Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Ograszko
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 paź 2017, o 22:02

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Ograszko »

A Was dzisiaj wszystkich zaskoczę o tak!

I niech mi ktoś powie że, to nie "spisek", zajrzyjcie w załącznik. Wczoraj po moim ostatnim poście nic z internetu nie było - pomyślałem że, może w końcu pracują nad moim łączem?

No i proszę - to jest 30 krotna różnica. Dziwne że, miesiąc musiał minąć, dwie reklamacje i oczekiwanie, wypisywanie maili i dyskusja na tym forum.

Jestem połączony na paśmie 7 (2600 MHz). Nagle wszystko wróciło do stanu pierwotnego tak jak działało to na początku.

No to teraz wytłumaczenie jakie może być? Nowy punkt BTS?? Jest jakaś msza na wsi do 24.00??
Mam nadzieje że, tak pozostanie i to nie jest chwilowa "moc" :)

Pozdrawiam
Załączniki
Telefon WIifii
Telefon WIifii
Laptop
Laptop
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Daniel_Plus »

Ograszko, wczoraj na stacji BT33882 (Biskupice) dodaliśmy pasmo LTE2600, które jak widać "złapałeś". Na razie działa testowo. Zatem można mieć nadzieję, że jak już będzie działać komercyjnie (w ciągu kilku tygodni) to polepszy to osiągane prędkości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: jarek7714 »

Ograszko pisze:A Was dzisiaj wszystkich zaskoczę o tak!
Mnie to raczej "średnio" zaskoczyłeś ;-) , to raczej kolegę @kaczkadziwaczka (bo przecież Plus "nie rozwija sieci", LTE2600 "nie ma prawie nigdzie"...).
Ograszko pisze: I niech mi ktoś powie że, to nie "spisek", zajrzyjcie w załącznik. Wczoraj po moim ostatnim poście nic z internetu nie było - pomyślałem że, może w końcu pracują nad moim łączem? No i proszę - to jest 30 krotna różnica. Dziwne że, miesiąc musiał minąć, dwie reklamacje i oczekiwanie, wypisywanie maili i dyskusja na tym forum.
"Stary" jest "grubo", skoro działa LTE2600 tzn. że może być tylko lepiej. :-) Chyba jednak forum nie ma takiej mocy sprawczej. ;-)
Ograszko pisze: Jestem połączony na paśmie 7 (2600 MHz). Nagle wszystko wróciło do stanu pierwotnego tak jak działało to na początku.
W takiej sytuacji to ODU-IDU może nie być takie złe-ale wymaga manualnej przeróbki aby podłączyć zewnętrzną antenę https://yagi.pl/images/2015/IDU_ODU_polsat_plus_lte.jpg, a do tego taka antena https://elboxrf.com/pl/product/98/tetra ... 2-19-20-hv i internet powinien śmigać o wiele lepiej od średniej jakości ADSL.
Ograszko
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 9 paź 2017, o 22:02

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Ograszko »

Na razie działa bardzo ładnie - mówię o przeglądaniu stron internetowych i YT bo, biorąc ten sprzęt nie liczyłem na nie wiadomo jakie cuda. #jarek7714 przeróbka nie wygląda na skomplikowaną ale, jeżeli nie ma czytelnej instrukcji/manuala to raczej znajdę kogoś komu zlecę taką pracę.

Pozdrawiam i dziękuje za aktywny udział.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Daniel_Plus »

Ograszko, cieszę się, że internet działa szybciej :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kuba_krk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2017, o 21:52

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kuba_krk »

Czesc. Mam podobny problem jak Ograszko. W skrocie - wzialem ODU IDU na testy. Podlaczylem na szybko, polozylem modem na balkonie, zrobilem test - pieknie. Ponad 40 mb/s downloadu - to mnie zadowalalo. Na drugi dzien tez bylo spoko, wiec stwierdzilem, ze biore. Wraz z netem podpisalem Cyfrowy Polsat - w koncu Smart Dom i oszczednosci, a pakiet calkiem przywoity. Potem nie bylo mnie chwile w domu ( ostatnie chwile remontu przed wprowadzeniem, bo to nowa chaupa ). Instalujac antene CP osadzilem na tym samym maszcie ODU. I tu zaczely sie problemu. Predkosc spadla do przedzialu 1-4mb/s, mimo, ze nadal swiecila zielona dioda. Dokupilem wiec 1,5m masztu, bo na chlopski rozum wyzej - lepiej. Niestety, wyzej bylo gorzej, bo dioda zmienila kolor na niebieski, a predkosc spadla juz calkowicie do poziomu 1mb/s. Malo tego, kiedy klade modem na barierce, jak na poczatku, dioda niby jest zielona, ale nigdy nie ma dowloadu wyzszego niz 4 ( a i to meeeega rzadko ). Poczytalem forum i wiem, ze modem powinien byc raczej od polnocnej niz poludniowej strony domu. Mam drugi balkon, jutro sprobuje sprawdzic czy tam nie bedzie lepiej. Jednak co to ma do rzeczy, skoro na poczatku, w tym samym miejscu, dzialalo dobrze. I nie bylo to rok temu, a niecaly miesiąc.
Co moge zrobic, zeby znow bylo dobrze ? ;) Na jaki BTS powinien byc ustawiony modem ? Moja lokalizacja to Krzyszkowice k. Myslenic. Jeszcze jedno - urzadzenia znajduja mi 2 sieci WiFi 5g i nie 5G. Jakie sa roznice i z ktora lepiej sie laczyc ? Predkosci na kazdej są tak samo marne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

kuba_krk, wykonaj testy za pomocą speedtestu i sklej wyniki. Na Plus Online sprawdź proszę wykorzystanie pakietu podstawowego.
kuba_krk pisze:Na jaki BTS powinien byc ustawiony modem ?
Najodpowiedniejszy dla Ciebie BTS to BT22074. Azymut 316 stopni od Twojej pozycji.
kuba_krk pisze:znajduja mi 2 sieci WiFi 5g i nie 5G.
Sprzęt odsługuje WiFi 5GHz i 2.4 GHz (to ta bez opisu :-) ) W skrócie - wyższa częstotliwość równa się wyższa prędkość, ale mniejszy zasięg. Sieć WiFi jest od routera wiec nie wpłynie na prędkości uzyskiwane od BTSa.
kuba_krk pisze:P osadzilem na tym samym maszcie ODU. I tu zaczely sie problemu.
Sprawdź poprawną instalację anteny - strzałka na obudowie w stronę masztu, oraz okablowanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kuba_krk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2017, o 21:52

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kuba_krk »

Prosze, wyniki z dziś. Co za żenada ! Mało tego, nie mam pojecia co i gdzie zjadlo mi 1,5 gb od polnocy, skoro laptopa włączyłem 10 min temu, a na Wifi dzialal tylko facebook na telefonie.
Obrazek
Obrazek
To serio jest jakaś paranoja, zeby internet który działał, obecnie nie nadawał się do niczego. Rozumiem, że droga forumowa nie jest drogą oficjalną, proszę więc o skierowanie mnie do oficjalnych kanałów, gdzie mogę dokonać reklamacji. I nie pytam o infolinie, która jedyne co ma do zaproponowania, to 18 restartów modemu na jedną rozmowę.
Spacedust
Szalony PlusManiak
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2013, o 23:46
Kontakt:

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Spacedust »

kuba_krk pisze:Czesc. Mam podobny problem jak Ograszko. W skrocie - wzialem ODU IDU na testy. Podlaczylem na szybko, polozylem modem na balkonie, zrobilem test - pieknie. Ponad 40 mb/s downloadu - to mnie zadowalalo.
Skoro było ponad 40 Mbps to musiało lecieć ze stacji z LTE1800, a teraz lecisz na LTE800, które realnie ma ok. 30 Mbps downloadu w idealnych warunkach. Wymuś LTE1800 na ODU-IDU i spróbuj ponownie.
kuba_krk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2017, o 21:52

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kuba_krk »

Post22 lis 2017, o 20:43
W jaki sposob moge to zrobic ?

Obrazek

Mądre to jest ? Czy rzeczywiście ten transfer spada do zenujących wartości w wieczornym szczycie ? Jak to się ma do umowy o swiadczeniu owej usługi ? Co mnie interesuje, ze sieć jest niewydolna ?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, o 11:31 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono. Nie pisz proszę posta pod postem. Używaj opcji edycji.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Ewa_Plus »

kuba_krk,
- ze screenu widać, że nie posiadasz Internetu w Plusie tylko w Cyfrowym Polsacie. Prośba o kontakt z ich obsługą: http://www.cyfrowypolsat.pl/strefa-abon ... kontakt.cp
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kuba_krk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2017, o 21:52

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kuba_krk »

Serio ? Podpisywałem umowę w Salonie Plus GSM, do pakietu dokupilem tv Cyfrowy Polsat. Przeciez to super oferta Smart Dom - jedna firma.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Ewa_Plus »

kuba_krk,
-serio, serio :) numerem z Plusa nie zalogowałbyś się do ICOK, tak samo jak numerem CP nie zalogujesz się do Plus online.
To dalej dwie odrębne firmy ;)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kuba_krk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2017, o 21:52

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: kuba_krk »

Z całym szacunkiem, ale to bzdury. Chyba wiem, z kim i gdzie podpisywałem umowę. Dla weryfikacji - salon Plus GSM Kraków CH Zakopianka.
Poniżej screen sprzed minuty - prędkość znów na poziomie dna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

kuba_krk, wcale tego nie neguję.
kuba_krk pisze:Chyba wiem, z kim i gdzie podpisywałem umowę. Dla weryfikacji - salon Plus GSM Kraków CH Zakopianka.
Salon ma możliwość sprzedaży umów obu firm w ramach spółki. Nie zmienia to jednak faktu odrębności tych dwóch podmiotów gospodarczych i rozdzielności obsługi, w tym reklamacyjnej. To forum dotyczy problematyki PLUS. Proszę, w tej sprawie, skontaktuj się bezpośrednio z Cyfrowym Polsatem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ