Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
krzysiu_123
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 lis 2013, o 16:56

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: krzysiu_123 »

kaczkadziwaczka pisze:Połączenie z BTS-em Plusa Rosochatka, tam działa LTE1800aero2 i LTE800sferii. Parametry sygnału tragiczne więc i prędkości słabe. Czego oczekujesz w takiej lokalizacji? Przecież Plus praktycznie tam nie ma zasięgu LTE. Po co brałeś abonament od tego operatora ? Szczątkowy zasięg LTE z BTS-a LTE800Sferii w Czersku, tam też LTE1800Aero2. Ustaw przynajmniej antenę na 1800MHz na ten BTS. A najlepiej zmień operatora.

Rosochatka jest dosc daleko od mojej lokalizacji, o wiele blizej jest Czersk, wiec nie wiem dlaczego pobiera stamtąd internet.Jak rozpoznac czy łączę si3 z Czerskiem, czy Rosochatką? Lepiej byloby pod Czersk się podłączyć, zawsze bliżej.
Druga sprawa... Czego oczekuję w takiej lokalizacji? A no tego ze jak biorę internet na próbę, od razu antenę na pasmo 1800 i działa to przez 1,5 roku bez problemu,to chyba dalej tak bedzie dzialalo... Dzieki za dobrą radę ze zmianą operatora.
Dzis dla porownania internet wrocił do w miarę dobrego stanu,bo 12MB/s a to już sprawia że da się normalnie sprawdzać strony. Nie oczekuję wiele, te 12 Mb w zupelnosci starczą, ale nie 2mb. Jutro wezmę się za przestawienie anteny, moze uda się lepsze parametry uzyskać.

Nawiązując do drugiej odp. To tak, jestem pewien ze parametry są te same.
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kaczkadziwaczka »

Przy połączeniu z Czerskiem zmieni ci się CID BTS-a.
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Niech mi ktos z technikow odpowie na moje pytanie..


Jak dlugo bedzie mi sie rozlaczal modem od komputera ? Dodam ze modem byl sprawdzany na 3-4 komputerach i to samo , zrobilem formata komputera myslalem ze cos z tym ale niee dalej. Zglosilem to do was 0 odpowiedzi. Kolega ma ten sam problem zadzwonil do was i co uslyszal ze takie cos nie moze sie wydarzyc . Kpinaaaa
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

Skoro problem występował na 4 różnych komputerach to problemem może być uszkodzony modem.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, już sugerowaliśmy uszkodzony sprzęt:
Michał_Plus pisze:misiek6104, jeśli tak działa na każdym komputerze, to pozostał tylko serwis. Oddaj proszę sprzęt z dokładnym opisem w jakim czasie rozłącza modem od zasilania w USB.
Daniel_Plus pisze:misiek6104, jeśli sprzęt ma już ponad 5 lat to niestety, ale to może być problem właśnie z urządzeniem.
A z drugiej strony może: masz możliwość podłączyć inny modem do Twojego komputera?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Uszkodzony to sie wszystko stalo jak zaczeliscie znow w antenie grzebac. Mam modem ale on nie odbiera tego LTE co ja powinienem miec
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kaczkadziwaczka »

Jakie grzebanie? Ty się ciesz ze w Błaszkach dołożyli ci LTE2600. Masz zabytkowy modem więc pora wymienić na coś współczesnego. Na BTS-ie są wszystkie pasma więc router z LTE-A to podstawa, oczywiście z możliwością wymuszania konkretnych pasm LTE i agregacji. Na poczatek sprawdziłbym parametry sygnału, ECi, eNB na telefonie LTE z kartą Plusa i zainstalowanym Network Cell Info. Test w domu i na zewnątrz.
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Nie tylko ja mam z tym problem w Błaszkach .. Po 2 od ostatniej naprawy zaczelo swirowac a do tego momentu chodzil bardzo dobrze nie narzekalem na nic
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Mam takie male pytanie.

Posiadam modem Huawej E398 LTE (ma juz swoje lata okolo5/6 lat) i po ostatniej modernizacji w miejscowsci Błaszki moze byc przeczyna ze modem stal sie bezuzuteczny? Poniewaz jak zauwazylem zasieg mam 2kreski max nie raz 3 ( ale to bardzo teraz rzadkosc jest ) i poziom sygnalu 30 ( nie raz 50) a zawsze bylo max kresek + 80% sygnalu. Rowniez zauwazylem po 10 min uzytkowania modem jest bardzo goracy a nie byl .Internet chodzil wysmienicie na tym modemie do czasu tej ostatniej modernizacji .

Teraz zastanawiam sie nad kupnem routera swojego bo nie jestem pewny kiedy umowa sie konczy zeby dostac od Plusa nowa oferte (a czekam na odp od Plusa bo wyslalem zgloszenie ale pisze ze do 30 dni a tu ten internet jest bardzo mi potrzebny ale coz z tym odlaczaniem sie samemu modemu i zalaczanie to lipaa troszku ) Rowniez czytalem na roznych forach ze moze byc to przyczyna wina anteny od ktorej uzyskuje sygnal ( nei wiem nie znam sie na tym ) ale bylem w salonie PLusa i mi powiedzieli ze modem dobry :( a tu co chwile rozlacza modem i po 10 s sie polacza :(

NIe wiem sam co juz mam robic .
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, ustawienia anten nie były zmieniane. Jeśli modem zaczyna się przegrzewać, a wcześniej tego nie robił, to tym bardziej wskazuje to na jego kończący się żywot. :-(
misiek6104 pisze:zastanawiam sie nad kupnem routera swojego bo nie jestem pewny kiedy umowa sie konczy zeby dostac od Plusa nowa oferte
Podaj numer kontaktowy tym formularzem. Ktoś do Ciebie wkrótce zadzwoni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Moze mi ktos powiedziec czemu od plusa dostalem wiadomosc :

Pozdrwiamy , Plus?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, gdzie otrzymałeś taka Wiadomości. prześlij jeśli możesz,
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, wiadomość zapewne została wysłane w związku ze zgłoszeniem kontaktu dla Ciebie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
menopauza
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2017, o 13:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: menopauza »

Witam
Czy w Gdyni jest jakiś problem z LTE? Prędkość download to 0,40Mb/s. Zdarza się to drugi raz w ciągu miesiąca
Załączniki
ping.png
ODPOWIEDZ