Anteny - temat zbiorczy

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
yo11
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 sie 2014, o 23:53

Anteny - temat zbiorczy

Post autor: yo11 »

Witam. To mój pierwszy post i tylko chciałem się podzielić swoimi wynikami.
Obrazek

Umowa podpisana 30.07, Łączne DL/UL do tej pory ok 53gb
Też dostałem SMSy o 80 i 100% wykorzystania transferu.
RSSI: -65
RSRP (dBm): -94
RSRQ (dB): -8
B593s-22 (z dołączonymi antenami
Wymuszone LTE

Nadmienię tylko, że 31.07 wyniki DL między 50-80! Mb/s

PS. Czy opłaca się podłączyć do tego routera antenę AK C2 UNI LTE ???
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, o 18:15 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: posty z pytaniami w sprawie anteny z tematu "LTE bez limitu pytanie"
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: habish »

yo11 pisze:PS. Czy opłaca się podłączyć do tego routera antenę AK C2 UNI LTE ???
Daj sobie spokój z tym czymś...
To ma wzmocnienie 2-3dBi... a gdzie tu jeszcze straty na kablu...
Awatar użytkownika
yo11
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2014, o 23:53

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: yo11 »

patryk7588 pisze:
yo11 pisze:Daj sobie spokój z tym czymś...
To ma wzmocnienie 2-3dBi... a gdzie tu jeszcze straty na kablu...
A czy mogę wykorzystać kable od tej anteny i podpiąć inną? Czy jest w ogóle sens?
Kable są w ścianie i wychodzą na balkon.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: habish »

@yo11

Kable w tej antenie są przymocowane na stałe:

Obrazek

Jeśli czujesz się na siłach aby to przerobić, to możesz spróbować :)
piotrekj66
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 29 lip 2014, o 19:45

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: piotrekj66 »

podpowiedzcie jak sprawdzic sile sygnalu (nie mam tej opcji w ustawieniach rutera E5372) i jaka sila jest mniej wiecej dobra a jaka juz nie?

Chce zobaczyc na czym stoje:P
piotrekj66
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 29 lip 2014, o 19:45

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: piotrekj66 »

jest jakis program zewnetrzny ktory pozwala na sprawdzenie poziomu sily sygnalu>?
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: jarek7714 »

yo11 pisze: RSSI: -65
RSRP (dBm): -94
RSRQ (dB): -8
B593s-22 (z dołączonymi antenami
Wymuszone LTE
PS. Czy opłaca się podłączyć do tego routera antenę AK C2 UNI LTE ???
Poziom sygnału masz dobry, ww zestawu nie warto podłączać. Co do anteny kierunkowej zewnętrznej to z mojego doświadczenia jeżeli chcemy aby nasze urządzenie miało połączenie "premium" warto stosować takowe (poza sytuacją że modem, modemo-router możemy umieścić na parapecie a z okna jest BTS w widoczności optycznej z odległości do ok. 500m, wówczas można sobie darować stosowanie anten zewnętrznych), nawet przy odległościach poniżej 1km, lecz dobrane o małym zysku dB (nie zmieni to wysokości transferów, lecz wpłynie korzystnie na jakość linku i obniży opóźnienia).
Krzysiek_Plus pisze: jarek7714, klasa nie ma wpływu na poziom sygnału jaki uzyskujesz na danym urządzeniu.
Ok! Wiem o tym, specjalnie to zacytowałem, bo mogą być też przypadki że problematyczne działanie sieci będzie wynikało z niewłaściwych parametrów sygnału (w opisanym przykładzie kolegi @cpuamd, sygnał ma bdb).
Tomasz84
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 12 lip 2014, o 20:54

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Tomasz84 »

Jarek ty się na tym znasz czy sobie trolujesz? Jeśli to pierwsze :-P , to zerknij na moje parametry:

RSRP -77
RSRQ -13
RSSI -44
SINR 8

Transfer mi "nie robi", nie potrzebuję szybciej, chciałbym jednak poprawić pingi. Te bywają różne, lecz zazwyczaj owyżej 30 ms. Grywam online w szybkie gry (np sortówki), przydałoby się więcej responsywności. Mam ODU IDU (czyli syf). Jest wyraźny sens zmiany?
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: jarek7714 »

Tomasz84 pisze:to zerknij na moje parametry:

RSRP -77
RSRQ -13
RSSI -44
SINR 8
Transfer mi "nie robi", nie potrzebuję szybciej, chciałbym jednak poprawić pingi. Te bywają różne, lecz zazwyczaj owyżej 30 ms. Grywam online w szybkie gry (np sortówki), przydałoby się więcej responsywności. Mam ODU IDU (czyli syf). Jest wyraźny sens zmiany?
Jest, jeżeli zależy Ci na jakości to musisz nie schodzić z sygnałem poniżej -70db, poza tym antena kierunkowa (najlepiej panel). Różnicę zauważysz jak zrobisz instalację.
piotrekj66
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 29 lip 2014, o 19:45

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: piotrekj66 »

Ponawiam pytanie czy da sie sprawdzic te parametry jakims zewnetrznym programem (moj ruter tego nie pokazuje)
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: mikiasa »

Mam tą mydelniczkę jako przenośny i tam nie ma pomiaru poza tymi kreskami w menu. Powiem ci, że ten e5372 ma jakoś dziwnie ustawioną kalibrację (chyba zawyża).
Położone w tej samej lokalizacji, B593 z tymi białymi antenami pokazuje 3 kreski a e5372 pokazuje maks, mimo że ma anteny wbudowane.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: habish »

@Tomasz84

Poproś mamę/tatę/siostrę/brata/ciocię/wuja/itp aby wzięli na testy Power LTE, ze sprzętem który chciałbyś przetestować i po problemie.
Po co od razu wydawać 400zł.
Tomasz84
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 12 lip 2014, o 20:54

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Tomasz84 »

Mysle o tym, z tym, ze anteny to tam nie dadzą.
Tomasz84
Szalony PlusManiak
Posty: 254
Rejestracja: 12 lip 2014, o 20:54

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Tomasz84 »

Dobra, a jak coś to jaki sprzet mam brac: jaki router i jaka antenke? Dwa: serio myslisz,, ze pingi beda sporo stabilniejsze? Transfer na stówe podskoczy bo w tel mam 50 Mbs (w domu), ale nie o to mi chodzi.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: habish »

@Tomasz84

Na wstępie musisz pamiętać że ping do Madrytu, nie będzie zależny tylko od sprzętu i sieci Plusa, ale także od sieci państw przez które będzie przesyłany sygnał.

Co do routera, ja bym brał Huwaei B593.

Co do anteny, sam mam coś takiego:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=15267 i LTE z ponad 9km mam z prędkością ok 50Mb/s, ale jak wygląda historia tej anteny, możesz przeczytać w wątku.
Do końca miesiąca przetestuję tą antenę: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=15281 bo słyszałem o niej wiele pozytywnych opinii.
W tym tygodniu powinienem zdążyć coś napisać o tej antenie: http://www.cybertech.com.pl/p116,antena ... -mimo.html ale ona będzie testowana w mieście, w odległości ok 2 km od stacji.
Mam jeszcze taką antenę: http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_ ... 7057_5.htm ale jeszcze nie wiem kiedy coś z nią zrobię.
Na rynku jest jeszcze Sorensen, ale jak tutaj pisze kolega: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15
Dodam że złożona jest w taki sposób że mogłem zajrzeć do środka :hyhy:
ja bym się bał montować antenę na maszcie, która już w rękach mi się rozpada.... tym bardziej że według producenta http://www.sorensen.ugu.pl/index.html kosztuje 299zł...
ODPOWIEDZ