Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mkrawcz1
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 sty 2018, o 17:24

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mkrawcz1 »

mkrawcz1 pisze:Zestaw ODU/IDU-200 działał do 10.01.2018 bez zastrzeżeń. Od mniej-więcej tego czasu zaczęło się bujanie transferem, rozłączenia, generalnie filmu nie sposób obejrzeć, a czasem to i o otworzeniu strony można zapomnieć...
Limit 60GB/miesiąc przekroczony, ale w poprzednich było tak samo i nie działo się nic złego (włączona usługa "do końca okresu rozliczeniowego LTE w pełnej prędkości"). Ping skacze w zakresie 40-500 ms.
Moja lokalizacja:
https://www.google.pl/maps/@52.1508038,21.1323803,16z
Parametry sygnału jak w załączeniu.
No i niestety problem wczoraj powrócił, jest tragicznie.
speedtest.PNG
ODU_IDU.PNG
ODU_IDU.PNG (11.67 KiB) Przejrzano 2184 razy
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

mkrawcz1, wszystkie informacje jakie podałeś wskazują na zadziałanie systemu FUP. Prędkości powrócą wraz z nowych okresem rozliczeniowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mkrawcz1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2018, o 17:24

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mkrawcz1 »

Jest aktywna usługa LTE bez limitu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

mkrawcz1, rozumiem, oznacza to jednak, że dostęp do LTE nigdy nie zostanie zablokowany, nawet po przekroczeniu pakietu podstawowego. Jednak, z uwagi na FUP i ściąganie znacznej ilości danych, maksymalna prędkość pobierania może zostać ograniczona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kiaro
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2018, o 15:48

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kiaro »

Dzień dobry. I mnie także dosięgnął problem z internetem. Korzystam z internetu LTE od kilku lat i dopiero teraz dotyka mnie sytuacja w której net zwolnił do niemal niemożliwych do użytkowania prędkości. Mieszkam w Gorzowie Wlkp. Nigdy nie miałam problemów z LTE. Ale od jakiegoś czasu nie dość, że maksymalnie wyciągam 3-4mb/s to od dwóch dni net zwolnił mi do 50kb/s. Nie znam przyczyny. Wg mapy jestem w zasięgu LTE Advanced, nie zmieniałam sprzętu i działa on poprawnie bo sprawdzałam na telefonie i prędkość jest taka sama. Moja taryfa to Internet LTE 40. W umowie jest wyraźnie napisane, że LTE jest zawsze dostępne bez limitu GB, oraz bez limitu prędkości. Moj sprzęt to Huawei E3272. Pingi są całkowicie normalne około 30-40, upoload jest o wiele mniejszy jak download.

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Kiaro, podaj proszę zużycie pakietu podstawowego. Możesz to sprawdzić w Plus Online lub w aplikacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Kuba1644 »

Witam mam pytanie posiadam internet w plusie oraz router Huawei e5180 ale ciągle jest problem z predkoscia. Z Facebooka odesłano mnie tu na forum w celu uzyskania informacji kiedy będzie to poprawione. Moja lokalizacja to Dębówka gmina góra Kalwaria. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 lip 2018, o 11:17 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Kuba1644, zamieść proszę tutaj wynik testu prędkości i opisz proszę, na czym polega problem z prędkością internetu. Podaj również proszę parametry sygnału z panelu Admina (RSRP, RSRQ, RSSI, SINR).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

Oto mój speed test. Rewelacji nie ma...
Załączniki
Screenshot_2018-07-15-20-02-07.png
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

A tu przesyłam dalsze dane do weryfikacji :-D
Załączniki
Screenshot_2018-07-16-22-59-02.png
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Kuba1644, przede wszystkim parametry wskazują na problem z sygnałem. Miejscowość otoczona jest lasami, co nie pozostaje bez wpływu. Napisz proszę, gdzie znajduje się router w domu oraz czy korzystasz z anteny zewnętrznej. Zaplanowane jest dodanie LTE900 na najbliższej stacji na zachód, czyli BT11987. Sygnał na niższej częstotliwości ma lepszą przenikalność niż LTE1800 dostępne aktualne, więc może dzięki temu uzyskasz stabilniejsze połączenie z internetem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

Witam router stoi metr od okna. Nie używam anteny bo nie wiem w sumie jaka zastosować. Proszę o pomoc też w ustawieniach jakie mam ustawić gdyż w tych tematach jestem zielony jak znaczek plusa xD
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: dariuszmatysik »

Chcesz mieć normalny internet zmień operatora to rejon gdzie Plus praktycznie nie istnieje i jego wybór to nieporozumienie. Zacznij od pobrania http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h lub http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8 ... 9.zip/file w tych programach zaloguj się na E5180, wystaw go za okno. Następnie wymuś po kolei LTE800 i pokaż screena z nich, pokażą CID BTS-a i parametry sygnału. Zrób speedtest.To samo dla LTE1800. Zasięg u ciebie z BTS-a Sobikow na LTE1800Aero2 lub na LTE800Sferii z Dominikańskiej w G.Kalwarii. Tam też LTE1800Aero2. Pozwolenia na LTE800sferii wygasają za 5 m-cy. Póki co brak w tym rejonie LTE900Plusa. Na lTE800Sferii nie licz na wiele to tylko 5MHz pasma w MIMO2x2 i DL do 37Mb/s, na LTE900 tak samo. Pasmo lTE1800ero2 ma 4 razy tyle. Trzeba sprawdzić na którym z pasm LTE1800 czy LTE800 internet działa lepiej, możliwe też że LTE1800Aero2 w Sobikowie jest zapchane bo Sobików obsługuje olbrzymi rejon.
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

Też tak myślę że zmiana operatora więcej da niż akcję z ustawianiem skoro nie ma w okolicy dobrego zasięgu. Tylko jest minus... Umowa do kwietnia a za zerwanie chcą 800pln
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Kuba1644, spróbuj zmienić położenie routera, tak aby był po zachodniej stronie domu (jeśli to możliwe). Możesz też rozważyć zakup anteny zewnętrznej, która powinna poprawić odbierany sygnał, który aktualnie jest zbyt słaby, żeby osiągnąć wyższe prędkości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ