Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
tomus2610
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 sie 2016, o 11:07

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: tomus2610 »

Witam dlaczego prędkość internetu LTE w Sułoszowie woj .Małopolskie wynosi w porywach do 1 góra 2 MB
i taką prędkość mam już parę miesięcy jak dzwonie na BOK przyjmują zlecenie później jest SMS że usterka jest naprawiona a prędkość się nie poprawia (do wykorzystania mam około 62 Gb). Ktoś wie jak wypowiedzieć umowę z winy Plusa bym nie musiał płacić.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj tomus2610,
- ile urządzeń jest podpiętych pod router? Czy ta sytuacja występuje stale, czy o określonych porach dnia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Obrazek

Od ostatniej moderniazacji ( nie wiem jak to sie nazywa) anteny poziom sygnalu jest bardzo niski od 10 do 40 max jest a przed ta modernizacja bylo ponad 80 .. Nie wiem co jest ale dzisiaj od 17.45 do 19.40 nie mialem wgl internetu , tak jak by cos z wasza antena bylo nie tak .
tomus2610
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 1 sie 2016, o 11:07

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: tomus2610 »

sobota.png
Do sieci mam podłączone 3 urządzenia. A prędkość jest niezależna do pory dnia.Mam najwyższy pakiet płace stówie za coś czego nie mam. Dlatego bym chciał wypowiedzieć umowę z winy Plusa.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: ktry »

Mam identyczne prędkości w godzinach szczytu z tym że płacę 46 zł i jeszcze ulgi na telefon i telewizje z tej opłaty w Smart dom. To to już jest przegięcie 100 zł za takie dno. I gdzie jest u ciebie ten słynny FUP który tym co płacą mniej obcina i daje tym lepszym klientom do których ty się zaliczasz z taka opłatą. FUP w Plusie to fikcja ,która obcina wszystkim jak leci po przekroczeniu limitów ,nawet na nie obciążonych nadajnikach i bez względu kto ile płaci.
Masz problem i nie wiem czy uda ci się tego syfu pozbyć. Ewentualnie niech chociaż obniżą abonament o połowę w ramach dobrej współpracy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

Upload większy niż download.
To nie FUP.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, jeśli masz możliwość podaj pozostałe parametry sygnału.

tomus2610, opis wskazuje na przeciążony BTs z którym się łączysz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Michał_Plus pisze:misiek6104, jeśli masz możliwość podaj pozostałe parametry sygnału.

A jak to sprawdzic?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, w panelu admina podaj takie dane jak RSRP, RSRQ, RSSI, SINR.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Michał_Plus pisze:misiek6104, w panelu admina podaj takie dane jak RSRP, RSRQ, RSSI, SINR.
RSSI - -77dBm

Mam tylko tyle w opcjach od internetu tych reszty nie mam ale nie umiem znalesc ;p
krzysiu_123
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 23 lis 2013, o 16:56

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: krzysiu_123 »

Witam,
Zwracam się do Państwa z zapytaniem, co się dzieje z waszym internetem LTE? Używam tego internetu od wielu, lat,rok temu zamontowałem do routera Huawei B-315 antenę dualną sorensena. Internet działał super,wyniki sięgały przy pobieraniu ponad 25 Mb/s na speedteście. Teraz jest cudem,żeby wyciągnąć 3Mb/s. Dodam,że parametry anteny są bez zmian,a nawet polepszyłem parametry zasięgowe anteny.
Poniżej aktualny wynik z speedtestu:
Obrazek

A oto parametry z anteny:

CELL ID: 11289091
RSRQ: -12dB
RSRP: -118dBm
RSSI: -85dBm
SINR: 1dB

Tak jak wyżej zaznaczyłem,parametry anteny są podobne,a jakość waszych usług spadła ogromnie. Za 1 miesiąc miałem z wami przedłużać już 5 umowę na internet,ale po tym jak jakość waszych usług z roku na rok jest coraz gorsza,będę musiał zrezygnować.
Mam nadzieję że jest to jakaś awaria, bo nie chcę wiązać się na kolejne 2 lata, tym razem z taką jakością odbieranego internetu. Zaznaczam że nie przekroczyłem limitu.. mimo że to internet bez limitu ;)

PS. Lokalizacja to Łosiny gm. Tuchola Kujawsko-Pomorskie, zasięg ściągany jest bodajże z Czerska.
Ostatnio zmieniony 9 paź 2017, o 18:37 przez krzysiu_123, łącznie zmieniany 2 razy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

Beznadziejna jakość sygnału.
Jaka to lokalizacja?
krzysiu_123
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 23 lis 2013, o 16:56

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: krzysiu_123 »

Lokalizacja to Łosiny gm. Tuchola Kujawsko-Pomorskie, zasięg ściągany jest bodajże z Czerska

Najlepsza może i nie jest,ale na tych samych parametrach,a może nieco gorszych internet śmigał,aż miło.
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kaczkadziwaczka »

Połączenie z BTS-em Plusa Rosochatka, tam działa LTE1800aero2 i LTE800sferii. Parametry sygnału tragiczne więc i prędkości słabe. Czego oczekujesz w takiej lokalizacji? Przecież Plus praktycznie tam nie ma zasięgu LTE. Po co brałeś abonament od tego operatora ? Szczątkowy zasięg LTE z BTS-a LTE800Sferii w Czersku, tam też LTE1800Aero2. Ustaw przynajmniej antenę na 1800MHz na ten BTS. A najlepiej zmień operatora.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

krzysiu_123, jesteś pewny że parametry były takie same? Może należy wykonać korektę ustawienia anteny?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ