Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
menopauza
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 paź 2017, o 13:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: menopauza »

Nie ma takiej możliwości w tym routerze. Dostępne jest HSPA+/UMTS.
Wynik "nieprawdopodobny" aż
Załączniki
ping4.png
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

HSPA+/UMTS to właśnie 3G.
sokół54
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2017, o 23:07

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: sokół54 »

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, czemu tak wygląda mapa nadajników operatora który ma "najszybszy internet LTE" w Warszawie?
Nadajniki plus lte 2600
http://imgie.pl/image/YNHG5
Dla porównania konkurencja LTE 2600
http://imgie.pl/image/YNmAd

Chyba komentować nie muszę powyższych screenów
Prędkości pobierania w mieszkaniu w tamtej okolicy mam na poziomie średnio 2 Mbps. Jak jeszcze nie widziałem tej "świetnej mapy" to myślałem, że coś mam z telefonem. Jednak nie, bo jak pojechałem w rodzinne strony to pobieranie mam na poziomie 30 Mbps.

Nie oczekuję wyjaśnień z Waszej strony. Oczekuję tylko odpowiedzi kiedy zostaną uzupełnione nadajniki w tamtym rejonie(Targówek, Białołęka).

Dodam że u konkurencji w dokładnie tej samej lokalizacji i o tej samej porze osiągam prędkości 10x większe.
Jesteś ciekawski? Porównaj sobie liczbę nadajników LTE2600 w Warszawie dla każdego z operatorów z osobna :) Ciekawie to wygląda, co nie? :)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

Mapa BTSearch nie ma żadnej wartości, jak chcesz to sam możesz dodać do mapy kilka stacji bazowych, jak chcesz możesz też kilka usunąć, tej mapy nie prowadzi operator a chętni, zwykli ludzie którzy interesują się tematem.
sokół54
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2017, o 23:07

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: sokół54 »

patryk7588 pisze:Mapa BTSearch nie ma żadnej wartości, jak chcesz to sam możesz dodać do mapy kilka stacji bazowych, jak chcesz możesz też kilka usunąć, tej mapy nie prowadzi operator a chętni, zwykli ludzie którzy interesują się tematem.
W takim razie poproszę o wykaz wszystkich nadajników plusa z warszawy. Coś takiego musi plus mieć, bo przecież na każdy nadajnik musi być wyrażona zgoda, prawda? :)

@edit na UKE znalazłem wykaz pozwoleń na nadajniki dla wszystkich operatorów. Lista jest hmmm.. Krótka? Mówie tu o porównaniu plusa i z innymi operatorami. Przez wykaz nadajników lte 2600 pewnego operatora musiałem przewijać się długo, przez wykaz Polkomtela wystarczyło kilka sekund :D Nadal ktoś chce wmówić mi, że plus nie zaniedbuje rozstawienia nadajników?

Ponawiam pytanie z pierwszego posta- kiedy zostaną uzupełnione braki i odciążone obecne nadajniki?
Jesteś ciekawski? Porównaj sobie liczbę nadajników LTE2600 w Warszawie dla każdego z operatorów z osobna :) Ciekawie to wygląda, co nie? :)
Pawrzes
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 lut 2017, o 15:04

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Pawrzes »

patryk7588 pisze:Mapa BTSearch nie ma żadnej wartości, jak chcesz to sam możesz dodać do mapy kilka stacji bazowych, jak chcesz możesz też kilka usunąć, tej mapy nie prowadzi operator a chętni, zwykli ludzie którzy interesują się tematem.
Ma ogromna wartość bo pokazuje jakie stacje i pasma działają w rzeczywistości (oczywiście w obszarach gdzie dane są aktualizowane na bieżąco) a żadnej wartości to mają wirtualne pozwolenia. To nie wina użytkowników i BTSearch, że po prostu więcej stacji Plusa z pasmem 2600 nie ma... :roll:
Jeśli czegoś brakuje to chętnie dodam...
HAL 9000

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: HAL 9000 »

sokół54 pisze:
patryk7588 pisze:Mapa BTSearch nie ma żadnej wartości, jak chcesz to sam możesz dodać do mapy kilka stacji bazowych, jak chcesz możesz też kilka usunąć, tej mapy nie prowadzi operator a chętni, zwykli ludzie którzy interesują się tematem.
W takim razie poproszę o wykaz wszystkich nadajników plusa z warszawy. Coś takiego musi plus mieć, bo przecież na każdy nadajnik musi być wyrażona zgoda, prawda? :)

@edit na UKE znalazłem wykaz pozwoleń na nadajniki dla wszystkich operatorów. Lista jest hmmm.. Krótka? Mówie tu o porównaniu plusa i z innymi operatorami. Przez wykaz nadajników lte 2600 pewnego operatora musiałem przewijać się długo, przez wykaz Polkomtela wystarczyło kilka sekund :D Nadal ktoś chce wmówić mi, że plus nie zaniedbuje rozstawienia nadajników?

Ponawiam pytanie z pierwszego posta- kiedy zostaną uzupełnione braki i odciążone obecne nadajniki?
A w jakims innym miejscu w Polsce bedzie dokladnie odwrotnie z data. Plus caly czas stacje rozbudowuje i przebiega to w/g planu czytaj potrzeb. Widocznie na tamte okolice nie nadeszla pora na L2600, co nie oznacza, ze nie nadejdzie. Jesli jestes niezadowolony, a z opowiesci wyglada, ze masz ku temu uzasadnione powody, to w kazdej chwili mozesz zmienic operatora. Nie wiem wiec w czym problem? Chyba nie bierzesz na powaznie reklam/marketingu operatora :lol:

BTSearch jest projektem amatorskim, realizowanym przez grupe "zapalencow". Jak na amatorska forme jest zaskakujaco wiarygodnym zrodlem. Oczywiscie zdarzaja sie przeklamania, braki, sa tez rejony kraju zaniedbane (brak informatorow), ale mozesz ze sporym prawopodobienstwem zakladac, ze sytuacja na btsearch odzwierciedla sytuacje w rzeczywistosci.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

misiek6104, nie mamy zgłoszeń dotyczących problemów z Twojej lokalizacji. Jeśli nadal zauważasz znaczące obniżenie prędkości to prześlij mi numer usługi Plus Internet przez ten formularz, a ja przekażę go do działu technicznego.

menopauza, czy udało Ci się przetestować internet w 3G (HSPA+/UMTS)?

sokół54
sokół54 pisze:Nie oczekuję wyjaśnień z Waszej strony. Oczekuję tylko odpowiedzi kiedy zostaną uzupełnione nadajniki w tamtym rejonie(Targówek, Białołęka).
Sprecyzuj proszę swoją lokalizację do konkretnej ulicy.
patryk7588 pisze:Mapa BTSearch
patryk7588 pisze:tej mapy nie prowadzi operator
Dokładnie tak. Plus nie jest autorem tej strony.
sokół54 pisze:W takim razie poproszę o wykaz wszystkich nadajników plusa z warszawy.
Nie udostępniamy mapy stacji wraz z ich wykazem, a pokrycie sygnałem możesz sprawdzić na naszej mapie zasięgu: https://www.plus.pl/mapa-zasiegu
Jeśli podasz mi dokładniejszą lokalizację to wskażę Ci najbliższe stacje oraz dostępne na nich pasma. Będę mógł również wtedy podać ewentualne plany modernizacyjne. A na przyszłość - proszę o pisanie na ten temat w następującym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 18#p228418
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Nieużywalny internet Plus w Jeleniej Górze

Post autor: przemekkk »

Od dwóch tygodni pojawiły się problemy z szybkością internetu, najgorzej jest po południu i pod wieczór. Wcześniej wolno działał streaming na ipla.tv.
Problem z prędkością pojawił się, kiedy ruter (Huawei B315) zaczął łączyć z innym nadajnikiem LTE CELL ID: 59703561, RSSI: -77 dBm, RSRP: -107 dBm, RSRQ: -12 dB, SINR: 6dB lub 0 dB

Obecne prędkości:
HSPA+DC 11,69 Mbps 0,98 Mbps
LTE 3,58 Mbps 1,70 Mbps

Kiedyś ruter korzystał z nadajnika CELL ID: 8503554 i parametry oraz prędkości były lepsze. Co się stało z tym nadajnikiem? Awaria czy po prostu modernizacja sieci?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2017, o 09:50 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

przemekkk, we wrześniu dodaliśmy na stacji BT33217 pasmo LTE2600. Przy okazji takich prac mogą też być dostosowywane inne parametry bądź ustawienia. Na innych pobliskich stacjach nie było żadnych prac. Sprawdź ustawienie routera w północnej części domu, bo być może to spowoduje połączenie się z tą stacją, co wcześniej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sokół54
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2017, o 23:07

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: sokół54 »

Daniel_Plus pisze: sokół54
sokół54 pisze:Nie oczekuję wyjaśnień z Waszej strony. Oczekuję tylko odpowiedzi kiedy zostaną uzupełnione nadajniki w tamtym rejonie(Targówek, Białołęka).
Sprecyzuj proszę swoją lokalizację do konkretnej ulicy.
sokół54 pisze:W takim razie poproszę o wykaz wszystkich nadajników plusa z warszawy.
Nie udostępniamy mapy stacji wraz z ich wykazem, a pokrycie sygnałem możesz sprawdzić na naszej mapie zasięgu: https://www.plus.pl/mapa-zasiegu
Jeśli podasz mi dokładniejszą lokalizację to wskażę Ci najbliższe stacje oraz dostępne na nich pasma. Będę mógł również wtedy podać ewentualne plany modernizacyjne. A na przyszłość - proszę o pisanie na ten temat w następującym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 18#p228418
Dobra, trochę się rozpiszę, bo posprawdzałem kilka rzeczy przez ten tydzień.
Na początek ulica: Krasnobrodzka/Krasiczyńska.

Sprawdzałem prędkości internetu co jakieś 3 minuty jadąc autobusem z dworca wileńskiego. Okazało się, że prędkości w godzinach wieczornych wahały się od 10 Mbps do 30 Mbps.
Sprawdziłem następnie prędkości idąc z przystanku Bródno-Podgrodzie do bloku. W pewnym momencie prędkość poszła w dół z ok 20 Mbps do 5 Mbps, a jeszcze kawałek dalej spadła do 2 Mbps. Gdy byłem pod blokiem to prędkości spadły do(uwaga) 1 Mbps. Z tego co mi wiadomo, żeby otrzymać większe prędkości internetu stosuje się agregację dwóch częstotliwości. Dodatkowo, gdy dorzucimy fakt że im większa częstotliwość to tym mniejszy zasięg okazuje się, że w tamtych miejscach kończy się najprawdopodobniej LTE2600(lub inna z wyższych częstotliwości). Jednak to nie koniec moich testów. Dokonałem pomiary w różnych częściach mieszkania. Będąc przy oknie od strony zachodniej prędkości wynosiły ok 20-25 Mbps z pingiem coś w okolicach 30-35 ms. w środku mieszkania prędkości bywały różne, raz 5 Mbps, raz do 10Mbps podskoczyło. W środku mieszkania, ale z dodatkową ścianą od strony zachodniej prędkość 2Mbps(aczkolwiek jak telefon przyłożyłem do ściany to potrafiło czasem wskoczyć do 4-5 Mbps). Od strony wschodniej mieszkania(przy samym oknie) prędkości w okolicach 1- 2 Mbps.

Od razu uprzedzam radę- nie postawię routera w części zachodniej, bo karta do internetu służy mi i do dzwonienia/SMS.

Co do zasięgu- wg mapy LTE-A :-)

No jakie nadajniki tam są w okolicy? Oprócz BT 11356 koło Płochocińskiej oraz BT 11433 w Markach?
I od razu mam pytanie- jak lista nadajników może być utajniona skoro UKE daje pełny spis pozwoleń dostępny dla każdego? :-) Na czarno plus nadajniki rozstawia? :-D Te ostatnie to oczywiście pytanie retoryczne :-D
Co do nadajników jeszcze- jak to jest z wykorzystaniem nadajników aero2 przez plusa?

Co do linku do tematu- następnym razem się zastosuję, żeby tam pisać. Na chwilę obecną dokończmy sprawę tutaj, żeby była ciągłość.
Jesteś ciekawski? Porównaj sobie liczbę nadajników LTE2600 w Warszawie dla każdego z operatorów z osobna :) Ciekawie to wygląda, co nie? :)
DaRiuSz
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 31 sie 2013, o 16:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: DaRiuSz »

Dzień dobry, macie Państwo jakąś awarię od dnia 28/10/2017 nie ma możliwości użytkowania internetu, prędkość oscyluje wokół 6,10 KiB/s. Nie zamieszczę jakiegokolwiek testu z prędkosci gdyż nie ma możliwości otwarcia strony speedtest. Mam tylko zrzut ekranu z jdownloadera. Posiadam pakiet lte bez limitu 40Gb, wykorzystane ledwie połowa. Miejscowość Zawichost województwo świętokrzyskie.
Załączniki
Screenshot_20171029_123024.png
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

sokół54
sokół54 pisze:No jakie nadajniki tam są w okolicy?
Najbliższe stacje LTE obsługujące ulice Krasnobrodzką i Krasiczyńską to: BT14131 z LTE800 i LTE1800; BT16335 z LTE800 i LTE1800; BT14606 z LTE800 i LTE1800.
sokół54 pisze:I od razu mam pytanie- jak lista nadajników może być utajniona skoro UKE daje pełny spis pozwoleń dostępny dla każdego?
Listę pozwoleń możesz właśnie sprawdzić na stronie internetowej UKE. Z kolei mapę zasięgu operator udostępnia w formie wskazanej w RŚUT:
§ 5 Zakres i jakość Usług.
10. Informacja o zasięgu Usług znajduje się na stronie http://www.plus.pl/mapa-zasiegu.
sokół54 pisze:Co do nadajników jeszcze- jak to jest z wykorzystaniem nadajników aero2 przez plusa?
Stacje Aero2 również są użytkowane w ramach sieci Plus.

DaRiuSz, przekazałem zapytanie w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
hyniks
PlusManiak
Posty: 72
Rejestracja: 11 mar 2012, o 14:27
Lokalizacja: P-śl

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: hyniks »

Daniel_Plus
A ja mam pytanie/prośbę o pomoc... gdyż nie mogę wysłać ci informacji odnośnie usługi - ale od kilku dni (czytaj powyżej 7 dni) mam problem z działaniem internetu od plk. Wieczorami internet jest ale nikt go nie widział. To znaczy działa ale ledwo... pakiet 70 gb nie wykorzystany. Nie mam mowy o fup. Lokalizacja - Rzeszów - Krajobrazowa/strzelnicza. Jakaś awaria nadajnika?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

hyniks, tę lokalizację obsługuje jedna ze stacji: BT24858 (na północ) z GSM, U900, LTE800 i LTE1800 lub BT20043 (na południe) z LTE800 i LTE1800. Zamieść proszę wynik speedtestu, podaj parametry sygnału z panelu Admina (RSRP, RSRQ, RSSI, SINR) oraz określ jakiego rzędu jest to różnica między wcześniejszymi, a obecnymi prędkościami. Czy chodzi o połączenie w 3G, czy LTE? Dodam, że nie mamy awarii w Rzeszowie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ