LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

jeśli nie ma awarii usługi LTE bez limitu to jak nazwać FUP działający od pierwszego mb poza pakietem ograniczając tym samym poprawne działanie IPLA, słowa "to nie awaria to normalka" ze strony Plus powodują że opadają mi ręce
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: LTE bez limitu

Post autor: Dashe »

jovi123 pisze:jeśli nie ma awarii usługi LTE bez limitu to jak nazwać FUP działający od pierwszego mb poza pakietem ograniczając tym samym poprawne działanie IPLA, słowa "to nie awaria to normalka" ze strony Plus powodują że opadają mi ręce
I ręce będą opadać... Jak można reklamować "internet bez limitu danych" gdy tak naprawdę to bzdura... A nie przepraszam bardzo, faktycznie jest bez limitu danych... 0,5 mb/s pozdrawia ;)

Trzeba zakupić pakiet nocny + jeśli coś do pobrania tylko w nocy... A tak męczyć się i oszczędzać żeby tylko wystarczyło GB do końca okresu rozliczeniowego... Aj aj aj...

A co do FUP od pierwszego mb, zobaczymy co będzie w następnych miesiącach, bo jak to ma dalej tak wyglądać to we wrześniu podziękuje za usługi Plusa...
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

Fenio, zasada działania FUP-a, którą opisywaliśmy wcześniej dalej pozostaje aktualna.

jovi123, Dashe, poproszę o numer telefonu, na którym wystąpiła taka sytuacja. Przekażę sprawę do zweryfikowania. Numer można przesłać tym formularzem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: LTE bez limitu

Post autor: Dashe »

Jeszcze śmieszniejszą rzecz zobaczyłem właśnie :lol: Choć to raczej tragiczne, a nie śmieszne...

Z racji, iż internet działa jak gó*no zainteresowałem się dokupieniem dodatkowych GB na Plus Online... Od razu zrezygnowałem widząc jakie ceny są tam... Rozumiem, że trochę drożej powinno to być itp. Ale to są już chyba jaja...

Ledwie 300 MB co jest tak naprawdę niczym, bo nawet filmu się na tym nie obejrzy kosztuje "zaledwie" 5,69 zł.

Najwięcej dostępne jest 3 GB, które kosztują "zaledwie" 20,32 zł.

Niezłe jajca.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Jest jeszcze pakiet 30GB za 25zł.
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: LTE bez limitu

Post autor: Dashe »

Ja takowego nie posiadam w możliwościach do wykupienia (?)

https://zapodaj.net/3531f701a3a38.jpg.html
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

puszeq
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 21:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: puszeq »

Najlepsze jest to ze w umowie mam jasno napisane ze "po przekroczeniu pakietu podstawowego zostanie wysłany SMS jeżeli prędkość zostanie ograniczona". Takiego wała. Żadnego smsa na żaden z dwóch numerów w Plusie nie dostałem (ani na telefon ani na router SIM). I sytuacja jak wyżej - środek nocy, prędkości normalnie 50mbit/s a dzięki lejkowi jest równiutkie 0,5mbit/s. Chyba po coś kupiłem ten internet do domu, prawda? A teraz się kończy tak, ze każdy z rodziny z PRYWATNEGO telefonu W ORANGE korzysta z routera na telefonie i ma prędkości bardzo znośne, pozwalające na swobodne przeglądanie internetu. Fajnie, ale na dłuższa metę bateria w telefonie szybciej padnie itp. W każdym razie, nie po to płace prawie 100zl miesięcznie żeby używać 0,5mbit/s do Messengera i zapomnieć o YouTube czy ściągnięciu JAKIEGOKOLWIEK programu. Święta się skończyły, ale jaja jak berety pozostały, brawo!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pikus88
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2014, o 20:07

Re: LTE bez limitu

Post autor: pikus88 »

Nie ma co pierdzielić o zapchanych nadajnikach, robicie co Wam się żywnie podoba bo FUP najzwyczajniej w świecie nie ma żadnego uzasadnienia, po prostu ograniczacie prędkości, żeby zmniejszać ilość GB jakie zjadają użytkownicy. Wystarczy spojrzeć jak wygląda transfer według rutera a ile osiąga się na takim speedteście.

Wklejam zdjęcia jaki niby download mam według rutera, natomiast na speedtest prędkość to zawrotne 0,5 Mb/s. Przedłużyłem umowę bo przez dłuższy czas zaczęliście się zachowywać normalnie z tym internetem, natomiast teraz wróciliście do starych praktyk. Żałuję, że nie wziąłem LTE z Orange, pomarańczowi w niższej cenie dawali mi 150 GB plus 60 GB w strefie poza domem. Teraz już wiem, że następnej umowy nie będzie. Choćby nie miał żadnej innej alternatywy to Was nie wezmę, dla zasady.
Załączniki
inte.jpg
strazak
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 09:53

Re: LTE bez limitu

Post autor: strazak »

Też chciałem wykupić dodatkowe gb żeby dzieciaki na święta miały "normalny" internet bo oczywiście dowalili mi FUP no ale jak zobaczyłem cennik to ze śmiechu z fotela spadłem. Żonie powiedziałem że maja tylko marsjańskie pakiety do wykupienia. A jak spytała się jakie to są te marsjańskie to powiedziałem że normalne tylko cena z kosmosu.

Mi na infolinii już wyjaśnili i to z nieukrywaną dla nich przyjemnością że "LTE be limitu" nie dotyczy prędkości tylko ilości przesyłanych danych. Także mogę ściągać ile chcę, a że prędkość taka małą to już mój problem. Mam pakiet 90Gb a zużyłem gdzieś ok 120Gb (tak mi powiedzieli "gdzieś ok") a mam znajomych którzy obok mnie mieszkają i mają mniejsze pakiety a przekroczyli znacznie więcej i FUP nie wobec nich zadziałał więc niech Państwo z Plusa nie wciskają już tych bajek na temat FUP. Najzwyczajniej w świecie sami nie wiedzą o co z tym chodzi i na jakiej zasadzie to działa tylko mają wykute na blachę regułki które za każdym razem cytują bezbłędnie. Nawet im współczuję bo czasami niezły łomot tu dostają no ale podpisując umowę nikt o FUP mi nie wspominał mało tego LTE bez limitu miało oznaczać brak problemów z wolnym internetem a w praktyce wyszło inaczej. Najgorsze jest to że jeszcze 1,5 roku mi z nimi zostało...
puszeq
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 21:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: puszeq »

strazak - Tobie zostało półtora roku, a ja dopiero podpisałem umowę na 3 lata, to co ja mam powiedzieć... No nic, trzeba będzie walczyć o swoje. Tylko pytanie jak... ? A co do prędkości na routerze to pikus88 mam dokładnie to samo, 500kb/s, na speedtescie 0,5mbit/s...
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu

Post autor: Fenio »

@puszeq
512kbps to 0,5Mbit/s więc co się tak dziwicie ?
Tylko pytanie jak... ?
Zgłosić do UOKiK, założyć sprawę sądową.
wlodarek1
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 9 gru 2013, o 18:54

Re: LTE bez limitu

Post autor: wlodarek1 »

A czemu nie podpisaliscie umów na Internet stacjonarny ? Jest pewniejszy w działaniu i stabilniejszy . A pakiet mobilny - tam gdzie nie sięga Wi-Fi . Ja tak postępuje .
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu

Post autor: Fenio »

@wlodarek1
Jest pewniejszy w działaniu i stabilniejszy
Co przez to rozumiesz ? Usługa działa na takich samych zasadach, te same ograniczenia techniczne i taki sam FUP.
wlodarek1
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 9 gru 2013, o 18:54

Re: LTE bez limitu

Post autor: wlodarek1 »

Mam neostradę w wersji " do 20 mega" i nie ma w umowie z orange żadnycb lejków ani FUP-ów ....

Wysłane z mojego I213 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ