LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
majonezowygosciu
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 sie 2014, o 22:39

Re: LTE bez limitu

Post autor: majonezowygosciu »

Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że po jakimś roku FUP do mnie (i pewnie do was) wrócił, a dokładniej przyciął mnie do 1 Mb/s down i 0,5 Mb/s up (w sumie nie pamiętam, bym kiedykolwiek dostał tak duży lejek, najniższej miałem chyba 5Mb/s down jakieś 1,5 roku temu). Oczywiście wcześniej za dnia było minimalnie lepiej, ale przynajmniej w nocy mogłem się "cieszyć" z tych 2-3 MB/s, aż do dzisiaj. Akurat chciałem pobrać sobie demo Titanfalla 2, które jest tylko do poniedziałku, ale z taką prędkością pobrałbym je może do końca miesiąca, tak więc jutro router ląduje na OLX-ie, a w poniedziałek leci wypowiedzenie umowy ;-) Pozdrawiam nieserdecznie.

A no i "odpowiednia" reklama LTE Plusa wyląduje na mojej sygnaturce w kilku popularnych forach, na których się często udzielam pod innym nickiem.
Blashix
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2014, o 17:40

Re: LTE bez limitu

Post autor: Blashix »

Nocny limit 200 GB nowe LTE działa od godziny 1.00 do 8.00? W zakresie LTE czy HSPA+?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

1:00 - 8:00 w każdej technologii.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: Przemek_Plus »

Blashix,
patryk7588 pisze:1:00 - 8:00 w każdej technologii.
Potwierdzamy ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Goethe89
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2015, o 23:46

Re: LTE bez limitu

Post autor: Goethe89 »

Witam, otóż spotkała mnie przykra sprawa z lejkiem, cieszyłem się szybkim internetem nawet poza podstawowym pakietem przez cały rok trwania umowy. Jak się okazało od przedwczoraj po przekroczeniu podstawowego pakietu prędkość spadła mi do 0,5 Mbps..
Rozmowa z konsultantem to oczywiście rzucanie grochem o ścianę... Podpieranie się faktem że to jest normalne standardowe itp...
Nie potrafił logicznie przedstawić dlaczego wcześniej było w porządku jak i dlaczego żona nie boryka się z tym problemem...
Prosił bym aby ktoś rzeczowo wytłumaczył mi jak to wszystko jest możliwe....
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: Przemek_Plus »

Goethe89 pisze:Nie potrafił logicznie przedstawić dlaczego wcześniej było w porządku jak i dlaczego żona nie boryka się z tym problemem... Prosił bym aby ktoś rzeczowo wytłumaczył mi jak to wszystko jest możliwe....
System nie nakłada bowiem ograniczenia prędkości jednocześnie z wykorzystaniem pakietu podstawowego, ale dopiero po przetransferowaniu ilości danych daleko wykraczających poza ten pakiet. Najprawdopodobniej więc w poprzednich okresach nie zużyłeś takiej ilości transferu, przy której system stosuje limit w ramach tzw. FUP-a. Ograniczenie prędkości pojawia się (i staje coraz bardziej restrykcyjne) wraz z wzrostem ilości pobranych danych.

Więcej szczegółów na temat działania FUP-a znajdziesz m.in. w tym poście.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Goethe89
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 lis 2015, o 23:46

Re: LTE bez limitu

Post autor: Goethe89 »

Czyli istnieje jakaś nadzieja że w przyszłym okresie rozliczeniowym będę mieć lepszy transfer??
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

Goethe89, ograniczenie wynikające z FUP przestaje działać, gdy rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy, więc wtedy znów będziesz mógł korzystać z internetu z pełną prędkością.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: LTE bez limitu

Post autor: oszusci »

Przemek_Plus pisze: System nie nakłada bowiem ograniczenia prędkości jednocześnie z wykorzystaniem pakietu podstawowego, ale dopiero po przetransferowaniu ilości danych daleko wykraczających poza ten pakiet.
Uhmmm, a ile to?

Może czas skończyć pisać kłamstwa?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE bez limitu

Post autor: Przemek_Plus »

oszusci pisze:Uhmmm, a ile to?
Nie ma ściśle ustalonych progów, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.
oszusci pisze:Może czas skończyć pisać kłamstwa?
Doprecyzuj proszę, które informacje zawarte w zacytowanym wcześniej poście uważasz za nieprawdziwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: LTE bez limitu

Post autor: oszusci »

Przemek_Plus pisze:
oszusci pisze:Uhmmm, a ile to?
Nie ma ściśle ustalonych progów, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.
oszusci pisze:Może czas skończyć pisać kłamstwa?
Doprecyzuj proszę, które informacje zawarte w zacytowanym wcześniej poście uważasz za nieprawdziwe.
Zacytowałem wcześniej. Niepotrzebnie wyciąłeś. W czasie mojej bytności w sieci Plus, FUP działał od razu po przekroczeniu limitu, wiec "narastanie" obcinki prędkości, inaczej karanie swoich abonentów można włożyć między bajki. Po raz kolejny napiszę - nie traktujcie ludzi jak idiotów - obcinanie prędkości jest tożsame z obcinaniem ilością pobranych danych.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

oszusci pisze:W czasie mojej bytności w sieci Plus, FUP działał od razu po przekroczeniu limitu, wiec "narastanie" obcinki prędkości, inaczej karanie swoich abonentów można włożyć między bajki.
Taka sytuacja była/jest możliwa tylko w przypadku nieaktywnej usługi "LTE bez limitu".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tolo
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2014, o 13:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: tolo »

Witam wszystkich serdecznie,dawno już nie zaglądałem na forum ale widzę że wiele osób w tym i ja odczuło bardzo szybko włączający się FUP i faktycznie potwierdzam.Jestem w plusie od 2014r od lipca i nie było tak fatalnie jakl jest teraz,też miałem zamiar pozostać w LTE Plusa ale pod koniec 2016 roku internet zaczął kiepsko działać,teraz z własnego doświadczenia wiem że są nowi użytkownicy którzy zostali zwabieni przez piękne reklamy LTE bez limitu i wszystkim się dostało w formie mniejszych ilości pobierania danych.Po przekroczeniu 130GB prędkość spada do 10kb/s i jak mam 150GB mam 1kb/s ale Plus idzie dalej i przycina do 512 więc potwierdzam jest coraz gorzej i czas podziękować.Miałem zamiar zostać bo około 250 czasem 300GB można było zaakceptować ale teraz to już jest kicha.Jeżeli ktoś nie ma innego wyjścia tylko Plus to niestety problem ale jeśli ma inny wybór to uciekać jak najdalej z tej oszukańczej sieci i może jak ludzie przestaną kupować to badziewie to Plus zrozumie swoje marne praktyki.Przyznam że dziwie się ludziom którzy mają dostęp powiedzmy do UPC i wybierają to marne LTE które nadaje się tylko do komórki dla emeryta który sprawdza raz dziennie pogodę.Cóż mogło być pięknie ale w Polsce nie będzie dobrze bo brakuje konkretnego prawa dla obywatela,żeby były kary za wprowadzanie w błąd za pośrednictwem reklam cały proceder by się szybciutko zakończył a tak dalej temat się kręci a ludzie budzą się z ręką w nocniku jak po trzech miesiącach internet ledwo działa a do końca umowy jeszcze wiele miesięcy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Wykonaj testy prędkości o różnych porach dnia, większym problemem są przeciążone stacje bazowe niż FUP.
aras123
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2012, o 20:15

Re: LTE bez limitu

Post autor: aras123 »

Cześć.

Czytam regulamin internetu i wydaje mi się, że 2 zapisy są trochę sprzeczne ze sobą:
(chcę pakiet 100gb)
Regulamin: http://www.plus.pl/documents/16/7a2d5c7 ... 70685b7101

§ 2 pkt 1 - pisze że po przekroczeniu transferu nadal będę miał maksymalną prędkość

§ 2 pkt 11, pkt 12, pkt 13 - piszę, że zostanie obniżona prędkość do 32kb po przekroczeniu transferu...

Proszę o pomoc w zrozumieniu tego.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ