pierwsze logowanie plus online -pomoc

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pawo24
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:17

pierwsze logowanie plus online -pomoc

Post autor: pawo24 »

Witam.posiadam usluge power lte.Chciałem się zalogować do plus onlinie pierwszy raz.Otrzymałem sms od plusa następującej treści:"Twoje jednorazowe haslo do e-faktury i aplikacji Plus online dostepnej pod adresem www.online.plus.pl: XXXXXXXX.,, Pozdrawiamy, Plus.Te X-y to niby to hasło? Tylko dlaczego tam jest 8 znaków,jak hasło ma 5 znaków?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: pierwsze logowanie plus online -pomoc

Post autor: Ewa_Plus »

pawo24 ,

hasło 5 znakowe - to tzw. Plus Kod 5, Można się nim logować do Plus online, ale to hasło nie daje dostępy do e-faktur i Wykazu Bieżącego Użycia. To hasło może składać się tylko z cyfr i podczas logowania przychodzi po nim zawsze dodatkowe jednorazowe hasło sesji w postaci SMS-a.
8 znakowe hasło to już e-hasło, które daje dostęp do e-faktur i Wykazu Bieżącego Użycia. To hasło składa się z cyfr, liter i innych znaków. Można wyłączyć żądanie hasła sesji.

To w zasadzie podstawowe różnice między tymi hasłami.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: pierwsze logowanie plus online -pomoc

Post autor: ciekawy »

dla bezpieczeństwa lepiej nie wyłączać hasła sesji czyli kodu który przychodzi na numer na który abonent loguje się do Plus Online bo bez tego hasła nikt się nie zaloguje, a po wyłączeniu może się zdarzyć, że ktoś złośliwie może chcieć się zalogować na konto numeru i pozmieniać usługi tak dla żartu, dlatego lepiej tego nie wyłączać, nawet więcej Plus powinien ten kod do zalogowania się ustawić domyślnie aktywny, przynajmniej ludzie mają kontrole nad swoim numerem kiedy ta usługa jest aktywna,

najlepiej ustanowić sobie eHasło i logować się tym hasłem + kod jednorazowy wysłany na numer na który się logujesz dla bezpieczeństwa, na Plus Online, wtedy jest dostęp do faktur, bieżącego zużycia
bicek
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2016, o 14:21

Jak się zalogować do Plus online

Post autor: bicek »

Witam,

Od piątku posiadam internet mobilny z routerem. Skąd mam wziąć hasło, aby zalogować się do panelu klienta (plus online), bo numer telefonu jest na umowie.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, o 13:16 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: pierwsze logowanie plus online -pomoc

Post autor: Przemek_Plus »

bicek, do plus online możesz zalogować się do za pomocą Plus Kodu lub e-hasła. W zamieszczonych przeze mnie linkach znajdziesz dokładne informacje, jak uzyskać jedno z tych haseł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ