LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Blashix
PlusManiak
Posty: 82
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 sty 2014, o 17:40

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Blashix »

Nie rozumiem jak mówili że jest lejek w LTE jak na stronie plusa pisze :


prędkość w ramach pakietu podstawowego: maksymalna
prędkość w zasięgu LTE po wykorzystaniu pakietu podstawowego: maksymalna
Bez limitu danych w zasięgu LTE
Blashix
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2014, o 17:40

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Blashix »

pawel1710 pisze:No właśnie, a w tym ich regulaminie jest także definicja, która definiuje co mają na myśli pisząc prędkość maksymalna:
maksymalna prędkość pobierania danych ograniczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent oraz uzależniona jest od: specyfikacji technicznej modemu lub routera, zasięgu sieci operatora, obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału oraz warunków atmosferycznych.
Więc są w tym regulaminie nieścisłości.
To nie znaczy że mamy stały lejek w LTE.
To zależy od warunków domowych czy sieć osiągnie te 150 mb/s.
U mnie w HSPA+ bez żadnej anteny mam 6 Mb/s, a modem ma 28,8 mb/s.
Jeśli mamy napisaną maksymalną prędkość to jedynie osiągnie, tak jak pisałeś przez: jak mamy maksymalny zasięg i dobrą pogodę oraz też od stacji nadawczej, a jak za 59 zł mamy do 10mb/s to bez problemu będzie tyle osiągać.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

Blashix pisze:Nie rozumiem jak mówili że jest lejek w LTE jak na stronie plusa pisze :


prędkość w ramach pakietu podstawowego: maksymalna
prędkość w zasięgu LTE po wykorzystaniu pakietu podstawowego: maksymalna
Bez limitu danych w zasięgu LTE
JEST NAPISANE!
Lejka na lte nie ma

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
dwa
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 cze 2014, o 12:54

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: dwa »

AZRAEL pisze:
JEST NAPISANE!
Lejka na lte nie ma

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Skoro nie ma lejka to czego tyczy się punkt 8.2.b regulaminu?
helioN
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2014, o 02:07

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: helioN »

AZRAEL pisze:
Blashix pisze:Nie rozumiem jak mówili że jest lejek w LTE jak na stronie plusa pisze :


prędkość w ramach pakietu podstawowego: maksymalna
prędkość w zasięgu LTE po wykorzystaniu pakietu podstawowego: maksymalna
Bez limitu danych w zasięgu LTE
JEST NAPISANE!
Lejka na lte nie ma

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
To jak jesteś taki pewien to zadzwoń do BOKu i zapytaj się czy FPU dotyczy również LTE.

Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi. Po przekroczeniu limitu masz 10/20mbps lub maksymalną prędkość, tak? Tak. Ale CP/Plus zostawił sobie furtkę w postaci tych zapisów czyli nie wiadomo ile danych możesz wtedy pobrać zanim dostaniesz lejek, bo lejek jest po pobraniu nieokreślonej ilości danych, według zapisów FPU.

Problem w tym że otwiera to drogę do swobodnego nakładania lejka, nie podali ile można pobrać w tym czasie tak jak Play (200GB) czyli mogą tak naprawdę założyć ci lejek kiedy chcą.

To nie będzie działało tak że ty możesz sobie pobierać ile chcesz. Jest wyznaczona jakaś granica, a my jej nie znamy, dlatego ja tej oferty nie wezmę do póki tego nie sprecyzują.
Blashix
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2014, o 17:40

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Blashix »

Dostałem emaila od Polsatu i pisze że :
Uprzejmie informujemy, że po wyczerpaniu pakietu podstawowego, jeśli Klient znajduje się w zasięgu LTE nadal może bez żadnego limitu korzystać z Internetu.
Nie wiem jak w Plusie
Ostatnio zmieniony 5 cze 2014, o 14:46 przez Blashix, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

Faktem jest że prawnie liczy się tylko to co jest regulaminie który klient akceptuje podpisując umowę.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

No teraz mam zuzyte ponad 400gb danych w tym miesiacu bo youtube ciagle chodzi i ipla. A plus nic nie naklada. Przesadzacie ludzie.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
dwa
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 cze 2014, o 12:54

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: dwa »

pawel1710 pisze:No to tylko się cieszyć, że jednak nie przycinają tej prędkości. ;)

A co do oferty CP, to się przyjrzałem dokładniej i owszem abonamenty podobne, LTE też bez limitów, ale nie dają takiego fajnego routera z 4 portami ethernet za 3 zł jak w Plusie. A coś takiego będzie w moim przypadku bardzo przydatne. ;)
Jeśli chodzi Ci o HUAWEI B593s to jest powinien on być dostępny wg regulaminu. Za 1zł jednorazowo; 5zł miesięcznie w najtańszym Power LTE i 0 zł miesięcznie w wyższych Power LTE.
helioN
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2014, o 02:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: helioN »

AZRAEL pisze:No teraz mam zuzyte ponad 400gb danych w tym miesiacu bo youtube ciagle chodzi i ipla. A plus nic nie naklada. Przesadzacie ludzie.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Bo masz pakiet nielimitowanego YT i Ipla, zupełnie inna oferta...

CP ma taki zapis:
4. W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i
zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej
zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w
Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej.
Blashix pisze:Dostałem emaila od Polsatu i pisze że :
Uprzejmie informujemy, że po wyczerpaniu pakietu podstawowego, jeśli Klient znajduje się w zasięgu LTE nadal może bez żadnego limitu korzystać z Internetu.
Nie wiem jak w Plusie
No możesz, ale pamiętaj że 32kb/s nie oznacza że nie masz internetu. Mi kiedyś obniżyli do 32kb/s z ich winy bo nie odnotowywali moich wpłat przez błąd w ich systemie, złożyłem skargę że internet praktycznie nie działał przez ten lejek a oni na to że przecież ledwo działał ale działał więc nie poczuwają się do winy.
Ostatnio zmieniony 5 cze 2014, o 16:10 przez helioN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

CP ale Plus nie. Robicie wielkie problemy z niczego...

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
helioN
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2014, o 02:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: helioN »

AZRAEL pisze:CP ale Plus nie. Robicie wielkie problemy z niczego...

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów
technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w
lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

Dobra sorry nie doczytalem :p . I tak najlepszy jest internet po kablu. Bez transferow i problemow z siecia

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
helioN
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2014, o 02:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: helioN »

To możemy mieć od pana Krzyśka info?

Czy np. w pakiecie maksymalnym gdzie prędkość nie spada po skończeniu się podstawowego transferu rzeczywiście jest brak jakichkolwiek limitów czy jak komuś się nie spodoba ile pobieramy to nam przytniecie do 32kb/s?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

ArielAnubis pisze:punkt 8 b)
Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
Zapis tyczy się ekstremalnych przypadków, użytkowników "kopiujących internet", w takich sytuacjach możemy wprowadzić ograniczenie prędkości.

Standardowo usługa działa następująco:
Krzysiek_Plus pisze:Po wykorzystaniu limitu prędkość w 2G/3G spada do 32kb/s w LTE w zależności od taryfy do 10 Mb/s, 20Mb/s lub bez limitu prędkości.
bartek4don, na obecną chwile oferta Power LTE jest dostępna tylko w przypadku nowej aktywacji, a od jutra również w ramach przedłużenia. Termin wprowadzenie migracji w trakcie kontraktu nie jest jeszcze znany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ