LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
eMBi
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 maja 2017, o 17:27

Re: LTE bez limitu

Post autor: eMBi »

patryk7588 pisze:Zrób test w ostatnich dniach okresu rozliczeniowego, w najgorszym przypadku wpadnie lejek 0,5 Mbps.
Niezly pomysl w sumie C:
Fergun
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 11 cze 2014, o 12:09

Re: LTE bez limitu

Post autor: Fergun »

Krzysiek_Plus pisze: Łączną ilość danych wysłany/odebranych możesz sprawdzić po przez wysłanie SMS z karty Plus Internet o treści U na numer 2580 (koszt 0,29zł).
Aktualnie to nie działa, sms zwrotny jaki dostałem:
rozmowy:0:00 m:s; sms:0 szt; wykorzystany Limit podstawowy:100 GB; LTE bez limitu:bez limitu; Darmowy ruch:bez limitu; Limit Ipla:bez limitu

Jak aktualnie mogę sprawdzić, ile zużyłem transferu w usłudze LTE bez limitu?
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

Odpowiedzi na moje zgłoszenie jeszcze nie otrzymałem.
Nowy okres rozliczeniowy i szybkość jest bez limitów. Teraz osiągam ok 70 mb/s.
Jeszcze do wczoraj łącze nie pozwalało na szybkość powyżej 20mb/s.
Pomimo tego, że w umowie mam jasno określone, że po wykorzystaniu pakietu podstawowego 40 GB szybkość jest maksymalna, wy zaraz po jego wykorzystaniu stosujecie tzw. lejek...
W tym tyg idę do PLUSA, zostawiam kartę na testy i ponownie ją zostawiam zaraz po wykorzystaniu pakietu podstawowego.
Reklamy chlubnej przez takie zachowanie nie zyskacie.. Bynajmniej nie z mojej strony.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

ale co mają ci w Plusie testować? sam przetestowałeś zgodnie za radami na tym forum i sprawdziłeś że tak jak każdemu założono ci lejek na 20mb/s , jeśli czujesz się oszukany lub chcesz wystąpić o rozwiązanie umowy z powodu zastosowania w umowie zapisu niedozwolonego pozostaje ci batalia w sądzie ponieważ Plus pomimo ukarania przez UOKIK nadal stosuje te metody a każda sprawa i umowa rozpatrywana jest przez sąd indywidualnie
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Jak to jak każdemu?
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

W takim razie wychodzi na to, że plus oszukuje klientów bo co innego mówią, co innego jest zawarte w umowie a inaczej wygląda to w praktyce...
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

patryk7588 pisze:Jak to jak każdemu?
przepraszam, jak większości, której po świętach po przekroczeniu limitu założono lejek na 20
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

xsunnyx pisze:Odpowiedzi na moje zgłoszenie jeszcze nie otrzymałem.
Zgadza się, zgłoszenie nie zostało jeszcze rozpatrzone.
jovi123 pisze:ponieważ Plus pomimo ukarania przez UOKIK nadal stosuje te metody a każda sprawa i umowa rozpatrywana jest przez sąd indywidualnie
Kara tyczyła się reklamy, nie zaś zapisów w umowie/regulaminie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

xsunnyx pisze:W takim razie wychodzi na to, że plus oszukuje klientów bo co innego mówią, co innego jest zawarte w umowie a inaczej wygląda to w praktyce...
w/g Plusa wszystko jest w porządku ponieważ masz dostęp do LTE cały czas tylko z niższą prędkością , nie mniej nie bierze się tu pod uwagę tzw. braku korzyści konsumenckiej z tytułu zawartej umowy , no ale niestety dostawca usługi uważa inaczej i nic tu nie zdziałasz.

EDIT:
szanowny Krzysztofie z Plusa więc uważasz że zawarta w reklamie treść zaskarżona prze UOKIK nie ma wpływu na zwarcie nie korzystnej umowy przez klienta?
Ostatnio zmieniony 9 maja 2017, o 11:40 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

jovi123 pisze:szanowny Krzysztofie z Plusa więc uważasz że zawarta w reklamie treść zaskarżona prze UOKIK nie ma wpływu na zwarcie nie korzystnej umowy przez klienta?
Tyczy się to konkretnej reklamy emitowanej w 2014, a więc nie ma to wpływu na obecnie zawierane umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

czyli wszystko jest jasne szanowni abonenci przestańcie wreszcie oglądać te stare reklamy , kurcze to ja chyba również oglądałem coś z odtworzenia , dzięki za odpowiedź
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi bo już się pogubiłem :)
Brałem internet LTE Plus na 2 tygodnie testów, sprawował się średnio więc chciałem go zwrócić.. niestety spóźniłem się jeden dzień więc nie mogłem go zwrócić. Napisałem pismo do plusa, że proszę o "tolerancję jeden dzień ponieważ...." plus odpisał, że mój wniosek został rozpatrzony negatywnie i umowa jest wiążąca. Po kilku dniach złożyłem telefonicznie zgłoszenie, że prędkość internetu spadła zaraz po wyczerpaniu podstawowego limitu choć tak być nie powinno.. no i do tej pory moje zgłoszenie nie zostało rozpatrzone- jakieś 2 tygodnie. Ale najlepsze jest to, że w ubiegły czwartek rano zadzwoniła do mnie Pani konsultantka z Plusa żeby poinformować mnie, że umowa jednak została rozwiązana bez żadnych konsekwencji dla mnie i że mam oddać kartę. Tak więc poszedłem do Plusa u mnie w mieście, aby zwrócić takową jednak Pani poinformowała mnie, że nic o tym nie wie i umowa cały czas trwa- nie mogę jej zerwać. Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć..?


Poprawka z ostatniej chwili.. Moja karta jest nieaktywna.
Poza tym wszystkim zapłaciłem za aktywację i za 6 miesięcy z góry. Co teraz z moimi pieniędzmi?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

xsunnyx, jeśli po odstąpieniu od umowy na koncie znajdują się nadpłacone środki zostają one zwrócone. Jeśli wcześniej nie informowałeś, napisz na bok@plus.pl z informacją gdzie maja zostać zwrócone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati321
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 14:27

Re: LTE bez limitu

Post autor: mati321 »

Kolejny miesiąc i odrazu po przekroczeniu pakietu lejek 20 Dow i 7 up, jeszcze muszę się 14 miesięcy z tym badziewiem meczyć
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu

Post autor: Fenio »

Lejek 20/7 to akurat żaden problem bo to prędkość pozwalająca na normalne używanie internetu łącznie z oglądaniem filmów w 1440p.

Gorzej że następny limit to już będzie 5 Mbps a potem szybko 1 Mbps a to już jest prędkość niemal bezużyteczna jak na realia netu w 2017r.
ODPOWIEDZ