Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: sedzia20 »

Krzysiek_Plus pisze:
Jakie kroki podjeliście żeby do nadajnika 44212 dołączyć LTE?
Na obecną chwilę nie ma jeszcze takich planów.
sedzia20 pisze:A co jako sieć robicie, aby to obciążenie zmniejszyć?
Sieć jest cały czas rozwijana, a więc bardzo możliwe, że w niedługim czasie pojawią się również plany dla tego BTS'a.
Czy w obecnym/najbliższym czasie coś się zadzieje z tym BTS'em?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

sedzia20, poprzednia odpowiedz w sprawie tego BTS-a jest nadal aktualna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: sedzia20 »

Michał_Plus pisze:sedzia20, poprzednia odpowiedz w sprawie tego BTS-a jest nadal aktualna.
Czy oby na pewno? ;-)
Z 3-4 Mbps pobierania zrobiło się 12-14 w tym samym miejscu, i o tych samych godzinach :-P
Jest całkiem sympatycznie jak na Internet mobilny :-D
xinseek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2017, o 23:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: xinseek »

Witam,
od pewnego czasu mój internet osiąga taką prędkość http://www.speedtest.net/my-result/6419080214 co według mojego zdania jest żenujące. Prędkość moje lte nigdy nie powalała, korzystam z pakietu nielimitowanego lte 100gb. Jakieś porady lub powody spadku prędkość do tak minimalnej wartości? Nawet youtube w 144p nie idzie załadować :).

Ługańska, Poznań

Pozdrawiam serdecznie.
Matiaex
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2017, o 10:36

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Matiaex »

Witam. Mam podobny problem co powyżej. Odkąd korzystam z zestawu ODU IDU 200 po przekroczeniu pakietu podstawowego i dalszym korzystaniu z internetu po tygodniu nie można załadować zwykłych stron. Czy mogę jakoś sprawdzić , że dostałem lejek? Już drugi raz z rzędu mam taki problem. Dodam tylko , że jeszcze kiedy korzystałem z zestawu ODU IDU 100 wykorzystywałem po 300 GB w ciągu miesiąca,ale internet utrzymywał stałą prędkość.Po przeliczeniu wydaję mi się , że zużyłem włącznie z pakietem podstawowym około 170 GB. Proszę o odpowiedź.
INTERNET TERAZ
http://www.speedtest.pl/test/152125851
INTERNET WCZEŚNIEJ
http://www.speedtest.pl/test/148244513
Ostatnio zmieniony 1 lip 2017, o 11:17 przez Matiaex, łącznie zmieniany 2 razy.
Ichigo16
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2017, o 11:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ichigo16 »

Witam
Posiadam problem taki sam jak powyżsi użytkownicy po ściągnięciu 195GB prędkość internetu spadła z 30mb/s do 0,5mb/s.
Założyłem że to niesławny już lejek czyli ograniczenie łącza jednak dzisiaj jest 1.07.2017 i sądziłem że prędkość zostanie przywrócona jednak dzisiaj rano wstaje włączam PC i dupa a mieszkam w Katowicach prosiłbym o jakieś wyjaśnienie WTF is going on here?

P.S Tak z innej beczki to ewidentnie kara 40mln była za mała niech przywalą 400mln to może przestaną ludzi oszukiwać tym kłamliwym bez limitu
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: nery »

Na pewno dostales lejek mam taki sam problem




EDIT: niedziela, 2 lipca 2017, 16:27
Od sl@w_es:
korekta błędnej pisowni - Regulamin Plus Forum pkt 10:

- napewno.
Poprawną pisownię wyróżniono w poście.

Interpunkcja!
Balahir
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2017, o 09:21

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Balahir »

Mam zupełnie inny problem i nie wiem jak go rozwiązać. Mam huawei B525+ 1 antena pionowo ATK20(800Mhz) + 2 antena poziomo ATK400(1800Mhz). Do BTS-a ok 8 km przez lasy.
Używam agregacji 800+1800 i wszystko jest ok, transfery od 35-50Mbit/ps jak jestem zalogowany do BTS 800 Mhz. Router jednak po chwili, przełącza się na BTS 1800 i wtedy spada zasięg i internet jest wolny ok 5-10Mbit download a upload 0.
Nie wiem czy jest jakikolwiek sposób aby sprawić by nie rozłączał się z 800Mhz. Jest to denerwujące bo muszę wymusić 800 (wtedy przełącza sie na właściwe cell id) potem 800+1800 i znowu mam dobry internet. Niestety nie na długo.
Proszę o pomoc.


800Mhz sferia
1800Mhz areo
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

xinseek, jakiego sprzętu korzystasz. Podaj jeśli to możliwe parametry sygnału. Na który nadajnik (północ/południe) masz skierowana antenę.

Matiaex, prześlij numer na jaki zarejestrowana jest usługa tym formularzem. Postaram się sprawdzić co się dzieje.

Ichigo16, czy problem nadal występuje? Czy jesteś pewny że Twój cykl to 1-szy. Możesz to sprawdzić na fakturze lub logując się do Plus Online.

Balahir, podaj swoja lokalizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Balahir
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2017, o 09:21

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Balahir »

Jak wymuszam lte 800 to loguję się 6252043,
jak wymuszam 1800 to do 6252033 -są to stacje w Miotku, Kalety -Śląskie. Mieszkam 8 km na wschód - Dąbrowa W.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Balahir pisze:Jak wymuszam lte 800 to loguję się 6252043,
jak wymuszam 1800 to do 625203
W obu przypadkach to jeden i ten sam BTS BT24422 Miotek.

Ogólnie jeśli chcesz korzystać z agregacji to nie powinieneś wymuszać żadnego pasma. Dodam, że w momencie w którym nie są przesyłane żadne większe ilości danych informacja o agregacji może nie wyświetlać się na urządzeniu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Balahir
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2017, o 09:21

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Balahir »

Wiedziałem, że to ten sam BTS. Problem jest taki jak opisałem. Obojętnie czy ustawię automat czy wymuszę 800+1800, w momencie jak jestem połączony z 800Mhz (widzę Cell id) wszystko jest ok. Router sam przełącza się na cellid 1800(dalej będąc w trybie automatycznym bądz agregacji) i wtedy słabo działa tak jak napisałem powyżej. Samo 800 działa średnio, 1800 podobnie. Agregacji się domyślam widząc znacznie większe szybkości.

Moje pytanie jest ciągle takie same jak z postu powyżej :"Nie wiem czy jest jakikolwiek sposób aby sprawić by nie rozłączał się z 800Mhz. "

cellid 800 + agregacja
Obrazek


cellid 1800 +agregacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Balahir pisze:Moje pytanie jest ciągle takie same jak z postu powyżej :"Nie wiem czy jest jakikolwiek sposób aby sprawić by nie rozłączał się z 800Mhz. "
Czy testowałeś działanie połączenia tylko przy zastosowaniu anten pod LTE1800 MHz?

Ogólnie nie zależnie, które pasmo jest podstawowe, w przypadku agregacji prędkość powinny być podobne w przypadku DL, różnica może zaś być UL (tutaj UL jest realizowany tylko w ramach pasma podstawowego).
Balahir pisze:Agregacji się domyślam widząc znacznie większe szybkości.
To suma przepustowości DL obu pasm.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Balahir
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2017, o 09:21

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Balahir »

@Krzysiek_Plus Czy testowałeś działanie połączenia tylko przy zastosowaniu anten pod LTE1800 MHz?

Nie - mam tylko 1 antenę 1800. Jedna słabo działa.
Według mojego rozeznania w takim sprzęcie jak mam, upload jest realizowany przez antenę nr 1. W moim przypadku to antena na pasmo 800. Zamiana anten trochę pomaga ale nie na tyle bym to zaakceptował. Mam po prostu za daleko do BTS-a.

Nie wiem czy konfiguracja karty sim by pomogła (nie wiem czy to w ogóle jest możliwe) aby pasmo 1800 nie było priorytetowym.
Dlatego napisałem tutaj bo sam już nie mam pomysłu. Zakup anten które mogą się okazać nieprzydatne to trochę nie po mojej myśli. Nawet nie wiem jakie by tu były najlepsze.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Balahir pisze: Nie wiem czy konfiguracja karty sim by pomogła (nie wiem czy to w ogóle jest możliwe) aby pasmo 1800 nie było priorytetowym.
Niestety nie ma takiej możliwości.
Balahir pisze:Dlatego napisałem tutaj bo sam już nie mam pomysłu
Możesz jeszcze spróbować skierować anteny w stronę innych BTS'ów być może uda ci się uzyskać bardzie stabilny sygnał np.: 26047 Przyżowice (LTE800/1800) lub BT22395 Miasteczko Śląskie (LTE800/1800), 22489 Woźniki (LTE800/1800). W 3 kwartale planujemy również dodać LTE1800 na 22059 Markowice (obecnie tylko LTE800).

Jednoczesne wykorzystanie dwóch anten na rożne pasma może być również powodem tego problemu, lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie anteny dualnej MIMO pod LTE1800 lub w ostateczności wielozakresowej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ