POWER LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Darek.74
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2013, o 13:29

Re: POWER LTE

Post autor: Darek.74 »

Gordek pisze:
W skrócie: chcesz ściągać jak najęty? To kup internet kablowy.
Może ja ci trochę ściągnę klapki z oczu? Wyobraź sobie że u 3 pozostałych operatorów są nocne bezlimity. Ściągasz od północy do rana do woli, niektórzy jak czytałem 400GB i więcej. Jakoś nigdy nie dali nikomu w tych godzinach lejka. W Power LTE natomiast czy ściągasz w nocy czy dzień, nie wiesz co cię czeka po 100-200GB jest różnica? :mrgreen:
Tommy45
Starszy Plusmaniak
Posty: 191
Rejestracja: 1 lip 2014, o 22:01
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: POWER LTE

Post autor: Tommy45 »

@szewol, po pierwsze chwali się przy ofercie na WWW że jest szybszy od neostrady. Po drugie dają normalny stacjonarny router ale to szczegół mały, najbardziej to widać po wypowiedzi jednego z użytkowników któremu konsultant sprzedał ten internet zamiast kablowego łącza 20 Mbit z tego co pamiętam twierdząc że jak najbardziej LTE zastąpi to łącze. Mnie tak samo w punkcie sprzedaży zapewniano o braku limitów a nie o mobilności internetu :)
Tomasz84
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 12 lip 2014, o 20:54

Re: POWER LTE

Post autor: Tomasz84 »

Skąd facet się urwał, to ja nie wiem: / Przecież reklamowany był jako ALTERNATYWA dla Neostrady. Dominik Libicki (wygooglac sobie) w wywiadach powtarzał, że zaczynają rewolucję, która wyoze internet kablowy (lol) tak jak gsm wyparło tel stacjonarne
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: POWER LTE

Post autor: Gordek »

Darek.74 pisze:
Gordek pisze:
W skrócie: chcesz ściągać jak najęty? To kup internet kablowy.
Może ja ci trochę ściągnę klapki z oczu? Wyobraź sobie że u 3 pozostałych operatorów są nocne bezlimity. Ściągasz od północy do rana do woli, niektórzy jak czytałem 400GB i więcej. Jakoś nigdy nie dali nikomu w tych godzinach lejka. W Power LTE natomiast czy ściągasz w nocy czy dzień, nie wiesz co cię czeka po 100-200GB jest różnica? :mrgreen:
Ściągnąć klapki możesz co najwyżej ze swoich oczu.
Po pierwsze jesteś ograniczony szybkością transmisji, gdzie pozostali operatorzy oferują max. 42 Mb/s, LTE.
Po drugie przełącz się w Plusie na HSDPA jak u innych operatorów i masz pakiet podstawowy + 100GB limitu nocnego i też lejka nie dostaniesz.
Po trzecie w nocy się śpi.

Dodatkowo każdy pozostały operator ma wpis podobny do FUPu Plusa. Z resztą, kto Ci broni wziąć internet gdzie indziej?
Tomasz84
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 12 lip 2014, o 20:54

Re: POWER LTE

Post autor: Tomasz84 »

Gordek pisze:
Darek.74 pisze:
Gordek pisze:
W skrócie: chcesz ściągać jak najęty? To kup internet kablowy.
Może ja ci trochę ściągnę klapki z oczu? Wyobraź sobie że u 3 pozostałych operatorów są nocne bezlimity. Ściągasz od północy do rana do woli, niektórzy jak czytałem 400GB i więcej. Jakoś nigdy nie dali nikomu w tych godzinach lejka. W Power LTE natomiast czy ściągasz w nocy czy dzień, nie wiesz co cię czeka po 100-200GB jest różnica? :mrgreen:

Po trzecie w nocy się śpi.
Ale wiesz, że jak sobie zostawisz np włączonego laptopa z pobieraniem danych, to nie musisz przy nim czuwać? On się nie boi duchów, można spokojnie iść w kimono.
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: POWER LTE

Post autor: Gordek »

Jasne, myślę że w tym temacie wiem więcej od Ciebie.
Proponuję więc zadanie do sprawdzenia. Niech ktoś kto ma PowerLTE będzie używał go jak internetu mobilnego pozostałych 3 sieci, czyli w dzień na 3G, a w nocy od 1 do 7 nawet na maxa w LTE. Zobaczymy czy lejek się pojawi, czy nie?

Dalsza dyskusja w tym temacie, to moim zdaniem już OT.
Awatar użytkownika
Darek.74
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 4 cze 2013, o 13:29

Re: POWER LTE

Post autor: Darek.74 »

*Gordek Tylko do czego ta prędkość w LTE? widzę że tobie tylko do czytania stron, innym nie tylko. Cały ten twój wywód jest tak pokręcony że żal go komentować :shock:
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: POWER LTE

Post autor: Gordek »

Darek.74 --> W ogóle nie rozumiem po co w takim razie się wypowiadasz, gdyż Twoja wypowiedź bez komentarza, to po prostu zwykły spam.

Nie będę się wdawał z Tobą w pyskówki, ale wykorzystuje internet w powerlte do normalnej pracy. Przeglądanie stron, YT, czasami obejrzę jakiś film i dość sporo seriali oglądam. Z racji braku możliwości skorzystania z usługi jakiegokolwiek operatora kablowego korzystam z oferty Plusa i w zupełności mi ona wystarcza. Wcześniej też korzystałem przez wiele lat z internetu mobilnego innego operatora i widzę różnice.

Jakby co to nie pogniewam się, jak moderator usunie część OT tego wątku, z moimi wypowiedziami włącznie.
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: POWER LTE

Post autor: szewol »

Panowie, spokojnie. Po co te nerwy? ;-)

Jedno jest pewne, internet mobilny nigdy nie zmieni się w stacjonarny. Owszem może mieć pewne cechy stacjonarnego, jak np. szybszy transfer czy "no limits". Ale zawsze to będzie internet stacjonarny, którego jakość będzie zależała od wielu czynników, np. pogoda, odległość od nadajnika, zasięg. I nie zmieni tego nic, nawet zapewnienia konsultantów.
Tommy45 pisze:najbardziej to widać po wypowiedzi jednego z użytkowników któremu konsultant sprzedał ten internet zamiast kablowego łącza 20 Mbit z tego co pamiętam twierdząc że jak najbardziej LTE zastąpi to łącze.
Dlatego ja zawsze przed zakupem jakiejkolwiek usługi, staram się czegoś więcej o niej dowiedzieć. By później nie być zaskoczony. Dzięki temu nigdy nie uwierzyłem, że jak w reklamie usłyszą "do 150 Mb/s", to taką prędkość będę miał u siebie.
Tommy45 pisze:Mnie tak samo w punkcie sprzedaży zapewniano o braku limitów a nie o mobilności internetu :)
Akurat LTE bez limitów danych to prawda. Po prostu jak za dużo ściągasz - zmniejszą szybkość transmisji, ale cały czas można ściągać dane ;-)

Niestety muszą być pewne ograniczenia w prędkości, bo niektórzy nałogowo ściągają duże ilości danych. Sieć mobilna by tego nie wytrzymała.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: POWER LTE

Post autor: Fenio »

szewol pisze:Niestety muszą być pewne ograniczenia w prędkości, bo niektórzy nałogowo ściągają duże ilości danych. Sieć mobilna by tego nie wytrzymała.
Od samego początku tej usługi powinni nałożyć stałe limity prędkości 5/15/20Mbit w zależności od pakietu.
Głupotą jest zezwalanie aby jeden użytkownik był w stanie generować do 100Mbit ruchu w sieci, eter nie jest z gumy. Zamiast "zabawy" z klientami w limity 32kbps i inne FUP'y po kilka Mbit znacznie korzystniejszy było by wolniejsze łącze ale bez limitu transferu danych. Dziesiątki czy setki Mbit - nie ma z tego żadnej korzyści która równoważyła by problemy przeciążania sieci.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: POWER LTE

Post autor: mikiasa »

Ale nie byłoby efektu WOW!
A tak masz w reklamie - internet do 150 Mbit/s i bez limitów.

Takie ograniczenie zrobił Play (do 15 Mbit) i nie rozgrzał tak łbów jak oferta Plusa.

Myślę, że dlatego pozostali operatorzy nie wychodzą z podobną propozycją zwłaszcza, że Networks technicznie ma już taką możliwość (zasięg). Plus się wystawił jako pierwszy i jako pierwszy zgarnie te baty.
Awatar użytkownika
Darek.74
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 4 cze 2013, o 13:29

Re: POWER LTE

Post autor: Darek.74 »

*Fenio to też by nie przeszło, przy 20Mbit można ściągnąć teoretycznie ze 100GB na dzień i na to też poszłyby blokady. Tak jak ja to widzę realnie, to przywrócić iplusopobieracza od 0.00 do 9.00 bez limitów do tego pakiet dzienny z 50GB i git. Jak miałem iplusopobieracza to w nocy do rana sieć nigdy nie była zapchana, a każdy ściągał ile chciał dopóki polsat nie przejął plusa, bo już w tedy pojawiły się pierwsze lejki 32kb :mrgreen: Przynajmniej wiadomo z czyjego rozkazu.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: POWER LTE

Post autor: Fenio »

Ale jak ktoś pobiera 100GB na dzień to ja nie mam nic przeciwko aby takim robić FUP do 1Mbit :)
To jest taki paradoks że z jednej strony Plus stara się walczyć z przeciążeniami sieci a z drugiej strony daje każdemu nieograniczoną prędkość LTE czyli realnie do 100Mbit. Sieć przeciąża zarówno stały transfer jak i bardzo wysoki transfer ale w krótkim czasie. Takie chwilowe przeciążenia bolą najbardziej osoby potrzebujące niskiego pingu np. gracze multiplayer. Według mnie Plus powinien uciąć prędkości na stałe, odpuścić sobie marketingowe bzdury z "LTE 150Mbit" i skupić na niższych ale stałych prędkościach mniej zależnych od innych klientów korzystających z tego samego BTS'a.
camil
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 24 lip 2014, o 13:10

Re: POWER LTE

Post autor: camil »

Jestem tego samego zdania np. 10mb/s a nie ze bez ograniczen w ogole i w tedy kazdy wie na czym stoi [ chodzi mi o najnizsza taryfe]
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: POWER LTE

Post autor: szewol »

mikiasa pisze: Plus się wystawił jako pierwszy i jako pierwszy zgarnie te baty.
Ja bym nie przesadzał z tym "zbieraniem batów".
Faktycznie Plus zbiera baty od klientów, którzy myślą, że kupując LTE bez limitu kupują Neostradę i ściągają na potęgę. Są też tacy co ciągle siedzą na speedtest i sprawdzają czy mają 150 Mb/s ;-)

Oczywiście jest to też trochę wina Plusa, który w przekazach marketingowych rozbudza nadzieję... do 150 Mb/s, prawie jak domowy itd.

Ja wychodzę z założenia, że najważniejsza jest szczera informacja na temat samej technologii.

Mam kolegę, który przechodził ze stacjonarny na mobilny w Plusie ponad dwa lata temu. Wyjaśniłem mu, że internet mobilny raz działa szybciej raz wolniej, zależy gdzie korzystasz. Że nie będziesz miał 150 Mb/s, ale raz możesz mieć 5 Mb/s, raz 10 a raz 40 Mb/s. Na szczęście u niego wszystko śmiga dobrze, między 30 a 50 Mb/s. Zdarza się i 10 Mb/s. Ale dzięki wyjaśnieniu na początku, chłopak jest świadom tego jak ta technologia działa. Właśnie przedłużył umowę na LTE...
ODPOWIEDZ