Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Fabiano55
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 lip 2014, o 11:49

Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: Fabiano55 »

Witam,
Jestem abonentem sieci plus już od wielu lat. Przez 3 miesiące miałem pakiety internetowe,które dostałem podczas zmiany abonamentu. Po tym okresie patrząc na moją stronkę PLUSA miałem napisane 500MB ważnych do 27 lipca. Wyłączyłem pakiety, które miały naliczać dodatkowe pobieranie opłat za korzystanie z usługi. Po kilku dniach przyszła mi informacja, że mój numer może zostać zablokowany, ponieważ przekroczyłem abonament o 540zł, całość wyszła mnie prawie 900 zł, nabita w kilka dni. Złożyłem reklamację, jednak zarówno konsultant w BOK jak i w punkcie sprzedaży nie dają większych szans na jej pozytywne rozpatrzenie. Nawet usłyszałem od konsultanta z BOK " Trzeba było kupić pakiet za 7 zł i nie miałby Pan teraz problemów" Zbulwersowałem się tą odpowiedzią na moje zaniepokojenie. Jestem zszokowany tym że, internet za który zapłaciłbym w pakiecie te 7 zł, kosztuje prawie 900. To jest nic innego jak cyniczne okradanie ludzi wyłudzanie pieniędzy. Na razie czekam, ale jeżeli moja reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie, to moim zdaniem Plus powinien się spalić ze wstydu, bo zupełnie przestał szanować swojego klienta. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dostają coraz więcej zgłoszeń i mam nadzieję, że sprawa zostanie jakoś rozwiązana. Chętnie usłyszałbym opinie innych użytkowników. Pozdrawiam.
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Odp: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: muchakk »

W Umowie o świadczenie usług która podpisałes jest informacja że niezbędny jest pakiet transmisji danych bo mogą zostać naliczone opłaty. Ty świadomie wylaczyles pakiet więc nie rozumiem jaką wina jest po stronie operatora. Cennik w trakcie podpisywania umowy również zaakceptowałes więc to tylko Twoja wina.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: sl@w_es »

Fabiano55 pisze:(...) Złożyłem reklamację, jednak zarówno konsultant w BOK jak i w punkcie sprzedaży nie dają większych szans na jej pozytywne rozpatrzenie. Nawet usłyszałem od konsultanta z BOK " Trzeba było kupić pakiet za 7 zł i nie miałby Pan teraz problemów" Zbulwersowałem się tą odpowiedzią na moje zaniepokojenie. Jestem zszokowany tym że, internet za który zapłaciłbym w pakiecie te 7 zł, kosztuje prawie 900. (...)
Poniżej linki z podobnymi tematami:

- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=11133
- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=14451

Za 7 zł to z reguły można kupić pakiet ok. 100 MB. Pakiet jest Non Stop, a to oznacza, że po jego wykorzystaniu prędkość transmisji spada tak drastycznie, że praktycznie niemożliwe jest normalne korzystanie z internetu, ale plusem takiego rozwiązania jest to, że system nie nalicza żadnych kosztów za połączenie z netem (poza kasą za aktywację pakietu).
Jeśli nabiłeś sobie tak dużą kwotę za połączenia z internetem to z pewnością Twój telefon sobie "zaszalał i zassał" dużo więcej danych niż owe pakietowe 100 MB; zgodnie z cennikiem obowiązującym w Twojej taryfie, nic go nie powstrzymywało.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: Krzysiek_Plus »

Fabiano55, oczywiście pakiet nie jest jedynym rozwiązaniem.

Można również wyłączyć funkcje transmisji danych w telefonie (lub na numerze) lub np.: wykasować konfiguracje dla internetu (telefon z system android).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek81
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2017, o 13:37

Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: jacek81 »

Witam, bardzo proszę o pomoc, ponieważ dnia 7.01.2017r. przedłużyłem kolejną umowę w Plusie wraz z nowym telefonem. Telefon ten automatycznie pobrał aktualizacje oprogramowania i dnia 8.01.2017 zostal mi nr tel zablokowany, ponieważ okazało się iż koszt aktualizacji wyniósł 1750zl. Nie byłem świadomy kosztów tej aktualizacji, zawsze regularnie wszystko spłacam. Niestety ten rachunek przekracza moje możliwosci finansowe i nie jestem w stanie ponieść takiego kosztu. Bardzo proszę o pomoc w polubownym załatwieniu sprawy. Złożyłem reklamację, którego numeru nie posiadam. Jestem stałym klientem Plusa conajmniej 10 lat. Bardzo proszę o pomoc w dalszym załatwieniu sprawy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: Krzysiek_Plus »

jacek81 pisze:Złożyłem reklamację, którego numeru nie posiadam.
Przez jaki kanał zgłaszałeś tę reklamację?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek81
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2017, o 13:37

Re: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: jacek81 »

Przez ebok plus
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: Krzysiek_Plus »

jacek81, proszę prześlij przez ten formularz numer telefonu, którego tyczy się reklamacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jacek81
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2017, o 13:37

Re: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: jacek81 »

Dziękuję, telefon mam odblokowany. Nie otrzymałem jeszcze odp co do kwoty zadłużenia. Pozdrawiam
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Bardzo wysoki rachunek za transmisję danych.

Post autor: habish »

Masz aktywny jakiś pakiet internetowy? Jeśli nie to lepiej wyłącz transmisję danych...
ODPOWIEDZ