POWER LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rocklee
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 20:08

Re: POWER LTE

Post autor: rocklee »

Witam!

A ja mam mianowicie takie pytanie:

Mam od Was net 20 GB + 50 GB w nocy (oferta dla studentów, czyli 64.89 [mniej więcej]) i czy ja mogę przejść np.: na ofertę power lte za np.: 69,99 zł? Jeśli tak to będą dodatkowe opłaty za przejście?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: POWER LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

rocklee, obecnie nie ma takiej możliwości. Z oferty możesz skorzystać z w ramach przedłużenia 6 miesięcy przed końcem kontraktu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
darkslide16
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2014, o 15:59

Re: POWER LTE

Post autor: darkslide16 »

witam po przerwie wpadlem poczytac co tam z pseudo power lte i calym pffff-lus liderem technologii lte i spodobala mi sie wypowiedz szewol powinni to dac jako 1 post krotko i na temat :)
nie wiem czy jest szansa na 150mb predkosc he he ;p;p ale fakt ludzie sprawdzaja a z ciekawostek wyzerowalem licznik transferu do 0 odpalilem test i po tescie juz mialem 50mb wiec jak ktos ma lilitowany radzilbym nie przesadzac ;p
no i power lte to nie neostrada niby nie ma limitow a sa znaczy oficjalnie mozna pobierac na potege bo limitu transferu nie ma sa za to limity predkosci ;p;p
od siebie dodam ze mam ten caly power lte za 89zeta mialem juz mase lejkow wiec teraz srednio kolo 5gb na dzien up i down. i na razie mam pelna predkosc jak komus wystarcza to polecam
pozdro ;p
PS do szewol to kolega co mial neostrade chyba jeno czasem bawil sie w up i download bo na solidnej neo spokojnie mozna pobierac na potege a na power lte czlowiek musi liczyc sie z tym ze co za duzo to be be i ciach 1mb ;p;p
Tomasz84
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 12 lip 2014, o 20:54

Re: POWER LTE

Post autor: Tomasz84 »

No i co z tobą słychac? Bo zarzekałes sie, ze bedziesz wojował z Polkomtelem?

Pan Solorz juz pobity czy mu odpuszczasz? :p

Nie no, serio pytam: masz zgłoszona sprawe czy płacisz?
darkslide16
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2014, o 15:59

Re: POWER LTE

Post autor: darkslide16 »

tomasz84 reklamacja jaka wyslalem uznali za kilka dni gdzie byl problem z limitem gdzie niby spadala predkosc do 32kb,s ale ten ost tydzien gdzie net byl 1MB,s nie uznali od tamtej pory teraz dziala ale mniej pobieram bo nie oszukujmy sie tna predkosc i tyle jak dla mnie to zwykle frajerstwo ze strony plusa oglaszac sie ze nie ma limitow na transfer a sa cicge limity na predkosc ..... szkoda gadac ...
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: POWER LTE

Post autor: myk6414 »

Krzysiek_Plus pisze:Chcemy zapewnić wszystkich swoim Klientom dostęp do usługi o satysfakcjonujących parametrach niezależnie od obciążenia spowodowanego przesyłaniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników, dlatego przydzielamy odpowiednie parametry dostępu do sieci (czyli wspomniane klasy) i stosujemy je zgodnie z rosnącym zużyciem danych.
To dlaczego zakladacie lejek na nadajniku który "leży odłogiem"? Bo nie wmówisz mi Pinokio, że gdy na pre-paid spokojnie mam 40-50Mbits to nadajnik jest aż tak obciążony aby założyć lejek 1Mbits a abonamencie...
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: POWER LTE

Post autor: KamilPowerLte »

Szukałem informacji o tym jak dokładnie działa FUP i natknąłem się na ten artykuł:
http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,1 ... Plusa.html
W duchu ostatnich wydarzeń śmiem twierdzić, że zestawienie umieszczone w Kto jest "heavy userem"? jest już mocno nieaktualne.
Proponuje utworzyć nowe zestawienie abyśmy chociaż orientacyjnie określili jak na dzień dzisiejszy działa FUP. Moja propozycja zestawienia:
- prędkość jaka wynika z umowy + stan wykorzystania limitu nocnego
- wykorzystanie ponad stan - prędkość z lejka (pierwsze ciachnięcie)
- wykorzystanie ponad stan - prędkość z lejka (drugie ciachnięcie)
- itd ...
Moje obserwacje z poprzedniego okresu rozliczeniowego:
- podstawa do 20mb/s po 30GB pakietu podstawowego, wykorzystanie limitu nocnego 95GB
- ekstra 20 GB (łącznie 50GB) - 10mb/s
- ekstra 25 GB - 5mb/s
- ekstra 30 BG - 2,5 mb/s
Więcej nie przekroczyłem, akurat skończył mi się okres rozliczeniowy.
No a jak to u Was wyglądało?
Jeśli macie jakieś własne spostrzeżenia na temat FUP to również chętnie je poznam.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Odp: POWER LTE

Post autor: habish »

KamilPowerLte pisze:Proponuje utworzyć nowe zestawienie abyśmy chociaż orientacyjnie określili jak na dzień dzisiejszy działa FUP.
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=16376
Awatar użytkownika
konri
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 18 sty 2015, o 09:24

Re: POWER LTE

Post autor: konri »

Readko
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 2 mar 2017, o 22:54

Re: POWER LTE

Post autor: Readko »

Witam
Testuję obecnie internet domowy LTE. Gwarantowany pakiet danych to 40 GB. Czy po wykorzystaniu tego pakietu, a na pewno zostanie przekroczony, będę mógł nadal korzystać z internetu LTE bez ograniczeń tak jak w ofercie czy zostanie wprowadzony FUP (co moim zdaniem jest sprzeczne z ofertą i szkoda że klient dowiaduje się o tym po przeczytaniu regulaminu a nie od konsultanta w salonie). Jakie są zasady wprowadzania FUP tj. czy prędkości są ograniczane stopniowo czy jednorazowo, czy ograniczenie jest uzależnione od procentowego przekroczenia gwarantowanego pakietu danych.
Pozdrawiam
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: POWER LTE

Post autor: Gabriel12 »

To zależy ile chcesz pobierać w przypadku najdroższej taryfy oczywiście tej najnowszej to przycinają jak się grubo przekroczy 500gb bez dodatkowych 200gb nocnych a w przypadku zwykłych np. 80 zł przycinają około 400gb prędkość do około 2mb bez nocnego pakietu a w przypadku niższych taryf odpowiednio 300gb 200gb bez pakietu nocnego natomiast należy pamiętać aby pobierać coś dużego w czasie kiedy stacja nie jest tak obciążona bo fup jest nakładany przez bts na danego użytkownika wtedy kiedy bardzo tamuje ruch w sieci a szczególnie bts-y są wyczulone na nakładanie fup w godzinach szczytu(potwierdzone info od technika z plus-a) o ile nie jest zbyt przeciążony bts u ciebie to internet jak najbardziej polecam tym bardziej ze nie licząc taryf biznesowych plus aż tak nie nakłada często lejka jak konkurencja co ma swoje minusy w postaci obciążonych bts-ów.
Readko
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 2 mar 2017, o 22:54

Re: POWER LTE

Post autor: Readko »

Dizękuję za odpowiedź.
Obecnie mam neostradę tylko że prędkość jak sa zapewnić to na dzisiejsze czasy żenada a z tego co mi się udało ustalić to w najbliższej przyszłości nic nie planują rozbudować, stąd testy z LTE.
Nigdy tez wcześniej nie sprawdzałem ilości pobranych danych bo nie było potrzeby. Z tego co widzę to ze wzgledu na ilość domowników może to byc około 250 GB na miesiąc.
Czyli moge się spodziewać że przy abonamencie z opcją 40 gb należy się liczyć z ograniczeniami prędkości?
anilorak44
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2017, o 22:35

Re: POWER LTE

Post autor: anilorak44 »

Ile dam radę pobrać bez ograniczeń prędkości przy pakiecie 40gb i nielimitowanym lte? Czy zmieszcze się w tym abonamencie jak na miesiąc pobieram około 150gb?
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: POWER LTE

Post autor: Gabriel12 »

150 Gb spokojnie powinno być bez jakichkolwiek przycięć natomiast musisz pamiętać ze jak coś dużego chcesz pobrać to tylko w nocy bo inaczej blokują do około 2Mb/s prędkości w przypadku pana Readko bardzo możliwe ze będą stosowane ograniczenia ale proszę się zaopatrzyć w usługę pakiet nocny 200Gb który działa od 1 w nocy do 8 nad ranem kosztuje on raptem niecałe 3 zł a jednak jak coś dużego się pobiera to idzie najpierw przez ten limit a jak się zużyje to będzie wtedy na pakiecie nielimitowanego Lte :mrgreen: i tym o to sposobem można nawet do 400Gb w ciągu miesiąca nawet w tańszych taryfach dotrwać ale pamiętajcie jeśli jest to przycięcie do 2Mb/s to i tak nie ma tragedii bo o ile korzystacie sami to da rade nawet filmik na you tubie w 480 odpalić ;-)
anilorak44
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2017, o 22:35

Re: POWER LTE

Post autor: anilorak44 »

Raczej nic dużego nie pobieram, głównie chodzi tylko o seriale online, jakąś muzyke online i youtube no i przeważnie to na dwóch kompach w domu jednocześnie ma chodzić więc z tego co czytam powinno dać chyba radę ;)
ODPOWIEDZ