Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

Mraulin, parametry sygnału są poprawne. Czy po restarcie skonfigurowałeś połączenie? Jaki ustawiłeś APN? Powinien być internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawlincjusz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 11:15

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: pawlincjusz »

Witam. Chcąc poprawić prędkości zainstalowałem ODU-IDU 300. Predkosci sie nie poprawiły- są takie jak na własnoręcznie wykonanej antenie czyli 1.5-2.3 mb/s bez anteny sam modem łapie 0.7-1.4 mb/s. Ale do brzegu: po zamontowaniu zestawu siła i jakość sygnału telewizyjnego spadła o połowę. Instalacja jest wykonana na wysokiej jakości kablach satelitarnych nie dluzszych niż 10 m, konwerter na dwa przewody, dekoder PVR HD 7000. Co można zrobić by to poprawić?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj pawlincjusz,
- czy podłączenie robiłeś według schematów opisanych w instrukcji?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawlincjusz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 11:15

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: pawlincjusz »

Tak, wszystko zgodnie z instrukcją. Jakbym nie przepinał kabli LB1 na LB2 i z powrotem czy to przy dekoderze czy przy antenie - zawsze kabel na którym jest zamontowany zestaw obniża siłę sygnału do 53% a jakość do 61%. A co za tym idzie lekkie zachmurzenie czy podmuch wiatru i nici z oglądania...
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: zbych_in_flames »

Sprawdź czy jest zmiana po włączeniu Unicable jeśli nie masz jeszcze aktywnego: Ustawienia -> Ustawienia Podstawowe -> Ustawienia ODU -> Konwerter Unicable => włącz. Po zmianie zresetuj zestaw, w sensie wyłącz i włącz. Bo ODU masz podłączony wspólnym przewodem antenowym z anteną satelitarną?
Inkora
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2018, o 12:30

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Inkora »

Dzień dobry
Posiadam zestaw idu idu 100.
Sygnał odbieram w miejscowości Głęboczek koło Nakła.
Parametry
RSRP. -124

RSRQ -13

RSSI -91

SINR 0

Informacja o lokalizacji 446

Pytanie w którym kierunku ustawić antenę żeby otrzymać najlepszy możliwy sygnał ? Obecnie kierunek Nakło .
W tej chwili na Speedtest ściąganie 18 wysyłanie 1,5.
Czy zmiana na idu 300 polepszy parametry sygnału ?
Od miesiąca nie działa mi usługa wifi calling.Jestem w sieci play. Do tej pory dzialało bez problemu.
Sprawdzałem w każdej innej sieci wifi działa nadal ,tylko z idu idu 100 przestała .
Pozdawiam
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: dariuszmatysik »

Ciesz się ze ci toto w ogóle działa przy tych parametrach sygnału bo to po prostu cud i taki DL. Najbliższy BTS LTE1800Aero2 to Potulice. Nigdy nie powinieneś w tej lokalizacji brać IDU-ODU100 bo do BTS-a około 7km. To najsłabszy z możliwych wybór, każdy inny byłby lepszy. Działa tylko na LTE1800 z DL ograniczonym DL do 30Mb/s. Od początku był to złom a na dzień dzisiejszy to elektrośmieć.Wymiana na IDU-ODU300 zmieni niewiele bo w Potulicach tylko pozwolenie na LTE900Plusa. Najbliższy potwierdzony BTS z LTE900Plusa i LTE1800Aero2 i agregacja tych pasm to Strzelewo. Inne to Białe Błota. Na LTE900 z założenia sygnał lepszy ale to tylko 5MHz w MIMO2x2 i DL do 37Mb/s więc szybko i tak nie będzie. Lokalizacja trudna, w każdym wypadku potrzebna skuteczna zewnętrzna antena kierunkowa a nie takie wynalazki jak w ODU .W nim nie ma porządnej anteny tylko takie pseudo antenki PCB o zysku 1-2dBi. Nie ustawisz tego na konkretny BTS bo nie maja charakterystyki kierunkowej a te strzałki na obudowie, kierunki to pic i fotomontaż. Przy 7-10km nie masz szans na prawidłowe parametry sygnału na 1800MHz. Na LTE900 trochę lepiej ale bez szału. Najlepsza dla ciebie decyzja to zmiana operatora ale to nie temat na to Forum.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

Inkora, Możliwości jest kilka. BT43841 Potulice, w czerwcu zostanie zmodernizowany o LTE900. BT43818 Zamość i BT42548 Lisi Ogon, Również w czerwcu dostaną LTE900. Do końca roku powstanie równie z okolicy BT43838 (Łochowo) - U900, LTE1800, GSM900, LTE900. BT41173 czeka już za to na uruchomienie komercyjne - GSM900, U900, LTE800, LTE900 i LTE1800.
Inkora pisze:Czy zmiana na idu 300 polepszy parametry sygnału ?
Ten zestaw umożliwi agregację i obsługę kilku pasm, w przeciwieństwie do posiadanego przez Ciebie zastawu. Czy polepszą się parametry sygnału jakie obecnie posiadasz, tego niestety zagwarantować nie mogę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maniek019
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2013, o 22:19

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: maniek019 »

Witam orzysyam z tego zestawu juz chyba trzeci rok i dopiero teraz zebralem sie na pytania. Mieszkam w krasocin 29-105 prosze mi powiedziec gdzie znajduje sie najblizszy nadajnik z ktorego korzysta moj zestaw. Chodzi to jako tako ale np filmy na yt na wysokiej rozdzielczosci nie zabardzo. A pobieranie plikow jest grubo ponizej 2mb/s. Pod kodem pocztowym 29-100 juz jest calkiem inna bajka...
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: dariuszmatysik »

Nigdy nie powinieneś brać Plusa w tej lokalizacji tym bardziej z tym zestawem. Mam nadzieję ze to IDU-ODU200 i wtedy masz jakiś zasięg na LTE800 Sferii z Oleszna lub Kozłowa. Ale wiadomo ze to tylko 5MHz w MIMO2x2 i prędkości z założenia są marne, na dodatek pozwolenia wygasają za pól roku. Mozliwe ze Plus w Olesznie uruchomił juz LTE900, ktore ma zastąpić LTE800 ale to tez tylko 5MHz. Na tych BTS-ach tez LTE1800Aero2 ale w tych warunkach, przy tych odległościach nie masz szans na nie na tym sprzęcie.
maniek019
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2013, o 22:19

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: maniek019 »

Anonwidzisz nigdy nie powinienem brac... Gdyby czlowiek ktory mi to sprzedawal byl ogarniety pewnie bym nie wzial ale on zapewnial ze bedzie smigac. Jakos smiga ale to nie porownanie co kilka kilometrow dalej. Dobrze chociaz ze lte lapie...przynajmniej mam bez ograniczen... Nie ma jakichs wzmacniaczy do tego?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

maniek019, najbliższe LTE (LTE800) jest na BT12540. Miejscowość Krasocin. LTE1800 jest na BT10230 (Oleszno), BT15772 (Włoszczowa), BT10237 (Łopuszno) i BT12514 (Kozłów). Wszystkie te stacje otrzymają, w najbliższym czasie, również LTE900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maniek019
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2013, o 22:19

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: maniek019 »

Na ktorej z nich powinno dzialac najlepiej? Oczywiscie w moim zasiegu? Mam ustawione raczej na oleszno i jest marnie
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Michał_Plus »

maniek019, takiej odpowiedzi Ci nie udzielę. Wiele zależy od warunków i topografii. Proponowałbym przetestować wszystkie ustawienia i wybrać najlepsze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maniek019
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2013, o 22:19

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: maniek019 »

A jezeli chodzi o zasieg tej anteny to jaki jest mniej wiecej? Wtedy bede wiedzial co moge probowac bo nie chce mi sie znowu lazic po dachu z kablami hehe.
ODPOWIEDZ