Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 1pietrek1 »

Dam znać jak wrócę do domu.

No i dziś to samo ale na pasmach LTE 800 i 1800 - prędkości w porywach do 2 Mbps, pingi ponad 250. Jak widać niedawne dodanie LTE 1800 nie poprawiło sytuacji na tym BTS. Po przełączeniu na HSPA+ do niedawna było 20 Mbps, a teraz góra 10 Mbps.
mariokom91
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2017, o 21:24

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mariokom91 »

Witam.

Jest problem z prędkością internetu LTE.
Pomiary na poziomie 3-4Mbps DL oraz 35-36 UL
Nowy obraz mapy.jpg
Po przełączeniu się na HSPA+ jest trochę lepiej (drugi screen)
Nowy obraz mapy (2).jpg
Proszę ocenić także parametry ( pomiary na samym modemie, bez żadnej anteny, wewnątrz domu jednorodzinnego)

Miejscowość Otwock ul.Sołecka, BTS jak się orientuje znajduje się na Czerskiej ( kościół).
Jakieś może plany na modernizacje do LTE-A ??
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

Witam, problem jak wszyscy wyżej z prędkością LTE, za co się u państwa płaci reklamujecie się super prędkościami a tutaj proszę: http://www.speedtest.net/my-result/5981135103 , najlepsze ze na 3g jest http://www.speedtest.net/my-result/5981118916 , przepraszam ale to jest żałosne reklamujecie się prędkościami a tu nawet 10% tego jest ciężko wycisnąć, nie po to mam pakiet lte żeby zużywać pakiet 3g którego jest mało, lokalizacja łódź, rolnicza. Limitu mam sporo gdyż ciężko zużyć z takimi prędkościami. Lokalizacja Łódź - Rolnicza.
Ps. rozumiem obciążenia sieci i nie wymagam przy obciążeniu prędkości powyżej 100 mb ale przynajmniej 20 mb aby można było swobodnie korzystać i oglądać materiały wideo.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

mariokom91, parametry sygnału są dobre, a różnice w prędkościach wynikają z tego, że pasmo LTE jest ogólnie bardziej eksploatowane. Najbliższe stacje obsługujące agregację to BT10345, BT10343 i BT10349. Twoją lokalizację obsługuje BT11138 z GSM, U900, U2100 i LTE1800, ale na razie bez planów na kolejne pasma.

marcinosu002, tutaj sytuacja jest podobna, czyli w godzinach tzw. szczytu pasmo LTE jest bardziej obciążone ze względu na swoją popularność, a w 3G odnotowujesz wtedy lepsze prędkości. Prędkości są zależne od wielu czynników, ale jednym z nich jest właśnie obciążenie sieci. Dla najbliższych stacji aktualnie niestety nie ma planów modernizacyjnych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 1pietrek1 »

Daniel_Plus a co z moim problemem? Sprawdzicie BTS?
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

Daniel_Plus pisze:
marcinosu002, tutaj sytuacja jest podobna, czyli w godzinach tzw. szczytu pasmo LTE jest bardziej obciążone ze względu na swoją popularność, a w 3G odnotowujesz wtedy lepsze prędkości. Prędkości są zależne od wielu czynników, ale jednym z nich jest właśnie obciążenie sieci. Dla najbliższych stacji aktualnie niestety nie ma planów modernizacyjnych.
Super internet nie przekracza w technologii LTE 2 mb a chwalicie się że osiąga nawet 150 mb, to jest niecałe 1,5% prędkości, zamiast coś z tym zrobić to nic nie robicie, widzicie od dłuższego czasu że nadajniki nie dają rady, w nocy (2:30) osiągnąłem wynik 25 mb to jest też śmieszne bo powinno być chociaż 1/3 reklamowanej prędkości. Tak z ciekawości ile jest bts w łodzi ogólnie bo według strony http://beta.btsearch.pl/ jest ich 5 chyba że korzystają państwo z innych bts, mogliby państwo odpowiedzieć na to czy te 5 to są wszystkie na terenie łodzi czy nie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcinosu002 pisze:Tak z ciekawości ile jest bts w łodzi ogólnie bo według strony http://beta.btsearch.pl/ jest ich 5 chyba że korzystają państwo z innych bts, mogliby państwo odpowiedzieć na to czy te 5 to są wszystkie na terenie łodzi czy nie ?
Rozwiń listę i wybierz "Plus+LTE+Aero2" oraz wybierz pozycje UKE.

1pietrek1, tak, ale proszę prześlij nam również przez ten formularz, numer telefonu przypisany do karty Plus Internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

Czyli dobrze pamiętam że korzystają państwo z nadajników aero2, lecz dlaczego tutaj jest taka sytuacja korzystam z filtra który państwo napisali:
http://i.imgur.com/0YAvuiJ.png
a zasięg na mapie u państwa i przetestowany jest taki:
http://i.imgur.com/gHSHkna.png
Czyli nadajnik jest czy go nie ma, lub czy państwo z niego korzystacie lub nie? Jeśli tak to powinny byc 4 kreski zasięgu na zewnątrz a w budynku 3 przynajmniej.
Lokalizacja wskazana Łask- kolumna. Jeśli są jakieś plany rozbudowy czy można je poznać?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcinosu002, w tej lokalizacji jest 35744, który obsługuje LTE1800 od 09/2016, nasza mapa obecnie nie uwzględnia jeszcze tego BTS w przypadku tej technologi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

A co z brakiem zasięgu? Mam tam działkę i wiem jaki jest tam zasięg bo na tych obszarach go testowałem, bts według tego co pamiętam jest już chyba 3 czy 4 lata a w tamtym rejonie nic brak lub bardzo niski zasięg. A co z wcześniejszym działaniem nie działał on bo jak już mówiłem jest on tam już 3-4 lata na mapie sprawdzane w tych filtrach.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcinosu002 pisze:Mam tam działkę i wiem jaki jest tam zasięg bo na tych obszarach go testowałem
Proszę podaj dokładną lokalizację (np.: współrzędne) działki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

51.608566, 19.183551 lokalizacja - w środku tylko blisko okien zasięg, za zewnątrz 2 kreski, tu u znajomego testowałem 51.613869, 19.196569 i totalny brak sygnału w środku a na zewnątrz gubił często jedną kreskę, a poza tym na rowerze testowałem resztę terenu. Router huawei e5373. W Łodzi możecie mi państwo powiedzieć z którego bts korzystam współrzędne 51.722163, 19.496008
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcinosu002 pisze:51.608566, 19.183551 lokalizacja - w środku tylko blisko okien zasięg, za zewnątrz 2 kreski, tu u znajomego testowałem 51.613869, 19.196569 i totalny brak sygnału w środku a na zewnątrz gubił często jedną kreskę,
Rozumiem, że również chodzi o działanie technologi LTE w tych lokalizacjach?
marcinosu002 pisze:W Łodzi możecie mi państwo powiedzieć z którego bts korzystam współrzędne 51.722163, 19.496008
Najbliższy BTS z LTE1800 to 31201.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

Krzysiek_Plus pisze: Rozumiem, że również chodzi o działanie technologi LTE w tych lokalizacjach?
Tak głównie lte korzystam w sezonie wakacyjnym. ta pierwsza lokalizacja i czasem ta druga, w LTE prędkości w granicach 1 mb w porywach do 3 mb w tej pierwszej w 2 poniżej 1 mb i to rzadko bo często zrywa. HSPA w granicach 2 mb w każdej lokalizacji.
Krzysiek_Plus pisze:Najbliższy BTS z LTE1800 to 31201.
W Łodzi prędkości takie jak wczesniej pisałem nawet w nocy duzo gorsze niż powinny być.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcinosu002,
51.608566, 19.183551 - odległość do BTS'a 2,33 km przez teren zalesiony, w takiej sytuacji sygnał może być rzeczywiście na niskim poziomie.
51.613869, 19.196569 - to zdecydowanie bliżej BTS'a (1,33 km) więc sygnał wręcz przeciwnie powinien być na wyższym poziomie niż w poprzedniej lokalizacji.

Dodatkowo jak już wspomniałem wcześniej pod koniec 09/2016 BTS był modernizowany, a więc obecnie jest już w tej lokalizacji inna sytuacja niż w okresie wakacyjnym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ