LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wymiatacz97
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 gru 2016, o 14:45

Re: LTE bez limitu

Post autor: wymiatacz97 »

Witam,

Posiadam ofertę: Internet Domowy LTE z ODU-IDU 200, 50 GB, Bez limitu w cenie abonamentu.
Przedwczoraj dostałem SMS-a iż wykorzystałem limit podstawowy. Niespodziewanie został nałożony lejek 20/7 (Mbps) Link do testu: http://www.speedtest.net/my-result/6309847275
W zeszłym miesiącu było to samo, natomiast jeszcze wcześniej pierwszy lejek dopiero uaktywaniał się po przekroczeniu około 150 GB. Dlaczego tak teraz się dzieje?

Pozdrawiam
danwar5
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2017, o 07:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: danwar5 »

To chyba już norma ,ja przez 15 miesięcy poprzedniej umowy nigdy nie miałem lejka ,teraz od razu po pakiecie lejek 20/7. Dlaczego tak się dzieje ,odpowiedzi konsultanta na infolini ,bo mają takie prawo
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

prawo może i mają choć nie moim zdaniem ale ubytek klientów przez takie praktyki niech powoli liczą w dziesiątkach procent
HAL 9000

Re: LTE bez limitu

Post autor: HAL 9000 »

jovi123 pisze:prawo może i mają choć nie moim zdaniem ale ubytek klientów przez takie praktyki niech powoli liczą w dziesiątkach procent
W telefonii komorkowej nic nie istnieje w prozni. Trzeba miec stacje bazowe, odpowiednio gesto, trzeba miec dosyl. Plus naklepal tych ODU-IDU, posprzedawal ludziom 4G, a stacji nowych wlasciwie w ogole nie robia, a to co modernizuja to dokladanie U900, ktore w szybko zmieniajacej sie rzeczywistosci jest anachronizmem jesli chodzi o data. L800 odpuscili, L1800 robia owszem, ale na starych sajtach. I to nie zawsze (sic!) Nie zawsze, bo pewnie dosylu brak. Tym samym zapetlili sie, a mamony na nowe stacje Solorz nie chce dac. Konkurencja triumfuje.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: LTE bez limitu

Post autor: ktry »

W pewnym sensie to się cieszę że będą lejki ,choć go jeszcze nie doświadczyłem. Trzeba będzie oszczędnie używać neta ,a i klienci ci co mogą to uciekną z plusa i będzie szybszy net. Moja umowa kończy się dopiero za ponad rok ,więc trzeba się jeszcze męczyć. Lejek 20/7 to nie lejek .Jak bym miał takie prędkości w godzinach szczytu to bym był szczęśliwy i nie ważne czy z lejkiem ,czy bez.
qpiec100
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2015, o 23:18

Re: LTE bez limitu

Post autor: qpiec100 »

Potwierdzam rownież lejek 20/7 po przekroczeniu limitu podstawowego..jeszcze 2-3 miesiące temu tego nie było. lejek trzyma również w ramach pakietu nocnego. umowa bez limitu na 110GB. Dobra wiadomość jest taka, że nastukałem jakieś 200GB (poza nocnym) i przy 20/7 da się żyć.
Zastanawiam się co im szkodzi wpisać te lejki jasno do regulaminu..
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

wymiatacz97, kwestie dotyczące FUP-a szczegółowo już omawialiśmy na forum np. tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
danwar5
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2017, o 07:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: danwar5 »

Michał Plus ,czyli nakładanie lejka od razu po pakiecie podstawowym według waszej firmy jest ok.Tylko w umowie nie pisze że po pakiecie podstawowym jest ograniczenie szybkości do 20/7
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE bez limitu

Post autor: Michał_Plus »

danwar5, nie napisałem nic z czego można by wnosić że FUP jest uruchamiany zaraz po przekroczeniu pakietu podstawowego (bo nie jest). Odesłałem za to do wcześniejszych wypowiedzi, bo ten temat wałkowany jest od dawna. Celem FUP jest za to zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci. Mimo ograniczenia prędkości, zgodnie z umową, transfer danych nigdy nie zostaje jednak wstrzymany. Jeśli uważasz że w Twoim wypadku nie było podstaw, by system automatycznie uruchomił Ci FUP, złóż proszę reklamację, Każda sprawa rozpatrywania jest indywidualnie i wnikliwie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

Michał_Plus dlaczego pan pisze że FUP nie jest uruchamiany zaraz po przekroczeniu limitu? obcięcie prędkości większości użytkownikom na tym forum do 20/7 czym jest w takim razie w/g sieci plus?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: Daniel_Plus »

jovi123
Michał_Plus pisze:Jeśli uważasz że w Twoim wypadku nie było podstaw, by system automatycznie uruchomił Ci FUP, złóż proszę reklamację, Każda sprawa rozpatrywania jest indywidualnie i wnikliwie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mariusz 666
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 17:30

Re: LTE bez limitu

Post autor: Mariusz 666 »

Ludzie 20 Mb/s to żadna tragedia, nawet jeżeli jest to stała prędkość po przekroczeniu pakietu podstawowego. U mnie (zanim nie zgodzili się na rozwiązanie umowy) to prędkość łącza po przekroczeniu pakietu podstawowego spadała do prędkości modemowej 0,4 Mb/s (download) i mając taki lejek można się denerwować. Walczyłem od listopada (6-7 reklamacji) aby poprawili jakość świadczonej usługi, ale dopiero miesiąc temu zgodzili się rozwiązać ze mną umowę bez ponoszenia kosztów rezygnacji.
Jakbym miał to co Wy i ok. 100-200 GB pobierał danych miesięcznie, to nie złożyłbym żadnej reklamacji.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

Mariusz 666 pisze:Ludzie 20 Mb/s to żadna tragedia, nawet jeżeli jest to stała prędkość po przekroczeniu pakietu podstawowego. U mnie (zanim nie zgodzili się na rozwiązanie umowy) to prędkość łącza po przekroczeniu pakietu podstawowego spadała do prędkości modemowej 0,4 Mb/s (download) i mając taki lejek można się denerwować. Walczyłem od listopada (6-7 reklamacji) aby poprawili jakość świadczonej usługi, ale dopiero miesiąc temu zgodzili się rozwiązać ze mną umowę bez ponoszenia kosztów rezygnacji.
Jakbym miał to co Wy i ok. 100-200 GB pobierał danych miesięcznie, to nie złożyłbym żadnej reklamacji.
gdyby 200gb można uzyskać z prędkością 20mb to pewnie nikt by się tu nie czepiał niuansów i machnął by ręką na te 20 tyle że większości z 20 po krótkim czasie robi się 5 i następnie 0,5
mati321
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 14:27

Re: LTE bez limitu

Post autor: mati321 »

Ja bym wolał żeby było 15 mb cały czas , ale bez limitów i żadnych fupów
danwar5
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2017, o 07:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: danwar5 »

Witam, może ktoś doradzi jak napisać reklamację dotyczącą ograniczania prędkości po pakiecie podstawowym
ODPOWIEDZ