LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

Aha to ja przedluzalem pol roku temu umowe to teraz musze byc z limitem... Dla stalych klientow mogli dac chociaz 5 gb dodatkowych... :)

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

ekdar, zgoda na wymianę danych ale tylko w przypadku równolegle korzystania z usług Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Rabat zostanie automatycznie przyznany najpóźniej od drugiego pełnego okresu rozliczeniowego następującego po dniu zawarcia umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ekdar »

Krzysiek_Plus pisze:ekdar, zgoda na wymianę danych ale tylko w przypadku równolegle korzystania z usług Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Rabat zostanie automatycznie przyznany najpóźniej od drugiego pełnego okresu rozliczeniowego następującego po dniu zawarcia umowy.
dzieki za informacje :-)
to teraz jeszcze na spokojnie to musze przemyslec ;-)
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: przemekkk »

Nie tak szybko z tym nielimitowanym LTE. W regulaminie widnieje punkt:

Kod: Zaznacz cały

punkt 8 b)
Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
http://internet.plus.pl/documents/59602 ... terem_24_m

Czyli w przypadku wykorzystania podstawowego limitu danych dostaję "klasę"- a jeśli dalej ściągam to mam 32 kb/s?
Sailor
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2014, o 13:35

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sailor »

Mało kto zauważył, ale nastąpiło znaczne obcięcie limitów. Tydzień temu widziałem ofertę 60 GB za ok 40 ( 44 ? ) pln w planie Smart dom. Teraz zostało jedynie 30 GB czyli połowa , zakładając zamówienie usługi via net . I cóż z tego, że niby limity w LTE zniesiono , skoro w mojej okolicy na LTE nie ma co liczyć , za to HSPA chodzi bardzo przyzwoicie. Jak dla mnie, to do kitu taka "promocja" ...to tak, jakbym zamiast biletu autobusowego za 50 pln z Gdańska do Krakowa, dostał za te same pieniądze bilet lotniczy ale tylko do Warszawy .

Póki co, odpuściłem sobie podpisywanie umowy na 24 mies.
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: JADWININ »

Bo to jest oferta LTE, dla potrzeb stacjonarnego użytkowania w miejscach bez możliwości kabla.

Rewolucyjność tej oferty polega na tym, że dostajemy bezstresowy dostęp do funkcji "smart" w nowoczesnych telewizorach.
Muzyczka z YT w HD to także dla mnie znakomita opcja.
Sailor
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2014, o 13:35

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sailor »

JADWININ pisze:Bo to jest oferta LTE, dla potrzeb stacjonarnego użytkowania w miejscach bez możliwości kabla.

Rewolucyjność tej oferty polega na tym, że dostajemy bezstresowy dostęp do funkcji "smart" w nowoczesnych telewizorach.
Muzyczka z YT w HD to także dla mnie znakomita opcja.
No i właśnie o takim dostępie piszę. LTE w mojej okolicy nie pojawi się w ciągu najbliższych lat, na kabel też nie mam co liczyć, więc co mi po braku limitów LTE ? Likwidacja poprzednich ofert to olanie użytkowników, którzy nie mają szans w rozsądnej przyszłości na coś szybszego od HSPA .
Sailor
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2014, o 13:35

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sailor »

Ale za to będziesz mógł korzystać bez ograniczeń w ramach tych 32 Kbit/s :-D A jak ktoś nie jest w zasięgu LTE, po wyczerpaniu i tak obciętego limitu, zawsze może pojechać do miasta po wiaderko lub dwa szybkiego internetu. ;-)
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: JADWININ »

Taki bacik jest potrzebny na miłośników nałogowego "ssania" np. ripów z płyt BluRay po 50 GB każda.
Nie chcę, żeby tacy "kolesie" blokowali mi komfortowy dostęp do LTE.
korek2
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 14 lip 2013, o 09:41

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: korek2 »

Nie do końca się pogorszyła bo oferta 60 GB była też tylko dla LTE
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

przemekkk, podobne zapisy były również w wcześniejszych promocjach

np.: Internet bez sprzętu - 2x więcej LTEE "7. Z zastrzeżeniem postanowień z § 2 pkt. 6 w celu eliminowania nadużyć - dla zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych po przekroczeniu w jednym okresie rozliczeniowym:"

Sailor, pawel1710 , ale poprzednie oferty na obecną chwile są dalej dostępne. W poprzedniej promocji 60Gb było również dostępne tylko w zasięgu sieci LTE, w samym HSPA+ również było tylko 30Gb. Proszę nie wprowadzajcie w błąd innych użytkowników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Blashix
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2014, o 17:40

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Blashix »

przemekkk pisze:Nie tak szybko z tym nielimitowanym LTE. W regulaminie widnieje punkt:

Kod: Zaznacz cały

punkt 8 b)
Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
http://internet.plus.pl/documents/59602 ... terem_24_m
Dodam że na stronie pisze :

prędkość w ramach pakietu podstawowego: maksymalna
prędkość w zasięgu LTE po wykorzystaniu pakietu podstawowego: maksymalna
Bez limitu danych w zasięgu LTE

To znaczy że nie ma żadnego limitu prędkości i limitu danych.
Ostatnio zmieniony 4 cze 2014, o 13:47 przez Blashix, łącznie zmieniany 6 razy.
ekdar
Szalony PlusManiak
Posty: 1029
Rejestracja: 8 sty 2009, o 17:34
Lokalizacja: Wielkie Księstwo Łowickie

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ekdar »

Krzysiek_Plus pisze:ekdar, tak jeśli masz na myśli nową aktywacje, wtedy umową uprawniającą była by Twoja oferta abonamentowa z telefonem 49,90.
ekdar pisze:czy w sklepie internetowym limit jest 5giga wiekszy? bo tak chyba pokazuje?
Tak w promocji dla sklepu internetowego są większe limity, kolejno 25, 30, 35 GB.
czar prysl? juz nie ma tych 5 GB dodatkowych w sklepie internetowym?
rowniez dolaczam sie do pytania co z tym zmniejszaniem predkosci w regulamie?
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: JADWININ »

Z regulaminu jasno wynika, że ograniczenie prędkości dotyczy wyłącznie wysyłania i odebrania danych w technologii GPRS, EDGE lub HSPA+ po przekroczeniu [pakietu podstawowego].
Zapis nie dotyczy opcji LTE !!!
Nie mylcie z [pakietem podstawowym LTE].
Regulamin inaczej nazywa te pakiety.

Padło pytanie : po co taka szybkość ...
Dla komfortu i smart TV HD.

No Limit macie od dawna w AERO2.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

Pakiet podstawowy to sprawa jasna ale oprócz tego jest wspomniany wcześniej zapis:
Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi „LTE bez limitu” z zachowaniem różnic między klasami wskazanymi w lit. a, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kb/s
Jak to wytłumaczysz ? Skąd mam wiedzieć kiedy włączy się ogranicznik i o jakiej będzie on prędkości ? Cały czas mówię o LTE które z jednej strony jest nie limitowane a z drugiej strony regulamin daje prawo do zmniejszania prędkości aż do 32kbps uzależniając to od tajemniczego "rosnącego zużycia danych przez abonenta". Oczywiście że użycie danych będzie rosnące skoro limitu nie ma więc co każdy ma się szykować na limit w usłudze bez limitu ?
ODPOWIEDZ