LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
maleko
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lip 2015, o 15:38

Re: NETFLIX czy po LTE mam FUB ?

Post autor: maleko »

JADWININ pisze:to zapisałem się do NetFLIX.
A kogo obchodzi gdzie się zapisałeś? Liczy się jak obciążasz nadajnik.

To są problemy socjalizmu i darmochy więc ludzie nie szanują towaru (np. marnowanie dotowanego chleba, wody). Tutaj też normalni ludzie dopłacają do takich jak ty. No, ale wtedy powstaje niedobór, bo ludzie trwonią towar.

Rozwiązanie jest proste:
-skoro w godzinę zużywasz 40 razy więcej transferu niż normalna osoba (www)
-to powinieneś płacić rachunek 40 razy większy (ktoś pogada 1 minutę to zapłaci 29gr, a kto inny 40 minut to zapłaci 40 x 29gr).

To nie tylko Plus LTE (czy konkurencji)! To także masa usług np. służba zdrowia - dają za darmochę jakieś potwornie drogie operacje w efekcie mało kto może z nich skorzystać. Inni dostają "lejki" tzn. kolejki, oczekiwanie po 10 lat na operację itp.
kmicki
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:56

Re: NETFLIX czy po LTE mam FUB ?

Post autor: kmicki »

maleko pisze:A kogo obchodzi gdzie się zapisałeś? Liczy się jak obciążasz nadajnik.
G... prawda. Liczy się ilość przesłanych danych w okresie rozliczeniowym. Raz mnie FUP zaatakował w ciągu dnia, w którym nie miałem praktycznie żadnego transferu. FUP nie patrzy na to jak obciążasz konkretny nadajnik czy jak "dusisz" transfer innym (co jest oczywiście niezgodne z tym, co w regulaminie jest napisane o celu istnienia tego systemu).
Orlik666
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2014, o 11:33

Re: NETFLIX czy po LTE mam FUB ?

Post autor: Orlik666 »

maleko pisze:
JADWININ pisze:to zapisałem się do NetFLIX.
A kogo obchodzi gdzie się zapisałeś? Liczy się jak obciążasz nadajnik.

To są problemy socjalizmu i darmochy więc ludzie nie szanują towaru (np. marnowanie dotowanego chleba, wody). Tutaj też normalni ludzie dopłacają do takich jak ty. No, ale wtedy powstaje niedobór, bo ludzie trwonią towar.

Rozwiązanie jest proste:
-skoro w godzinę zużywasz 40 razy więcej transferu niż normalna osoba (www)
-to powinieneś płacić rachunek 40 razy większy (ktoś pogada 1 minutę to zapłaci 29gr, a kto inny 40 minut to zapłaci 40 x 29gr).

To nie tylko Plus LTE (czy konkurencji)! To także masa usług np. służba zdrowia - dają za darmochę jakieś potwornie drogie operacje w efekcie mało kto może z nich skorzystać. Inni dostają "lejki" tzn. kolejki, oczekiwanie po 10 lat na operację itp.
Kolego to nie jest forum o korwinie i jego poglądach gospodarczych z kosmosu, ale o usłudze Power LTE 2.0. Idź się wypowiadać na tematy polityczne na fejsie pod profilem "krula".

Oferta nazywa się "Nielimitowane LTE" dlatego użytkownicy oczekują nielimitowanego LTE o rozsądnej prędkości. Rozumiem FUP ale dawanie użytkownikom tylko 0,5 mbit do końca okresu rozliczeniowego to rozbój w biały dzień. Tym bardziej, że z tego co czytam, wielu z nam się to nie zdarzało przez ostatnie 2 lata. Oczekiwałem takiego samego działania usługi jak przez poprzednie 2 lata. Niestety, PLUS postanowił zmienić zasady gry i przycinać jeszcze bardziej niż konkurencja która zostawia przycina do 2 mbit, a reszta do 1 mbit. Tylko Plus postanawia zejście jeszcze niżej - 512 kbit. Kiedy kolejny próg lejka 128 kbit?
kmicki
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:56

Re: LTE bez limitu

Post autor: kmicki »

Też ostatnio przedłużyłem umowę, bo było lepiej i ja, głupi, uwierzyłem, że tak zostanie :).

Tak nawiasem mówiąc, Plus mógłby przytemperować bezczelne, kłamliwe podejście swoich sprzedawców. Zanim miałem telefon z DUK, kontaktował się ze mną sprzedawca, który z podejściem jak do idioty próbował mi wmówić, że skoro łączę się wyłącznie w sieci LTE to nie ma znaczenia wysokość pakietu gdy mam usługę LTE bez limitu.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: LTE bez limitu

Post autor: bodek510 »

Mam zamiar wziąć neta z Plusa(pakiet 50 GB) i mam pytanie do użytkowników korzystających z nadajnika Plusa w Suścu, jakie macie szybkości i jak jest z FUP-em. Czytając komentarze forumowiczów jestem trochę zawiedziony podejściem Plusa do swojego hasła "LTE bez Limitu"
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Przemek_Plus pisze: jeżeli usługa HBO GO jest wykupiona w ramach numeru w Plusie, to wówczas transfer w ramach korzystania z aplikacji nie pomniejsza limitu danych. Mimo to zauważysz w panelu admina, że ściągnąłeś adekwatną ilość danych. Nie wpłynie to jednak na zużycie pakietu.
Z tego co widzę u siebie, to również nie liczone są dane, jeśli HBO GO jest wykupione w Polsacie (razem z TV) a internet w Plusie. Liczę teraz tylko na przedłużenie promocji HBO GO w następnym roku :-D
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Re: LTE bez limitu

Post autor: mwarz »

Daniel_Plus Czy możesz potwierdzić zaostrzenie polityki F.U.P? Mam w podstawowym limicie 50 GB i do niedawna F.U.P łapał mnie na około 350 GB, a ostatnio dwukrotnie przycięło mi do 1mbt/s już przy 200GB.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

KamilPowerLte, dziękuję za info. Jeśli chodzi o przedłużenie okresu obowiązywania promocji to na chwilę obecną nie mamy jeszcze informacji w tej sprawie.

mwarz, wyjaśnialiśmy już na forum, że nie ma określonych sztywnych progów, po których zadziała FUP, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Luke102
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2016, o 20:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: Luke102 »

KamilPowerLte pisze:
Przemek_Plus pisze: jeżeli usługa HBO GO jest wykupiona w ramach numeru w Plusie, to wówczas transfer w ramach korzystania z aplikacji nie pomniejsza limitu danych. Mimo to zauważysz w panelu admina, że ściągnąłeś adekwatną ilość danych. Nie wpłynie to jednak na zużycie pakietu.
Z tego co widzę u siebie, to również nie liczone są dane, jeśli HBO GO jest wykupione w Polsacie (razem z TV) a internet w Plusie. Liczę teraz tylko na przedłużenie promocji HBO GO w następnym roku :-D
HBO GO nie obciąża transferu (nie liczona jest ilość danych pobranych do HBO GO) przynajmniej na moim rachunku :)

tapnięte z SamSungA
roseus
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2014, o 18:56

Re: LTE bez limitu

Post autor: roseus »

witam,
jeżeli używam miesięcznie ok. 250 GB na jaki abonament powinienem się zdecydować coby nie uświadczyć FUPA?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: Przemek_Plus »

roseus, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdyż tak jak pisaliśmy wcześniej – nie ma progów ustalonych „na sztywno”. Dlatego też jako przedstawiciele Plusa nie podamy konkretnie, jak wiele danych ponad pakiet podstawowy możesz pobrać przed pojawieniem się tzw. "lejka". W wcześniejszych postach tego wątku znajdziesz natomiast spostrzeżenia innych użytkowników m.in. w tym właśnie temacie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matwys
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 paź 2016, o 22:48

Re: LTE bez limitu

Post autor: matwys »

W końcu mój problem z szybkością internetu LTE dostarczanego przez was został zażegnany, mianowicie podpisałem umowę z UPC.....
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, o 12:05 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edycja posta, ponieważ zawierał treści niezgodne z pkt. 25 Regulaminu PlusForum.pl
prayy
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:17

Re: LTE bez limitu

Post autor: prayy »

Serio? Mieć możliwość wzięcia internetu po kablu, a zamiast niego brać LTE?
Może jakby było mniej takich osób to i sieć nie byłaby taka zapchana.
Obrazek
tomidyzio
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2016, o 10:30

Re: LTE bez limitu

Post autor: tomidyzio »

prayy pisze:Serio? Mieć możliwość wzięcia internetu po kablu, a zamiast niego brać LTE?
Może jakby było mniej takich osób to i sieć nie byłaby taka zapchana.
Serio? A może jakby LTE bez limitu byłoby reklamowane jako z limitem to byłoby takich osób mniej i sieć nie byłaby taka zapchana.
prayy
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:17

Re: LTE bez limitu

Post autor: prayy »

I że nikt nie wpadnie na to, że jest jakiś haczyk mimo, że podpisując umowę wybierają jaki pakiet danych chcą wziąć... No, ale przecież w reklamie mówili bez limitu, to jaki haczyk?
Obrazek
ODPOWIEDZ