LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: Przemek_Plus »

aras123, działa to następująco: ogólnie rzecz biorąc po przekroczeniu pakietu podstawowego prędkość zostałaby ograniczona do 32 kb/s, ale jeżeli użytkownik korzysta z usługi "Internet LTE bez limitu danych za 0 zł", to w jej ramach nadal pobiera dane z maksymalną prędkością, jednak z istotnym zastrzeżeniem - wyłącznie w LTE.

Innymi słowy - w ramach pakietu podstawowego korzystasz z dowolnej technologii, po jego wykorzystaniu z pełną prędkością możesz korzystać wyłącznie z LTE. Przy czym należy również mieć na względzie, że w przypadku, gdy zużycie w ramach tej usługi jest bardzo wysokie (tzw. wysoko ponad pakiet podstawowy), to po pewnej ilości przetransferowanych danych może zadziałać system FUP i maksymalna prędkość może zostać w takiej sytuacji ograniczona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
aras123
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2012, o 20:15

Re: LTE bez limitu

Post autor: aras123 »

Przemek_Plus pisze:aras123, działa to następująco: ogólnie rzecz biorąc po przekroczeniu pakietu podstawowego prędkość zostałaby ograniczona do 32 kb/s, ale jeżeli użytkownik korzysta z usługi "Internet LTE bez limitu danych za 0 zł", to w jej ramach nadal pobiera dane z maksymalną prędkością, jednak z istotnym zastrzeżeniem - wyłącznie w LTE.

Innymi słowy - w ramach pakietu podstawowego korzystasz z dowolnej technologii, po jego wykorzystaniu z pełną prędkością możesz korzystać wyłącznie z LTE. Przy czym należy również mieć na względzie, że w przypadku, gdy zużycie w ramach tej usługi jest bardzo wysokie (tzw. wysoko ponad pakiet podstawowy), to po pewnej ilości przetransferowanych danych może zadziałać system FUP i maksymalna prędkość może zostać w takiej sytuacji ograniczona.
Dziękuje za odpowiedź. Nadal nie rozumiem takich zapisów...
Przy 2 pkt 1 nawet plus nie dał gwiazdki (*).

maksymalną prędkością, jednak z istotnym zastrzeżeniem - wyłącznie w LTE - zgadza się

zużycie w ramach tej usługi jest bardzo wysokie (tzw. wysoko ponad pakiet podstawowy) w regulaminie pisze "nie dotyczy" więc dziwnie... Bardzo wysokie - tzn. ile? 100 GB, 500 GB, 20 TB? Dużo to pojęcie względne i nie wiem czy taka samowolką jest legalna...

może zadziałać system FUP i maksymalna prędkość może zostać w takiej sytuacji ograniczona. - jak dobrze rozumiem plus daje usługę której nie jest pewny. Ich urządzenia/infrastruktura może zadziała, a może nie... Ja jako klient biorę usługę nielimitową z limitem... omg...

KC
Art. 385[3] [Katalog] W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności:

2) wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
uzależniają spełnienie świadczenia od okoliczności zależnych tylko od woli kontrahenta konsumenta,
Ale mimo wszystko 100 gb mi wystarczy bez problemu :)
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: Przemek_Plus »

aras123, temat działania FUP-a (a więc ewentualnych ograniczeń w prędkości transferu po przekroczeniu pakietu podstawowego) był już omawiany wielokrotnie na łamach forum, np. tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
aras123
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2012, o 20:15

Re: LTE bez limitu

Post autor: aras123 »

Dziękuje za link.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: LTE bez limitu

Post autor: ktry »

Fajnym i takim zdroworozsądkowym rozwiązaniem by było aby korzystając z LTE nie leciał pakiet podstawowy. Dzięki czemu mógł bym się w godzinach szczytu przełączać na 3G ,gdzie nie spadają prędkości do Aero2 jak jest w LTE i tylko wtedy zużywać ten pakiet , a po szczycie siedzieć na LTE. Przy aktualnym rozwiązaniu to taka opcja tylko na krótki czas i nawet nie opłaca się oszczędzać dane ,bo i tak po limicie 3G można se wsadzić gdzieś. Siedząc na LTE z o prędkości AERO2.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Plus z ogromną karą za reklamy pierwszej wersji Power LTE wprowadzające w błąd: http://gsmonline.pl/newsy/plus-oszukiwal-w-reklamach
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

patryk7588 pisze:Plus z ogromną karą za reklamy wprowadzające w błąd w pierwszej wersji Power LTE: http://gsmonline.pl/newsy/plus-oszukiwal-w-reklamach
i tu jest sedno sprawy o czym pisałem w innym wątku, zawarte w umowie regulaminu określenie INTERNET LTE BEZ LIMITU nie może być innym pkt. regulaminu wykluczone, i tłumaczenie się Plusa przepisami wewnątrz wspólnotowymi nie ma z tym przypadkiem kompletnie nic wspólnego ponieważ dotyczy umowy i prawa konsumenta, taka umowa zostanie przez każdy sąd unieważniona a jej zapisy wciągnięte na listę klauzul abuzywnych. Problem tylko z tym że pomimo wydania jednego czy dwóch wyroków pozytywnych dla abonenta którzy zwrócili się do sądu o analizę poza ewentualną karą nałożoną na operatora sąd nie może odnieść się do reszty umów, ot takie mamy prawo ochrony dóbr konsumenta. Ewentualne uproszczenie dla każdego kolejnego klienta idącego do sądu jest powoływanie się na poprzednie orzeczenia w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony 1 lut 2017, o 13:10 przez jovi123, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Ale UOKiK nie czepia się regulaminów, czepia się tylko kampanii reklamowej tych usług.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

kolego UOKiK to mojej mamie powiedział kiedyś w przypadku psującego się notorycznie telewizora kiedy poszła tam po ósmej naprawie , że sama sobie wybrała taką markę i zgodziła się na warunki gwarancji zamiast je "negocjować"-dobre, tak to w tym kraju funkcjonuje niestety, po piśmie od prawnika sklep oddał pieniądze taka jest rzeczywistość
Ostatnio zmieniony 1 lut 2017, o 16:21 przez jovi123, łącznie zmieniany 1 raz.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

patryk7588 pisze:Ale UOKiK nie czepia się regulaminów, czepia się tylko kampanii reklamowej tych usług.
Te dwie rzeczy się łączą... Kampania reklamowa, jak również sama nazwa usługi, sugerowały, że internet jest bez limitu co stało (i dalej stoi) w sprzeczności z regulaminem usługi. Teraz tylko UOKIK potwierdził, że "nielimitowany" internet z Plusa i CP wcale taki nielimitowany nie jest.
@Edit
Jak dla mnie to kara jest za niska, za jawne oszustwo. Zarobili na tym kilkanaście razy więcej, więc aby kara miała jakiekolwiek znaczenie powinna być przynajmniej 10 razy większa.
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: LTE bez limitu

Post autor: oszusci »

KamilPowerLte pisze:
@Edit
Jak dla mnie to kara jest za niska, za jawne oszustwo. Zarobili na tym kilkanaście razy więcej, więc aby kara miała jakiekolwiek znaczenie powinna być przynajmniej 10 razy większa.
Masz rację, ta kara powinna działać prewencyjnie, żeby więcej Plusowi i innym operatorom nie przychodziło do głowy oszukiwanie klientów...

Dla nas pozostaje satysfakcja, że ten wątek w końcu przyniósł jakiś skutek. :-)
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: LTE bez limitu

Post autor: ktry »

Ja myślę że tą reklamą nałapali klientów aż za dużo.Przez to tak teraz narzekamy na jakość LTE plusa. Za ostra i kłamliwa reklama i zarazem zaprzestanie inwestycji w LTE odbiło się plusowi czkawką. Jestem za ,ale jak teraz się będzie robić interesy jak nie wolno kłamać w reklamach ?
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: grzegorz0plonka »

michal8937
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 17 maja 2011, o 19:04
Kontakt:

Re: LTE bez limitu

Post autor: michal8937 »

LTE bez limitu w wypadku interentu w komórkach owszem, lecz prędkość spada do takich parametrów, że człowieka szlag trafia.
anilorak44
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2017, o 22:35

Re: LTE bez limitu

Post autor: anilorak44 »

Miesięcznie wykorzystuje tak około 120gb internetu w innej sieci, ale kończy mi się umowa i chce przenieść się do plusa. Czy starczy mi jak wezmę 40gb i nielimitowane lte?
ODPOWIEDZ