Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
GoracaOfiara
PlusManiak
Posty: 62
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 sie 2014, o 12:07
Lokalizacja: Legnica / Warszawa / Marki

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: GoracaOfiara »

HaPe pisze:Czy z tego zestawu istnieje możliwość wyciągnięcia karty uSIM?
Nie.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: HaPe »

A co się dzieje w przypadku zablokowania karty sim poprzez podanie 10 razy złego kodu puk?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Serwis.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: HaPe »

A czy jeśli ktoś kto ma ten IDU-ODu stwierdzi, że go nie chce. To czy może pójść do punktu sprzedaży i wyrobić nową kartę sim na dany kontrakt, która jednocześnie zdezaktywuje wbudowaną w IDU-ODU?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Ja tam nie widzę problemu, SIM jak SIM tylko wbudowana. Nikt nie pyta w jakim urządzeniu korzystasz z karty przy wymianie.
724231313
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2014, o 16:55

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: 724231313 »

Też mam ten zestaw i powiem wam, że nigdy nie miałem z nim problemów a mam go już jakies 2 miesiące. Mam go podpięty pod antene i jak jest kiepska pogoda to czasami mi sygnł zanika na TV a internet wciąz działa. Mam 3 kreski na pięć takze nie jest najgorzej. Do nadajnika po lini prostej mam jakieś 1.1 km i zasłaniają mi troche bloki. Predkość jaką najwięcej udało mi sie sprawdzić to było w granicach~32mb ale to maks. Srednio jest to w przedziałe miedzy 25 a 30mb czy to na kablu czy na wifi, także dla mnie to jest spoko i nie narzekam.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: HaPe »

Czy można zmienić nazwę APN?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: niko10 »

Ustawienia LTE
Ustawienia APN
W zakładce Ustawienia APN możemy:
- Tryb – możemy włączyć (Tryb Automatyczny) lub wyłączyć domyślny APN
(Tryb ręczny)
- Nazwa hosta – wybieranie zapisanych ustawień APN, opcja jest
zablokowana w trybie Automatyczny. Jeżeli chcesz dodać nowy APN
dostawcy, kliknij na przycisk Dodaj Nowy i uzupełnij odblokowane pola:
Nazwa profilu, APN, Uwierzytelnienie, Nazwa użytkownika oraz Hasło. Po
wpisaniu wymaganych danych kliknij przycisk Zapisz.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

HaPe pisze:Czy można zmienić nazwę APN?
Pamiętaj tylko, że obecnie usługa Power LTE działa tylko na APN: internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cieszek
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2014, o 21:42

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: cieszek »

Witam,

Mam taki problem z IDU-ODU, na infolini nie potrafili mi pomóc więc piszę tutaj.
Dzisiaj od rana (po zaniku napięcia) mój zestaw IDU-ODU przestał działać prawidłowo.
Mianowicie, nie mam możliwości połączenia się przez kabel jak i WI-FI z IDU. Na Idu jest jedynie dioda POWER oraz co jakiś czas zapalają się diody ETHERNET i dioda sygnałowa na fioletowo, za chwilę znów tylko POWER. Na ODU na zmianę dioda mryga na czerwono, później przez chwilę jest filetowa. Proszę o pomoc we wskazaniu przyczyny takiego stanu.
Mieszkam w Justynowie (gm Andrespol), ul Zielona. Do dnia dzisiejszego wszystko hulało.
Dodam, że zasięg LTE mam nawet w domu, pomimo że mapa pokazuje co innego, w tym momencie korzystam ze służbowego LTE podpiętego do kompa i wskazuje 2 kreski LTE.
zbiku
Szalony PlusManiak
Posty: 346
Rejestracja: 2 sty 2013, o 12:09

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: zbiku »

Jeśli nie masz połączenia z idu spróbuj reset idu. Po prawej stronie idu jest dziurką reset n idu. Jeśli to nie pomoże może to być problem z idu i skończy w serwisie
cieszek
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2014, o 21:42

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: cieszek »

Ten reset też nic nie pomógł. Na gwarancję?
DawidK84
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2014, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: DawidK84 »

Witam

Mam problem z zestawem odu idu, niestety BOK i dział techniczny każą cały czas czekać i tak już od miesiąca. Problem polega na tym i w jednej lokalizacji w Kędzierzynie-Koźlu sprzęt ten działa z pełną możliwą prędkości podczas gdy w innym gdzie zasię LTE jest 3 na 5 działa z max. prędkością 4 Mb/s. Sprawdzałem dwa zestawy w tej lokalizacji i działają one identycznie, a teraz ciekawostka, moja Lumia podczas połączenia LTE umiejscowiona obok ODU ciągnie z prędkości 70 Mb/s, proszę o informację w tej sprawie ponieważ BOK sobie z tym nie radzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

cieszek pisze:Ten reset też nic nie pomógł. Na gwarancję?
Należy przytrzymać minimum 5 sekund. Krótszy czas spowoduje tylko reset zasilania.

Jeśli mimo to będzie dalej ten sam problem to rzeczywiście pozostaje tylko serwis gwarancyjny.

DawidK84, jeśli na Lumi uzyskujesz wyższe prędkości to nie jest to problem sieciowy, spróbuj przestawić sam modem.

Jaki długi jest kabel? Jaki poziom sygnału w Panelu admina?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DawidK84
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2014, o 11:17

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: DawidK84 »

Witam

Co znaczy przestawić sam modem ponieważ ustawień w samym IDU jest tyle co nic. W panelu admina jest 3 na 5 kresek i tyle też uzyskuję w innej lokalizacji KK, ale tam prędkości są bliskie max przesyłowi zestawu. Kabel ma ok. 12 m, ale dla własnego testu zrobiłem tez test na kablu o dl 1.5m i prędkości były identyczne. :(

EDIT:
Widzę zresztą, że problem mam podobny jak w dziale z antenami, proszę o szybką reakcję gdyż miesiąc czekania na rozpatrzenie reklamacji to chyba zbyt długo, a pytania które zadajesz są identyczne jak obsługi BOK i działu technicznego. Przepraszam za moje zdenerwowanie, ale ile można czekać. Dodam, że nie piszę jako osoba prywatna, ale jako firma posiadająca 45 aktywacji w Plusie.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, o 19:51 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim
ODPOWIEDZ