Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: dariuszmatysik »

A skąd wiesz że on łaczy się z LTE1800Aero2 w Sobikowie a nie na LTE800Sferii z Dominikańskiej? Umowa jeszcze 9 m-cy więc te testy raczej konieczne, trzeba poszukać jakiegoś optymalnego rozwiązania.
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

dariuszmatysik pisze:A skąd wiesz że on łaczy się z LTE1800Aero2 w Sobikowie a nie na LTE800Sferii z Dominikańskiej? Umowa jeszcze 9 m-cy więc te testy raczej konieczne, trzeba poszukać jakiegoś optymalnego rozwiązania.
Zgadzam się w zupełności a tym bardziej że to co piszecie jest dla mnie jak czarna magia...
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

Zapytam może inaczej czy operator Plus ma w swojej ofercie możliwość przysłania jakiegoś speca w tej sprawie żeby to ogarnąć oczywiście jeśli nie kosztuje to miliony monet. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

dariuszmatysik
dariuszmatysik pisze:A skąd wiesz że on łaczy się z LTE1800Aero2 w Sobikowie a nie na LTE800Sferii z Dominikańskiej?
Nie było takiego twierdzenia.

Kuba1644, napisz proszę jak wypadło sprawdzanie innego położenia routera?
Kuba1644 pisze:czy operator Plus ma w swojej ofercie możliwość przysłania jakiegoś speca w tej sprawie
Niestety nie mamy takiej usługi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

Minimalnie poprawilo sie z tym że lepiej jest w kuchni a internet potrzebuje w pokoju do PS4 w sumie najbardziej. Gdzie wejść w ustawieniach żeby wyszukać to lte800 czy tam lte1800? Chciałbym żeby się obeszło bez kupna anteny bo skoro nie macie monterów to sam nie chce się bawić w ustawianie anten skoro się nie znam na tym. W nawiasie mówiąc cyfrowy Polsat ma monterów przynajmniej kiedyś mogli przyjechać a wy nie...
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Kuba1644, programy wskazane przez dariuszmatysik wymagają instalacji na komputerze i połączenia go z routerem. Panel Admina nie daje możliwości wyboru konkretnego pasma, ale możesz zmienić Tryb pracy sieci z LTE na 3G i sprawdzić, w którym będziesz miał wyższą prędkość.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: dariuszmatysik »

Instalacja Toolboxa na komputerze i zalogowanie w nim na adres 192.168.8.1 , dane do logowania jak w przeglądarce. Czyli na E5180 to 2 minuty pracy i intuicyjna sprawa. Program pokaże CID BTS-a i parametry sygnału. Po CID identyfikacja BTS-a to kolejne 2 minuty, pokazujesz screena z Toolboxa, w polu Network mode Only LTE a w network Band wybierasz B3 dla LTE1800 lub band 20 dla LTe800. I pokazujesz screeny i speedtesty z każdego. To elementarz użytkownika E5180. Nie żartuj o tych fachowcach z Plusa bo takich tam nie ma. Od początku biorąc internet mobilny od Plusa i nie tylko w tej lokalizacji powinieneś mieć antenę zewnętrzną i nie byle jaką ale pod konkretne pasmo i kierunkową o dużym zysku. "Fachowiec" z Plusa nic ci nie pomoże jesli parametry sygnału sa słabe a na dodatek BTS-y plusa zapchane. W 3G się nie baw bo w Plusie na 3G jest ścisły limit a 3G na UMTS900Aero2 z HSPA+ działa z reguły słabo. Najbliższy BTS UMTS900aero2 w Sobikowie.
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

Pobrałem oba programy z czego toolbox nie chciał się uruchomić mimo że pobrałem z kilku stron. A LTE watch działało ale tak jak pisaliście spróbowałem wybrać pasmo i np na LTE 1800 praktycznie znikomy sygnał a na lte800 niby wskazuje 3 kreski LTE ale transfer zerowy.

A oto prezentacja wyników speed testów: na ustawieniach lte1800 czasami wyświetlało że brak usługi a jak łapało to wogole nawet speed testu strona nie chciała się załadować. Na lte900: pobieranie 1.7mb/s ping 34 wysyłanie 0.82 na LTE 800 na którym obecnie zostawiłem pobieranie skoczyło maxymalnir przy jednemu z testów do 4.53 a średnio jest ok 2-2.5mb/s ping 20 a wysyłanie 2.19 co teraz mam dalej zrobić z takim fantem? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, o 14:06 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

Bez anteny zewnętrznej nic nie poprawisz.
Kuba1644
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 15 lip 2018, o 12:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Kuba1644 »

Ok to jaka antenę polecacie żeby poprawiła jakość sygnału była nie zbyt trudna w ustawieniu i nie za miliony. No i pytanie się nasuwa czy zostawić te ustawienia które teraz mam czy dalej ustawiać po podłączeniu tej anteny
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Kuba1644, rady dotyczące tego, jakie anteny są polecane przez użytkowników możesz znaleźć w tym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... &start=555
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: dariuszmatysik »

A co są warte te twoje testy? Nic, uparcie pokazujesz speedtesty , tym razem na różnych pasmach. Brak parametrów sygnału, CID BTS-a a te sa podane w LTEwatcHH . Pokazuje się screeny z pasm LTE1800, LTE800 i LTE900 i speedtest wieczorem dla każdego pasma. Tylko wieczorny DL/UL pokazuje prawdę o sieci gdyż wtedy jest największy ruch.
degename
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2018, o 20:00

Wysoki ping, niska prędkość od kilku dni.

Post autor: degename »

prędkości pobierania i wysyłania
prędkości pobierania i wysyłania
Od tygodnia mam problem z internetem. Strony wolno się ładują a wideo strumieniowe praktycznie nie działa, aplikacje webowe najczęściej zawieszają się lub sypią błędami (również plus online).

Moja miejscowość to Podskwarne, najbliższy nadajnik to Huta Kuflewska.

Karta sim wsadzona w mój telefon, router mobilny Samsung SM V101, router domowy Huawei B593s-22 wszędzie zachowuje się tak samo.

Po wybraniu technologi 2G, 3G, LTE we wspomnianych urządzeniach wszędzie prędkości i ping wyglądają niemalże tak samo.

Oczywiście pakiet mam, z płatnościami nie zalegam.

Korzystam z publicznego IP od miesiąca więc to nie powinno mieć wpływu, po przełączeniu na standardowy APN sytuacja bez zmian.


Wcześniej prędkości wyglądały znośnie (DL 7 Mb/s UL 8 Mb/s), teraz wygląda to tak: http://www.speedtest.net/pl/result/7494258225
W załączniku inny wynik z tego dnia.

A tu parametry połączenia z routera:
Wyniki testu funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -69
4 RSRP (dBm): -96
5 RSRQ (dB): -6
6 Roaming: Nie

Jakieś sugestie, porady?

Warto próbować podłączać zewnętrzną antenę Cybertecha? (niestety nie znam jej pasma, może 2100, może 1800).

Dodano 24.07.2018 10:41
Przejrzałem sobie wyniki speedtestu i okazuje się że po północy prędkość wyraźnie rośnie, nawet do 20 Mb/s, spada za to jakieś 30 minut po tym jak słońce pokaże się na horyzoncie. W ciągu 20 minut z 20, do 0,5 Mb/s, ping też rośnie stopniowo z 23 do 1200 ms.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2018, o 12:07 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

degename, przekazałem prośbę o sprawdzenie działania stacji. Gdy uzyskam jakieś informację to wrócę tutaj z odpowiedzią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Witam. Od pewnego czasu rozlacza mi sie modem. Posiadam modem HUAWEI E395. Mieszkam w miejscowosci Błaszki . Modem sie rozlacza po chwili sie polacza . W panelu nawet odznaczylem all porty USB zeby mialy pelna moc ale nic to nie daje. Robiłem format tez nie pomogl . W salonach Plusa mowia ze to wina Antenty ktora mi przesyla neta. Zasieg na modemie to 3/4 kreski ale to nawet nie daje nic. Wkurzajace to sie juz robi . Płace za internet ktorego nie mam . A niby PLUS jest najlepszym mobilnym internetem . Jestem u was juz okolo 8 lat i przez 7 lat nic takiego sie nie dzialo jak teraz ze sie rozlacza i sam polacza. Prosze o jakas pomoc
ODPOWIEDZ