informacje o chęci rozwiązania umowy i określony termin zdarzenia. Data i oczywiście własnoręczny podpis.
Dziwna sprawa....dzisiaj wszystko śmiga wzorowo...po moim poście tutaj nagle wszystko ozdrowialo... czy jest możliwe że ktoś coś sprawdził w tym bts i coś było nie tak i "naprawił". ... zobaczymy co będzie przez najbliższy tydzień... ;)
Teraz ściąganie na poziomie 20mb/s... ping 30-40... poczekamy zobaczymy...

Zdziwiło mnie to nagle zwolnienie neta bo niedawno na tym bts były jakieś dokładne nadajniki aby zwiększyć jego wydajność. ...
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Michał_Plus »

Yodas, stacja była, nie tak dawno, rozbudowana o dodatkowe sektory dla LTE. Cieszę się, że w obecnie, działa bez zarzutów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: LTE - Upload większy od downloadu

Post autor: Yodas »

Michał_Plus pisze:Yodas, stacja była, nie tak dawno, rozbudowana o dodatkowe sektory dla LTE. Cieszę się, że w obecnie, działa bez zarzutów.
Zobaczymy jak długo podziała. ..
ODPOWIEDZ