Anteny - temat zbiorczy

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Bartek_L
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 mar 2015, o 20:49

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Bartek_L »

Witam
Mam router Huawei b593. Od dwóch lat przymierzam się do zakupu anteny LTE ale jakoś dotychczas nie mogłem się do tego zebrać. Ogólnie mój internet jest dość słaby. W testach prędkości osiąga max 10 Mb/s ale zazwyczaj jest to mniej. Mieszkam w województwie świętokrzyskim w miejscowości Wólka Gieraszowska. Do najbliższego nadajnika w miejscowości Koprzywnica mam 8 km w linii prostej. Nadajnik ten obsługuje LTE800 oraz LTE1800.
Status funkcji bezprzewodowej odczytany z mojego routera:
RSSI: -79
RSRP (dBm): -110
RSRQ (dB): -11

Router stoi przy samym oknie odwrócony w kierunku nadajnika i zasięg waha się miedzy 1-3 kreski. W związku z tym chciałbym prosić o radę. Czy kupno anteny zewnętrznej pomogłoby zwiększyć prędkość internetu? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za podanie konkretnego modelu.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Bartek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Krzysiek_Plus »

Bartek_L pisze:W związku z tym chciałbym prosić o radę. Czy kupno anteny zewnętrznej pomogłoby zwiększyć prędkość internetu?
Trudno powiedzieć, dlatego przed zakupem sugerowałbym wykonanie testu bliżej BTS'a przy lepszym poziomie sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: KamilPowerLte »

Krzysiek_Plus pisze:KamilPowerLte, a antenę masz już zamontowaną na zewnątrz? W ustawieniach routera wybrałeś antenę zewnętrzną (LTE/3G -> Tryb sieci -> Zewnętrzna lub przycisk na obudowie routera ANT)?
Nie, jeszcze nie mam jej na zewnątrz. Warunki pogodowe na tą chwilę uniemożliwiają mi wejście na dach bez ryzykowania ześlizgnięcia się z niego. Wyjście mam po spadzistej stronie dachu ;)
Antena jest ustawiona na sztywno w oknie w kierunku BTS-a, który jest widoczny z okna (22708)... pomimo tego, że jest to najbliższy BTS i tak łączę się z tym po drugiej stronie domu (20658), oddalony od jakieś 300m dalej niż ten na który się kieruję.

Takie mam obecnie parametry połączenia:
Obrazek

Tak mam oznaczony tryb sieci:
Obrazek

Obróciłem antenę o 90 stopni (tak jakbym zamienił złącza V i H tylko szybciej ;-) ) i udało mi się uzyskać takie połączenie:
Obrazek z taką prędkością:
Obrazek

Tylko na stronie głównej dalej nie pokazuje LTE+ :
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte pisze:Antena jest ustawiona na sztywno w oknie w kierunku BTS-a, który jest widoczny z okna (22708)... pomimo tego, że jest to najbliższy BTS i tak łączę się z tym po drugiej stronie domu (20658), oddalony od jakieś 300m dalej niż ten na który się kieruję.
Antena z tego BTS'a nie jest skierowana bezpośrednio w Twoją stronę, a więc uzyskanie sygnału z 22708 wewnątrz domu może być niemożliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: KamilPowerLte »

Krzysiek_Plus pisze: Antena z tego BTS'a nie jest skierowana bezpośrednio w Twoją stronę, a więc uzyskanie sygnału z 22708 wewnątrz domu może być niemożliwe.
To wiele tłumaczy. Dzięki za info ;) ale udało mi się połączyć w końcu z nią w trybie agregacji, tylko prędkości nie są jakieś szalenie duże. Niemniej jednak i tak jest lepiej niż z tym drugim BTS-em (15 Mb/s teraz a poprzednio 1,5 lub 3 Mb/s bez anteny). Jak poprawi się pogoda i uda mi się zamontować antenę na dachu to skieruję się najpierw w stronę ID: 22149. Mam nadzieję, że tamta antena jest ustawiona w moim kierunku ;)
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: KamilPowerLte »

Antena zamontowana na zewnątrz i ustawiona na 22708. Oto wyniki:
Obrazek
Prędkość średnia ale za to ping super:
Obrazek

Niestety nie udało mi się połączyć ze stacją 22149, ponieważ jest za mały kąt pomiędzy nią a 20658. Cały czas łapał mi połączenie z BTS-em 20658, który jest tak zapchany, że wieczorami ledwo udaje się 1,5Mb/s z niego wydusić.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: habish »

Daj znać jakie będziesz miał wyniki wieczorem.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: KamilPowerLte »

patryk7588 pisze:Daj znać jakie będziesz miał wyniki wieczorem.
Oto i one:

Obrazek

Nieźle, chociaż liczyłem na więcej ;-) tyle się człowiek naczekał na tą agregację :-P
maykee30
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2017, o 23:35

Antena zewnętrzna do modemu

Post autor: maykee30 »

Hej jak to często bywa, mam problem z sygnałem LTE, chciałbym dokupić do modemu antenę zewnętrzna do modemu B315s-22 gdyby mógł mi ktoś coś doradzić byłbym wdzięczny zrzucam dwa printscr z programu LTEWatch.
mieszkam w Grochowice powiat Głogowski najbliższe nadajniki są około 4 km ode mnie w miejscowości Kotla. Jestem laikiem w tych sprawach, ale wdzieczny byłbym za pomoc


LTEWatchH_2017-03-12@09.30.50.png
LTEWatchH_2017-03-12@09.30.50.png
LTEWatchH_2017-03-12@09.41.39.png
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Krzysiek_Plus »

maykee30, 879c to rzeczywiście BT34716 w miejscowości Kotla, na którym jest obecnie dostępne LTE800 i LTE1800.
Jeśli chodzi o antenę, to informacje znajdziesz w poprzednich postach tego wątku np.:
patryk7588 pisze:Najlepszym wyborem będzie: http://allegro.pl/antena-dual-lte-soren ... 25196.html
hotshot pisze:
matus45 pisze:Za 100 zł nie kupisz skutecznej anteny Dual LTE na 1800MHz. Dołóż drugie 100 zł i kup http://www.cybertech.com.pl/p130,antena ... -mimo.html z jak najkrótszym przewodem, max 10m. Z odległości 9km tylko antena kierunkowa o dużym wzmocnieniu da radę..
Super działa :-D
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: habish »

Na rynku pojawił się nowy typ anten: LTE COMBO.
Wzmacnia L1800 oraz L800 jednocześnie.
Jeszcze nie testowałem.
Link do takiej anteny: http://allegro.pl/antena-mimo-lte-combo ... 95755.html
Nestor958
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 6 mar 2017, o 23:55

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Nestor958 »

Zastanawiam się nad kupnem antenty zewnętrzenej do ruteru B135. Mieszkam w Iławie. Mógłby Mi ktoś pomóc doradzić czy warto kupić taką antene czy się wstrzymać?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Daniel_Plus »

Nestor958, odpowiedź w sprawie anteny udzieliliśmy w tym poście:
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 06#p215625

Jeśli odpowiedź wydaje Ci się niewystarczająca to zostaje jedynie przetestowanie internetu po podłączeniu anteny. Może ktoś ze znajomych taką posiada i mógłbyś wtedy na pożyczonej antenie to sprawdzić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
salvien
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 20:33

zmniejszenie dbm

Post autor: salvien »

Witam,
Czy poprzez zakup anteny zewnętrznej ( jaką polecacie do 100 zł ) uzyskam lepszy dbm, wpływa to na wysokość pingu w grach oraz na szybkości łącza. Przy pierwszym teście pokazało mi 29 pingu, 3,33 mbps pobierania i 13,30 przesyłania.
W multimedi miałem 2 pingu 44 pobieranie i 4,6 przesyłania. Co sądzicie ?
Kladąc router na balkonie dbm spadło do 59, więc jest róznica, jak jeszcze bedzie antena to wzmocni duzo zasięg i uważam, że będzie bardzo dobrze. Dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2017, o 21:38 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Anteny - temat zbiorczy

Post autor: Michał_Plus »

salvien antena zewnętrzna może, ale nie musi, poprawić parametry sygnału i uzyskiwane wyniki. Wybrać model musisz jednak sam. Proponowałbym jednak najpierw przetestować kilka, np. wypożyczyć ze sklepu, czasem idą na rękę. Wyniki speedtestu jakie cytujesz wskazują tutaj na obciążenie BTSa w trakcie pomiaru. Wtedy antena zewnętrzna nic nie da. Czy taka prędkość utrzymuje się przez cały dzień?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ