Zestaw ODU-IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

Mam pytanie i prośbę do Kolegów z Plusa... co się dzisiaj dzieje z bts em w Strykowie na Ul.Warszawskiej bo wogóle nie mogę się z nim połączyć na paśmie lte1800 dzisiaj od rana nie ma łączności dotychczas było wzorowo.... jakaś awaria...proszę sprawdźcie... jak przełączam na 800 to łączy mnie z innym btesem bardzo obciążonym. ...
Tamten na Warszawskiej był idealny jak dla mnie...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yodas pisze:co się dzisiaj dzieje z bts em w Strykowie na Ul.Warszawskiej bo wogóle nie mogę się z nim połączyć na paśmie lte1800 dzisiaj od rana nie ma łączności dotychczas było wzorowo.... jakaś awaria...proszę sprawdźcie..
Nie, opisany przez Ciebie problem nie jest związany z awarią. Dzisiaj rozpoczęliśmy prace modernizacyjne, mające na celu zwiększenie pojemności tego BTS'a ( dodajemy dodatkowy sektor w LTE800 i LTE1800). Do czasu zakończenia prac mogą występować utrudnienia w prawidłowym działaniu internetu w LTE. Przepraszamy za utrudnienia :-(.

EDIT: Do końca roku planujemy również dodać LTE1800 na pobliskich BTS'ach: 30920, 33959, 30843(tutaj już prace były realizowane na początku listopada).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

To super że będą dodatkowe sekcje 1800 i 800 na tym btesie...to będzie mniej obciążony i jeszcze szybszy... A do kiedy potrwa ta modernizacja...? Macie jakieś przewidziane terminy rozpoczęcia i zakończenia prac...?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yodas, niestety dokładny termin zakończenia modernizacji nie jest nam znany. Sugeruje sprawdzać co kilka godzin, czy nie ma już poprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

Ok... przecież wiem że nie będzie to 5 minut ;).... ale czy za tydzień będzie po modernizacji i wszystko wróci do normy...?
Oglądam seriale na Netflix ie a na btsie na Warszawskiej na 1800 wszystko chodziło wzorowo...teraz na innym bts nie mogę nawet odpalić netflix tak jest zamulony ten inny bts... dlatego pytam czy tydzień starczy Waszym Szanownym Monterom.... :)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2016, o 20:03 przez Yodas, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yodas, myślę, że zdecydowanie wcześniej, tego typu prace w najgorszym przypadku trwają kilka dni, zaś zazwyczaj nie dłużej niż dobę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

To super... :)
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

Czy prace modernizacyjne na btsie w Strykowie na Ul.Warszawskiej się zakończyły? Pytam ponieważ połączyło mnie z tym btesem wszystkie wskazania rsrq rsrp na 1800 są dużo lepsze niż przed modernizacją ale ciągle pokazuje mi brak internetu... resetowałem zestaw i nic....czy jest możliwe że odu idu się połączył z tym btesem ale ten nadajnik jeszcze nie jest podpięty pod internet?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yodas, niestety, prace nie zostały jeszcze zakończone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

Ok....to czekam .....
EDIT:
Wszystko ruszyło wzorowo.... teraz prędkości są dwa , trzy razy większe o godz.16... rsrq i inne też się poprawiły....
Dziękuję za info. o modernizacji.... pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 lis 2016, o 17:40 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Krzysiek_Plus »

Yodas, super, cieszę się, że modernizacja poprawiła sytuacje w Twojej lokalizacji :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Svipp
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2016, o 15:58

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Svipp »

Mam podobny problem ws zestawu jak wyżej. Kiedy nie korzystam aktywnie z internetu, zestaw wciąż się resetuje, wymieniłem już kable, ale bez poprawy. Jak włączę wideo na np. Netflixie, wszystko jest w porządku, jak wyłączę, antena się resetuje, wifi wciąż działa, ale nie ma sygnału. Identyczna sytuacja jak wyżej w postach. Proszę o podpowiedź, czy mam iść do salonu i wymienić sprzęt, czy może zmienić coś w konfiguracji.
wojtek4531
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2016, o 00:27

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: wojtek4531 »

Witam ponownie. Wcześniej niskie prędkośći jak sie okazało powodowała wadliwa karta Sim. Wymieniłem ją, wszystko super, dzisiaj rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy więc chciałem przedstawić wam dane które nadal nie są zachęcające. Rano gdy sprawdzałem prędkość na speedtest.net wynosiła ona 15mb/. Raz nawet udało mi sie wyciągnąć 75mb/s, lecz teraz wieczorem prędkość to jest około 3mb/s. Raz tylko złapało 50mb/s. Co może być spowodowane taką rozbieżnośćią?
Yodas
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 25 sie 2016, o 12:21

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: Yodas »

wojtek4531 pisze:Witam ponownie. Wcześniej niskie prędkośći jak sie okazało powodowała wadliwa karta Sim. Wymieniłem ją, wszystko super, dzisiaj rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy więc chciałem przedstawić wam dane które nadal nie są zachęcające. Rano gdy sprawdzałem prędkość na speedtest.net wynosiła ona 15mb/. Raz nawet udało mi sie wyciągnąć 75mb/s, lecz teraz wieczorem prędkość to jest około 3mb/s. Raz tylko złapało 50mb/s. Co może być spowodowane taką rozbieżnośćią?
Porostu obciążenie bts'a.... U mnie prędkości też spadają w godz.16-21....
wojtek4531
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2016, o 00:27

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: wojtek4531 »

Dodam jeszcze że przełączanie na pasmo 800mhz/1800mhz nic nie pomogło. RSRP, RSRQ itd. wszystkei dane są wporządku.
ODPOWIEDZ