Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

SarcasticOnion, czy zainstalowałeś LTE Watch tak jak sugerowaliśmy w tym poście?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dawio966
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2013, o 14:45

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: dawio966 »

Daniel_Plus pisze:dawio966
dawio966 pisze:Witam,
Przedłużyłem ostatnio umowę na internet LTE, poprzednia umowa była z routerem B593s-22, po wykorzystaniu limitu nigdy nie miałem DUŻEGO problemu z zwalniającym łączem (lejkiem), więc umowę przedłużyłem na internet LTE ADVANCED, czyli zwiększyłem też abonament z 50 zł na 75 (40GB + router D-Link LTEA).
Codziennie sprawdzam prędkość internetu speedtestem i testmynet, gdyż zajmuję się streamingiem, więc potrzebuję dużo UPLOADu. Byłem w miarę... zadowolony jak miałem upload 6,3Mb/s, nagle kilka dni temu od razu spadło to do 1,5Mb/s a teraz do 20kb/s..............

Pisałem reklamację do BOKu gdyż na umowie te FUP przecież określało zasięg 3G/HSPA, a nie LTE (LTE mam max kresek zasięg).

Mógłby mi ktoś w takiej sytuacji pomóc?
Jestem stałym klientem Plusa od 1999 roku, sam pracuję w Orange, ale wybrałem Wasz internet ze względu na "jedyny nolimit na rynku LTE". Proszę o niezwłoczną pomoc, lecz bez wypisywania tekstów rodem z obciążonej stacji, gdyż testy robię rano, wiczorem i w środku nocy.
Pozdrawiam
dawio966 pisze:patryk7588 napisał(a):
A jak wygląda download?

Załączam screen
http://prntscr.com/fmk91n



Download :: 294 kbps 37 kB/s
Upload :: 92 kbps 12 kB/s

Próbowałem podłączyć wszystko pod stary router - te same prędkości wyszły.
Czy wskazane prędkości stale utrzymują się przez cały dzień? Podaj też proszę lokalizację (ulica, miejscowość).
Stale, jestem długo przy komputerze - sprawdzam rano, po południu, wieczorem i w środku nocy.
Miejscowość: Parowa Falęcka (wieś) kujawsko-pomorskie, nie ma mowy, że jakiś BTS zapchany.
Statystyki zasięgu/mocy itp.: http://prntscr.com/fmuzdb
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

dawio966 pisze:Statystyki zasięgu/mocy itp.: http://prntscr.com/fmuzdb
RSRP ogólnie jest już na bardzo średnim poziomie (ściąga), ale mimo to nie powinny być aż tak niskie transfery.

Proszę prześlij numer przypisany do usługi Plus Internet przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Blaszak
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 3 lis 2016, o 00:34

Bolszewo - problem z prędkościami w LTE

Post autor: Blaszak »

Od dłuższego czasu obserwuję pogorszenie jakości internetu z Plusa w Bolszewie k/Wejherowa. Mam zestaw ODU-IDU 200 i pakiet 45GB z LTE bez limitu. Do tej pory prędkości były całkiem przyzwoite - średnio około 20-40Mbit/s, a rekordem było:

Obrazek :-D :-D

Jednak od dobrych kilkunastu tygodni DL nie przekracza praktycznie 4-5Mbit/s. Poniżej kilka przykładów z ostatnich dni:

Obrazek :-(
Obrazek :-(
Obrazek :-(
Obrazek :-(

I teraz moje pytanie do Plusa - co się stało z tym dobrym LTE? Antenę mam ustawioną prawidłowo, parametry sygnału również, potwierdzeniem tego były prędkości kilka miesięcy temu. Czy teraz coś jest nie tak z nadajnikiem? Jakieś prace serwisowe? Kiedy to wszystko wróci do normy? Co się dzieje? Nerwy (jeszcze) trzymam na wodzy.. :evil: Proszę o konkretne info. Poniżej parametry połączenia:

Kod: Zaznacz cały

RSRP 	-95 dBm
RSRQ 	-14 dB
RSSI 	-74 dBm
SINR 	16 dB
Informacja o lokalizacji 	174
Pasmo 	3 (1800 MHz)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, o 08:30 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączone wątki. Przeniesione do prawidłowego tematu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

Blaszak, czy takie prędkości utrzymują się o każdej godzinie? Po wynikach testów można wnioskować że nadajnik jest dość obciążony w chwili ich wykonywania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Blaszak
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 3 lis 2016, o 00:34

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Blaszak »

Michał_Plus pisze:Blaszak, czy takie prędkości utrzymują się o każdej godzinie? Po wynikach testów można wnioskować że nadajnik jest dość obciążony w chwili ich wykonywania.
W dni powszednie w godzinach popołudniowych (w ciągu dnia nie jestem w stanie zrobić testu - pracuję), a w weekendy praktycznie od rana takie słabe prędkości. To jest o tyle dziwne, gdyż jak wspomniałem - jakiś czas temu było ok, żadnych problemów z prędkościami, a nawet z FUPem ;-) Zresztą... na razie lejek mnie nie interesuje, chciałbym przywrócenia pełnej prędkości LTE przed wykorzystanym pakietem. Jakieś sugestie? Swoją drogą... jeśli działa FUP (a działa po wykorzystaniu pakietu) to niech działa też w drugą stronę czyli niech umożliwia użytkownikom korzystanie z pełnej prędkości LTE przed wykorzystaniem pakietu podstawowego. A tak w moim przypadku teraz nie jest. Można powiedzieć, że FUPa mam przez cały okres rozliczeniowy.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, o 10:53 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wykasowano dubel postu.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Blaszak, prześlij mi proszę tym formularzem numer Plus Internet. Przekażę sprawę do zweryfikowania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dawio966
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2013, o 14:45

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: dawio966 »

Krzysiek_Plus pisze:
dawio966 pisze:Statystyki zasięgu/mocy itp.: http://prntscr.com/fmuzdb
RSRP ogólnie jest już na bardzo średnim poziomie (ściąga), ale mimo to nie powinny być aż tak niskie transfery.

Proszę prześlij numer przypisany do usługi Plus Internet przez ten formularz.
Wysłałem dwie wiadomości w zeszły czwartek, przypominam o ciągłym problemie dowloadu 0,05Mb/s gdzie mogę się tylko w Google pobawić. :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

dawio966, odpowiedź w Twojej sprawie wysłaliśmy 23/06. Jeśli nie widzisz jej w głównej skrzynce, proszę sprawdź spam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mexy
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2014, o 23:20

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mexy »

Witam, mam internet z Plusa już ponad 4 lata i zamiast odczuwać wzrost szybkości łącza to po prostu ono zaczyna mi umierać. 1,5 roku temu zakupiłam zestaw odu-idu 100, dane z routera
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 863779022267483
IMSI 260011700730924
RSRP -98
RSRQ -12
RSSI -66
SINR 5
Informacja o lokalizacji 458

Moj speed test http://www.speedtest.net/my-result/6407601803

To jest jakaś maskra. Mam jeszcze 3 inne karty sim z internetem w Plusie i z każdą jest podobni jeśli chodzi o zasięg.

Prosze o poradę...
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kris68 »

U mnie się ostatnio poprawiło jezeli tak można powiedzieć porównując wyniki do niektórych wyników z forum :
Obrazek

@mexy tylko Ci współczuc.

A ja w sumie mam dwa łacza jedno zapasowe w razie awari - drugie kablowe w Multimedii:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
dawio966
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2013, o 14:45

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: dawio966 »

Krzysiek_Plus pisze:dawio966, odpowiedź w Twojej sprawie wysłaliśmy 23/06. Jeśli nie widzisz jej w głównej skrzynce, proszę sprawdź spam.
No to bardzo pięknie, mam pełny pakiet 40GB (płacę 75 zł z routerem LTEAdvanced), fup zostało nałożone po 50GB, że internet ledwo google potrafi uruchomić (down 20kb/s, upload 0,01kb/s). Najlepsze jest to, że 3/4 miesiące temu jak jeszcze umowy nie przedłużyłem na "lepszy" internet to był pakiet 20GB pełnej prędkości a w miesiącu potrafiłem 200GB wytracić i FUP nie był nigdy nakładany. To jest kpina.

Czy jest możliwość reklamacji tego syfu?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

mexy, na BT43850 Lipno planujemy w 3 kwartale uruchomić LTE2600 co powinno poprawić pojemność sieci i zwiększyć przepustowość połączenia. Na obecną chwilę możesz jeszcze ewentualnie spróbować zmienić ustawienie ODU i spróbować uzyskać połączenie z BT43850 Kikół.

dawio966, możesz zgłosić w tej sprawie reklamację na adres: bok@plus.pl lub w inny sposób opisany tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mexy
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2014, o 23:20

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mexy »

Daniel_Plus pisze:mexy, na BT43850 Lipno planujemy w 3 kwartale uruchomić LTE2600 co powinno poprawić pojemność sieci i zwiększyć przepustowość połączenia. Na obecną chwilę możesz jeszcze ewentualnie spróbować zmienić ustawienie ODU i spróbować uzyskać połączenie z BT43850 Kikół.
Z drugiej strony domu mąż łączy się ze stacją w Kikole i internet jest 2x szybszy od mojego, lecz nadal nie powala. Czekamy z niecierpliwością na LTE2600
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

mexy, LTE2600 na BT43850, tak jak napisał Daniel_Plus, powinno znacząco poprawić Twoje osiągi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ