Anteny - temat zbiorczy

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: habish »

W ofercie firmy Cybertech pojawiła się antena obsługująca pasma pozwalające na agregację LTE1800 - LTE2600: http://www.cybertech.com.pl/p173,antena ... 00mhz.html
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: jarek7714 »

patryk7588 pisze:W ofercie firmy Cybertech pojawiła się antena obsługująca pasma pozwalające na agregację LTE1800 - LTE2600: http://www.cybertech.com.pl/p173,antena ... 00mhz.html
Tanie i kiepskie wykonanie z chińskimi kablami kiepskiej jakości (gdyby chociaż zastosowali gniazda N).
pawelessss
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 20:42

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: pawelessss »

Witam serdecznie,

przedłużyłem umowę z Plusem na Internet i ostatnio chodzi to tragicznie szczególnie w godzinach 15-22. Download w granicach 0,5-3 Mb/s przy czym strony się nie ładują, nie można dobrze na forum się zalogować. Do tego bardzo wysokie pinki w okolicach 200-400 ms. Koło 23 Download wzrasta (na 800 Mhz) do mniej więcej 7-8 Mb/s i da się jakoś używać Internetu.

Czy to jest problem z anteną (w zasadzie jej brakiem) czy BTSy Plusa nie dają rady?

Moja lokalizacja: 53°09'52.2"N 17°36'37.3"E

Mój router: B315

Jaką antenę warto kupić? Z tego co tu widzę to mam w okolicy 800, 1800 i 2600. Używałem LTE Watch koło godziny 18 na przełączanie się między częstotliwościami ale za każdym razem słabo. Po ustawieniu w odpowiednim miejscu w domu routera mam całkiem niezłe (tak myślę) parametry na 800 ale wciąż działa to tragicznie.

Poniżej screeny. Proszę o opinię czy warto inwestować w antenę czy lepiej zmienić po prostu operatora?
3.png
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: jarek7714 »

pawelessss pisze: Poniżej screeny. Proszę o opinię czy warto inwestować w antenę czy lepiej zmienić po prostu operatora?
3.png
Jeżeli inwestować w antenę to w Twoim przypadku wyłącznie na pasmo LTE2600, do tego pasma polecam tego typu antenę https://elboxrf.com/en/product/98/tetra ... 2-19-20-hv.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Michał_Plus »

pawelessss, zgadzam się z jarek7714. Z testów które wykonałeś wynika, że pasma 800 i 1800 są mocno obciążone w Twoim regionie. Parametry sygnału są w normie. Dla pasma 2600 masz lepsze osiągi DL i UL natomiast sygnał jest znacząco słabszy. Inwestycja w antenę obsługującą LTE2600 powinno znacząco poprawić sytuację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
attex
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2015, o 19:18

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: attex »

Witam.
Miejscowość Nowe Ręczaje(koło Wołomina) jaki jest najbliższy nadajnik LTE oraz na jakiej częstotliwości nadaje?
Posiadam antenę ATK 10 (Sferia 800) i do tej pory prędkość była znośna (około 3-4 Mb/s wystarczało mi to), od kilku dni prędkość znacznie spadła i jest momentami poniżej 1 Mb/s.Wczoraj wieczorem nie dało się normalnie korzystać z internetu
Może jakieś namiary na dobrą antenę
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj attex,
- w miejscowości Nowe Ręcze łapiesz sygnał LTE ze stacji BT11392 która znajduje się ok. 4,5 km na północny zachód (Stare Grabie).
Stacja obsługuje pasma LTE800, LTE1800, LTE2600, zatem najlepiej wybrać antenę, która działa w paśmie 1800MHz a najlepiej paśmie 2600MHz pod warunkiem, że Twoje urządzenie (modem/router) obsługuje pasmo 2600.

Co do wolnej transmisji od kilku dni, mamy okres świąteczny i niestety mogą pojawić się duże wahania co do prędkości transmisji danych spowodowane obciążeniem stacji BTS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
attex
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2015, o 19:18

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: attex »

Witaj Ewa_Plus
Dzięki za szybką odpowiedż .Stacja o ,której piszesz znajduje się od mojego domu około 5,5 kilometra.
Mój router to ZTE MF 283+,więc chyba obsługuje pasmo 2600Mhz.
Może Mogłabybyś polecić mi jakiś konkretny model anteny na to pasmo
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Michał_Plus »

attex, tak obsługuje. :-) Niestety konkretnego modelu nie możemy Ci polecić. Ale w poniższym wątku, temat anten do 2600, przejawiał się wielokrotnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
attex
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2015, o 19:18

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: attex »

Dzięki Michał_Plus
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z antenami na 2600Mhz i coś może na ten temat napisać czekam
kertricz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2018, o 01:52

Jaka antena

Post autor: kertricz »

Witam,

Mam pytanie odnośnie kupna anteny. Otóż mieszkam kilometr od stacji BTS BT33807 W Poznaniu obsługującej standard LTE 1800.
Generalnie potrzebne mi są niski PINGI, lecz diagnostyka pokazuje, że mam kiepsą wartość SINR oraz RSRP podczas RSRQ oraz RSSI przyjmują wartości bardzo dobre. Modem jaki posiadam to Huwawei b525. Zastanawiam się czy jest sens kupować antene tego typu:
http://www.cybertech.com.pl/p162,antena ... -b715.html

lub tego
http://www.cybertech.com.pl/p163,antena ... -b715.html

Generalnie wybor miedzy 15 dbi a 10dbi. Wczesniej mialem antene SIGNALFLEXU, ale madry Polak po szkodzie - > antena to jeden wielki szajs - znacznie pogarszala odbior sygnalu. Czy jest sens kupowac antene skoro mam tak blisko do stacji BTS? Czy jakosc sygnalu zalezy przede wszystkim od obciazenie a antena wiele mi nie da ?
Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
:)
mazut
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 09:33

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: mazut »

jarek7714 pisze:
patryk7588 pisze:W ofercie firmy Cybertech pojawiła się antena obsługująca pasma pozwalające na agregację LTE1800 - LTE2600: http://www.cybertech.com.pl/p173,antena ... 00mhz.html
Tanie i kiepskie wykonanie z chińskimi kablami kiepskiej jakości (gdyby chociaż zastosowali gniazda N).
Piszesz zamowienie @ i prosisz o gniazda N, pozniej kladziesz CNT400 Andrew i masz ladny zestaw :-D
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: jarek7714 »

mazut pisze: Piszesz zamowienie @ i prosisz o gniazda N, pozniej kladziesz CNT400 Andrew i masz ladny zestaw :-D
Tia ;-) , omijać z daleka http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=568130#p568130
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Fenio »

Ich stare modele z 10 i 15dbi dla 1800Mhz to dobre i sprawdzone konstrukcje ale jak widać ta nowość z niby "17dbi" to jakieś nieporozumienie. Szkoda, kiedyś to była firma produkująca bardzo dobre anteny pod względem jakości do ceny.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: habish »

@jarek7714
Ja bym Cybertecha tak nie krytykował.
Nie miałem co prawda anteny w wersji L2600+L1800 ale miałem trochę L1800 i nigdy z nią problemów nie było.

Miałem za to szmelc Bestpartner który się rozpadł po roku a cenę miał kosmiczną, widziałem również szmelc od Signaflex.
ODPOWIEDZ