LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

xsunnyx pisze:Z pakietu danych nie mogłem wykorzystać nawet 1 gb ponieważ w modemie- huawei e3372 mam ustawione wymuszone łączenie tylko z LTE.
Pakiet podstawowy jest do wykorzystania w wszystkich technologiach. Tutaj ostatni wątek na ten temat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

W sumie mam pobrane 60 GB na dzień dzisiejszy. W przyszłym tyg kończy mi się okres rozliczeniowy więc tragedii chyba nie ma... Pani podczas zawierania umowy powiedziała mi, że limit podstawowy to 40 gb poza LTE, jeżeli mam ustawione w modemie łączenie tylko z LTE to z tego pakietu nic nie jest brane. Limit na LTE to "przekroczone" ok 100 GB.. Ja tego nie przekroczyłem. A nawet jakbym to prędkość drastycznie spada, a u mnie jest ograniczona...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

xsunnyx pisze:A nawet jakbym to prędkość drastycznie spada, a u mnie jest ograniczona...
Twój wynik nie wskazuje, by było takie ograniczenie, gdyż wtedy uzyskiwałbyś przy każdym teście wyniki zbliżone lub równe 20 Mb/s. Jak wygląda sytuacja w innych godzinach np.: rano?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

Teraz np mam szybkość ok 8 mb/s ale o tej godz zawsze szybkość u mnie w mieście jest niższa.. dam sobie głowę uciąć że nałożone jest na mnie jakieś ograniczenie ponieważ w momentach gdy sieć nie jest obciążona szybkosc cały czas jest wskazywana na 19-20mb/s i nie przekracza 20.. obserwuje to zaraz po tym jak minął okres próbny czyli od ok tygodnia.. Tak jak napisałem przez 2 tyg Internet śmigal powyżej 30 mb a po tym czasie nie przekracza szybkości 20mb/s.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

jeśli masz pobrane 60 a limit masz 40 to logiczne że limit przekroczyłeś nie ma znaczenia czy pobrałeś w LTE czy innej technologii zadziałał FUP który to plus obecnie nakłada każdemu po przekroczeniu limitu , najpierw ostrzeżenie 20mb/s później 5mb/s a ostatecznie 0,5mb/s , nielimitowanego internetu o pełnej prędkości w plusie nie ma, ot tak dałeś się ponieść reklamom, masz nielimitowany internet w technologii LTE z prędkością jaką uzna sieć plus, nielogiczne jest określenie że limit LTE ustawiony jest sztywno na 100gb ponieważ każdy by wtedy brał sobie umowę za 9,90 i miał 100gb a wszyscy ci z umowami na 100gb byli by wydymani
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

Czyli nielimitowana szybkość jest tylko do momentu przekroczenia 40 GB? Po tym internet działa z szybkością do 20mb/s.. Jak sprzedawcy w salonie plusa kłamią! Tylko że ja w umowie, którą podpisałem nie mam żadnej informacji na ten temat..
Jaja sobie robi ktoś ze mnie w tym momencie? W umowie jest "Maksymalna prędkość pobierania danych w ramach usługi "Internet LTE bez limitu danych za o zł" po przekroczeniu podstawowego limitu transferu danych" - MAKSYMALNA. Tak mam zapisane w umowie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

xsunnyx pisze:Po tym internet działa z szybkością do 20mb/s.. Jak sprzedawcy w salonie plusa kłamią! Tylko że ja w umowie, którą podpisałem nie mam żadnej informacji na ten temat..
Jak już podałem w poprzednim poście, Twój test nie wskazuje by było takie ograniczenie. Ograniczenie w ramach FUP może zostać wprowadzone, ale najwcześniej po pobraniu znacznej liczby danych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

Wklejam linki z 3 testów robionych jeden po drugim w odstępie 20 sekund i proszę mi powiedzieć czy to nie jest ograniczenie?! Akurat teraz widocznie sieć nie jest przeciążona bo działa w moim przypadku "na maksa"...

https://zapodaj.net/c7c7965f9d915.jpg.html
https://zapodaj.net/559cbe0d89998.jpg.html
https://zapodaj.net/29b1a540e2190.jpg.html
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

xsunnyx, proszę, podaj link do testów z datą i godzinną (strona po wykonaniu testu generuje taki link właśnie do wklejania np.: na forum).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

Zadzwoniłem do Plusa i zostało przyjęte zgłoszenie.. Internet jest bez limitów szybkości nawet po wyczerpaniu podst pakietu i taki ma być, dopóki nie przekroczę magicznej bariery 100GB. Testy ktore wkleilem wczesniej były wykonane ok 5 min przed napisaniem powyższego postu w odstępach 20 sekund i 3 pod rząd oscylują w takim samym przedziale 20mb/s..
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

xsunnyx pisze:Zadzwoniłem do Plusa i zostało przyjęte zgłoszenie..
Proszę, podaj numer tego zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
xsunnyx
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: xsunnyx »

Wysłałem nr zgłoszenia w wiadomości PW.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: jovi123 »

xsunnyx pisze:Zadzwoniłem do Plusa i zostało przyjęte zgłoszenie.. Internet jest bez limitów szybkości nawet po wyczerpaniu podst pakietu i taki ma być, dopóki nie przekroczę magicznej bariery 100GB. Testy ktore wkleilem wczesniej były wykonane ok 5 min przed napisaniem powyższego postu w odstępach 20 sekund i 3 pod rząd oscylują w takim samym przedziale 20mb/s..
z tym i "taki ma być" rozczuliłeś mnie przeczytaj forum w temacie FUP i przeczytaj co inni użytkownicy mają za problemy a zrozumiesz że nie jesteś jedyny
danwar5
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2017, o 07:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: danwar5 »

15Gb ponad pakiet podstawowy i przycięcie 5/7,pozostało 7 dni do końca okresu rozliczeniowego ,zobaczę co dalej będzie.

EDIT:
http://www.speedtest.net/result/6265694801.png

EDIT:
http://www.speedtest.net/result/6265723991.png

EDIT:
Normalnie o tej porze miałem 40/30.

EDIT:
http://www.speedtest.net/result/6265734629.png,i tak o każdej porze ,nawet w pakiecie nocnym
Ostatnio zmieniony 2 maja 2017, o 21:59 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim - proszę używać opcji edycji posta (przycisk ZMIEŃ).
Michalos12
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2016, o 21:18
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michalos12 »

Obrazek
to już jest śmieszne,LTE bez limitu i taka prędkość,
BTS nie przeciążony na pakiecie internet osiąga około 100mb/s bez agregacji,
ja rozumiem ograniczyć prędkość do 2-5mb/s ale nie do takich wartości,
Ostatnio zmieniony 4 maja 2017, o 10:39 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
ODPOWIEDZ