Anteny - temat zbiorczy

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dav
PlusManiak
Posty: 146
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: dav »

Zawsze są jakieś straty na kablu. 5 metrów a 10 to jest jakaś różnica ale 8 a 10 już niewielka. Ostatecznie ile to będzie 1-2 dbi... Dłuższy zawsze idzie skrócić :-)
daniel002dan
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 18 sie 2013, o 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: daniel002dan »

Witam ma pytanie czy takie anteny http://allegro.pl/antena-do-router-huaw ... 38209.html poprawią coś delikatnie z zasięgem w Huawei B525 głownie korzystam z LTE 2600Mhz i czasami agreguję LTE 1800+2600 ?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Daniel_Plus »

daniel002dan, to zależy jaki faktycznie jest zysk tej anteny, jakiego kabla użyjesz oraz jakie są przeszkody na drodze między stacją, a potencjalną anteną. Oczywiście warto sprawdzić opinie innych użytkowników, którzy testowali dokładnie taką samą antenę, ale czasami bez sprawdzenia samemu może okazać się niemożliwe, żeby doradzić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bula321
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2018, o 10:26

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: bula321 »

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum. Od niedawna posiadam internet Plusa. Korzystam z routera d-link dwr 921 bez anteny zewnętrznej. Osiągane przeze mnie prędkości pobierania oraz wysyłu są na poziomie 6-8 Mbps. Chciałbym dokupić antenę zewnętrzną do mojego routera. Mam jedno pytanie jaka to powinna być antena, pracująca na jakich częstotliwościach? Mieszkam w miejscowości Myślęcin (lokalizacja 52.546319 ; 17.469541), nadajniki znajdujące się w moim sąsiedztwie (5-8 km) to:
Kłecko 33889, Łubowo 33804, Gniezno ul. Topolowa (32049).
Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 26 mar 2018, o 10:57 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Sarat
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 20 mar 2018, o 22:11

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Sarat »

Witam. Jaka antena będzie najlepsza do routera Huawei B525? Mam ponad 10km do nadajnika, więc przydała by mi się taka, która dosyć mocno poprawiła by moc sygnału. Najlepiej by kosztowała poniżej 200zł.
WindKai
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 7 sie 2014, o 08:57

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: WindKai »

Witam,jaka najlepsza antena do routera Huawei B525?Mieszkam około 7,5km od nadajnika 1800mHz który znajduje się w Dąbrowie Tarnowskiej (mój adres to Dąbrówki Breńskie)Zastanawiałem się nad anteną dualną z cybertecha do tego konkretnego modelu.Czy wystarczyłaby ona do sensosnego korzystania z internetu LTE czy może raczej coś innego?
Forest_89
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2018, o 09:53

Ustawienie anteny, gdzie najlepszy sygnał

Post autor: Forest_89 »

Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem zewnętrznej anteny typu "bat" na przewodzie 5m. Nie wiem w jakim kierunku skierować antenę aby łapać jak najlepszy sygnał. Wiem, że antenę jaką posiadam nie należy do najlepszych.
Znalazłem antenę, która jest najbliżej ale nadaje w standardzie UMTS (odległość 5km) ID BT31600 , GSM900 UMTS900
a antena, która mieści się w odległości 7km nadaje sygnał LTE , ID BT31511, GSM900 LTE2600 UMTS2100 UMTS900
Na jakiego bt skierować najlepiej antenę?

Miejscowość: Ulim, woj. lubuskie

Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, o 12:03 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Daniel_Plus »

Forest_89, czy to nie jest przypadkiem antena dookólna? Jeśli tak to w tym wypadku ustawienie anteny nie jest na tyle ważne, aby miało to duży wpływ na parametry sygnału. Z jakiego urządzenia korzystasz? Proponuję sprawdzenie prędkości i parametrów sygnału (RSRP, RSRQ, RSSI, SINR) bez podłączonej anteny oraz porównanie ich po jej ponownym podłączeniu. Poproszę również o podanie tych informacji tutaj.

Najbliższa stacja to BT31600 z GSM, U900, LTE800, LTE900 i LTE1800. LTE900 czeka na uruchomienie. To jest najbliższa stacja, ale niekoniecznie możesz się z nią łączyć, bo jest jeszcze kilka innych stacji w okolicy. Jeśli jednak posiadasz antenę kierunkową to właśnie na tę stację spróbuj ją skierować (na północ, z małą korektą na zachód).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: dariuszmatysik »

To nie antena tylko drapak do pleców. 5km do BTS-a wymaga porządnej anteny kierunkowej. Dobór po testach LTE1800, LTe800 i LTE900.
czosnek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2018, o 15:44

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: czosnek »

Witam,
Przeglądałem forum i dokopując się do większej ilości informacji, coraz więcej miałem wątpliwości, dlatego potrzebuje pomocy :-). Posiadam internet z plusa, urządzenie którym się łączę to D-LINK DWR-960. Od pewnego czasu prędkość spadła diametralnie do 1Mb/s pobierania, dlatego zacząłem rozważać kupno anteny zewnętrznej. Moja lokalizacja na mapie BTS http://mapabts.pl/?center=49.821922%2C1 ... C19.025221 . Screen z parametrów sieci na routerze https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... _tytuu.png . Niestety jestem w miejscu otoczonym przez parę drzew i pagórków, dokładnie to w takiej dolinie. Nasuwa się więc pytanie, czy zwykła antena zewnętrza dookólna zdała by egzamin? Miejsce takiej anteny znalazło by się na dachu, tylko potrzebowałbym z 10 metrów kabla i pytanie jeśli tak to jaki model anteny? Proszę o podpowiedź odnośnie opisanej sytuacji i sugestie jak wyciągnąć z LTE największą prędkość, z góry dzięki.
dariuszmatysik,
Z tego co widzę mogę tylko podejrzeć CELL ID, tak jak na screenie. Jest jeszcze opcja skanowania sieci po ustawieniu wszystkiego na tryb ręczny ale sprowadza się to tylko do wyboru jaki operator PLAY, PLUS ORANGE. Główne ustawienia wyglądają tak: połączenie np 2G/3G/LTE/Tryb auto
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 6/siec.jpg screen jak to wygląda, czyli wnioskuje że na tym routerze nie da się tego pasma wymusić. Może jakiś program ?
Ps. na tym Cell ID 5801995 ostatnio się łączył, prędkość rano 16Mb/s Download i 2.23Mb/s UP, na ID 6151949 wychodzi 6DL i 3UP.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, o 13:15 przez czosnek, łącznie zmieniany 3 razy.
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: dariuszmatysik »

BTS Plusa BT24031, Piastowska 40, CID wskazuje ze to raczej LTE900 Plusa. Na tym BTS-ie potwierdzone LTE1800Aero2 ale inny CID. Jest pozwolenie na LTE900 Plusa więc możliwe że został uruchomiony. Parametry sygnału słabe a SINR tragiczny a więc i prędkości nędzne. Jak wygląda DL/UL wieczorem? Wygląda że LTE900 na tym BTS-ie przeciążone. Sprawdź parametry LTE1800 i prędkości na nim. Na DWR-960 można wymuszać konkretne pasma LTE i agregacje dwóch pasm LTE?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Michał_Plus »

dariuszmatysik, BT24031 dostanie LTE900 w czerwcu. Teraz jest LTE800 i LTE1800.

czosnek, pytania dariuszmatysik są jak najbardziej zasadne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pan3k
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2018, o 10:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: pan3k »

Witam,
Mam abonament na internet domowy 100 gb z routerem IDU/ODU 200. U mnie IDU/ ODU śmiga. Jedyną wadą jest jego awaryjność.
Przez to, że po raz drugi odsyłam go na gwarancję znowu będę płacić za brak internetu. Ostatnim razem trwało to miesiąc. (brak ODU zastępczego w salonach plusa). Dlatego chciałbym zakupić drugi zestaw. Po zapoznaniu się z opinią użytkowników o tym produkcie postanowiłem zakupić coś innego dla porównania. Ale sienie znam więc nie chciałbym kupić czegoś co i tak nie będzie wykorzystywane.

Chyba najbliższa stacja w mojej okolicy to: BT13086
adres zamieszkania kadzidło 22
Moglibyście dobrać mi zestaw na moją lokalizację.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Michał_Plus »

pan3k, stacja posiada LTE800 i LTE1800. LTE900 zaplanowane na czerwiec.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pan3k
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2018, o 10:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: pan3k »

Dziekuję. Jestem zielony w te klocki, dlatego wolę się upewnić. Jak włożę kartę SIM z PLUSa do routera B315s i dokupię antenę to powinno być lepiej niż z IDU ODU. Zgadza się?
ODPOWIEDZ