Teraz jest 27 cze 2017, o 06:29

Zostaw Kontakt

LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymasz odpowiedź.
  • Autor
  • Wiadomość

xsunnyx

Początkujący PlusManiak

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: LTE bez limitu

Post15 maja 2017, o 20:33

j52016

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi bo już się pogubiłem :)
Brałem internet LTE Plus na 2 tygodnie testów, sprawował się średnio więc chciałem go zwrócić.. niestety spóźniłem się jeden dzień więc nie mogłem go zwrócić. Napisałem pismo do plusa, że proszę o "tolerancję jeden dzień ponieważ...." plus odpisał, że mój wniosek został rozpatrzony negatywnie i umowa jest wiążąca. Po kilku dniach złożyłem telefonicznie zgłoszenie, że prędkość internetu spadła zaraz po wyczerpaniu podstawowego limitu choć tak być nie powinno.. no i do tej pory moje zgłoszenie nie zostało rozpatrzone- jakieś 2 tygodnie. Ale najlepsze jest to, że w ubiegły czwartek rano zadzwoniła do mnie Pani konsultantka z Plusa żeby poinformować mnie, że umowa jednak została rozwiązana bez żadnych konsekwencji dla mnie i że mam oddać kartę. Tak więc poszedłem do Plusa u mnie w mieście, aby zwrócić takową jednak Pani poinformowała mnie, że nic o tym nie wie i umowa cały czas trwa- nie mogę jej zerwać. Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć..?

Poprawka z ostatniej chwili.. Moja karta jest nieaktywna.
Poza tym wszystkim zapłaciłem za aktywację i za 6 miesięcy z góry. Co teraz z moimi pieniędzmi?

Michał_Plus

Specjalista Plusa

Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post16 maja 2017, o 09:04

xsunnyx, jeśli po odstąpieniu od umowy na koncie znajdują się nadpłacone środki zostają one zwrócone. Jeśli wcześniej nie informowałeś, napisz na bok@plus.pl z informacją gdzie maja zostać zwrócone.

mati321

Nowy

• Moja taryfa: ja + na kartę
  • Model telefonu: sony xperia z3

Post16 maja 2017, o 18:13

Kolejny miesiąc i odrazu po przekroczeniu pakietu lejek 20 Dow i 7 up, jeszcze muszę się 14 miesięcy z tym badziewiem meczyć

Fenio

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 65 razy
    Otrzymał podziękowań: 63 razy
  • Moja taryfa: Bez Limitu z limitem
  • Model telefonu: B593s-22

Post19 maja 2017, o 10:52

Lejek 20/7 to akurat żaden problem bo to prędkość pozwalająca na normalne używanie internetu łącznie z oglądaniem filmów w 1440p.

Gorzej że następny limit to już będzie 5 Mbps a potem szybko 1 Mbps a to już jest prędkość niemal bezużyteczna jak na realia netu w 2017r.

wymiatacz97

Nowy

• Podziękował : 2 razy
  • Moja taryfa: Internet Domowy LTE
  • Model telefonu: Xiaomi Redmi 4 Pro

Post19 maja 2017, o 14:15

Witam,

Posiadam ofertę: Internet Domowy LTE z ODU-IDU 200, 50 GB, Bez limitu w cenie abonamentu.
Przedwczoraj dostałem SMS-a iż wykorzystałem limit podstawowy. Niespodziewanie został nałożony lejek 20/7 (Mbps) Link do testu: http://www.speedtest.net/my-result/6309847275
W zeszłym miesiącu było to samo, natomiast jeszcze wcześniej pierwszy lejek dopiero uaktywaniał się po przekroczeniu około 150 GB. Dlaczego tak teraz się dzieje?

Pozdrawiam

danwar5

Początkujący PlusManiak

Post19 maja 2017, o 18:20

To chyba już norma ,ja przez 15 miesięcy poprzedniej umowy nigdy nie miałem lejka ,teraz od razu po pakiecie lejek 20/7. Dlaczego tak się dzieje ,odpowiedzi konsultanta na infolini ,bo mają takie prawo

jovi123

PlusManiak

• Podziękował : 3 razy

Post19 maja 2017, o 18:51

prawo może i mają choć nie moim zdaniem ale ubytek klientów przez takie praktyki niech powoli liczą w dziesiątkach procent

HAL 9000

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 43 razy
    Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post19 maja 2017, o 19:27

jovi123 napisał(a):prawo może i mają choć nie moim zdaniem ale ubytek klientów przez takie praktyki niech powoli liczą w dziesiątkach procent

W telefonii komorkowej nic nie istnieje w prozni. Trzeba miec stacje bazowe, odpowiednio gesto, trzeba miec dosyl. Plus naklepal tych ODU-IDU, posprzedawal ludziom 4G, a stacji nowych wlasciwie w ogole nie robia, a to co modernizuja to dokladanie U900, ktore w szybko zmieniajacej sie rzeczywistosci jest anachronizmem jesli chodzi o data. L800 odpuscili, L1800 robia owszem, ale na starych sajtach. I to nie zawsze (sic!) Nie zawsze, bo pewnie dosylu brak. Tym samym zapetlili sie, a mamony na nowe stacje Solorz nie chce dac. Konkurencja triumfuje.

ktry

Szalony PlusManiak

Otrzymał podziękowań: 8 razy
  • Ostrzeżenia: 2
  • Moja taryfa: Progres
  • Model telefonu: HONOR 7

Post19 maja 2017, o 21:44

W pewnym sensie to się cieszę że będą lejki ,choć go jeszcze nie doświadczyłem. Trzeba będzie oszczędnie używać neta ,a i klienci ci co mogą to uciekną z plusa i będzie szybszy net. Moja umowa kończy się dopiero za ponad rok ,więc trzeba się jeszcze męczyć. Lejek 20/7 to nie lejek .Jak bym miał takie prędkości w godzinach szczytu to bym był szczęśliwy i nie ważne czy z lejkiem ,czy bez.

qpiec100

Początkujący PlusManiak

• Moja taryfa: Lte 110GB

Post20 maja 2017, o 21:04

Potwierdzam rownież lejek 20/7 po przekroczeniu limitu podstawowego..jeszcze 2-3 miesiące temu tego nie było. lejek trzyma również w ramach pakietu nocnego. umowa bez limitu na 110GB. Dobra wiadomość jest taka, że nastukałem jakieś 200GB (poza nocnym) i przy 20/7 da się żyć.
Zastanawiam się co im szkodzi wpisać te lejki jasno do regulaminu..

Michał_Plus

Specjalista Plusa

Post22 maja 2017, o 09:02

wymiatacz97, kwestie dotyczące FUP-a szczegółowo już omawialiśmy na forum np. tutaj.

danwar5

Początkujący PlusManiak

Post22 maja 2017, o 11:32

Michał Plus ,czyli nakładanie lejka od razu po pakiecie podstawowym według waszej firmy jest ok.Tylko w umowie nie pisze że po pakiecie podstawowym jest ograniczenie szybkości do 20/7

Michał_Plus

Specjalista Plusa

Post22 maja 2017, o 12:22

danwar5, nie napisałem nic z czego można by wnosić że FUP jest uruchamiany zaraz po przekroczeniu pakietu podstawowego (bo nie jest). Odesłałem za to do wcześniejszych wypowiedzi, bo ten temat wałkowany jest od dawna. Celem FUP jest za to zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci. Mimo ograniczenia prędkości, zgodnie z umową, transfer danych nigdy nie zostaje jednak wstrzymany. Jeśli uważasz że w Twoim wypadku nie było podstaw, by system automatycznie uruchomił Ci FUP, złóż proszę reklamację, Każda sprawa rozpatrywania jest indywidualnie i wnikliwie.

jovi123

PlusManiak

Post22 maja 2017, o 16:11

Michał_Plus dlaczego pan pisze że FUP nie jest uruchamiany zaraz po przekroczeniu limitu? obcięcie prędkości większości użytkownikom na tym forum do 20/7 czym jest w takim razie w/g sieci plus?

Daniel_Plus

Specjalista Plusa

Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post23 maja 2017, o 09:00

jovi123
Michał_Plus napisał(a):Jeśli uważasz że w Twoim wypadku nie było podstaw, by system automatycznie uruchomił Ci FUP, złóż proszę reklamację, Każda sprawa rozpatrywania jest indywidualnie i wnikliwie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plus Internet - Oficjalny Dział Plusa