Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Vintaru pisze:Aha i jeszcze jedno pytanie, czy gdybym poszedł do miejscowego salonu Plusa i poprosil o przekierowanie mnie na inny nadajnik to czy byłoby to możliwe do zrealizowania?
Nie, gdyż ODU łączy się prostu z tym nadajnikiem, z którego uzyskuje najmocniejszy sygnał. Dlatego to, z jakiej stacji korzystasz, zależy zasadniczo od lokalizacji, w jakiej znajduje się zestaw. W Twoim przypadku najbliższa stacja działa w Tarnobrzegu, około 5,5 km od osiedla Sobów. Kolejne stacje są już w większej odległości. Czekamy jeszcze na informację, czy są plany na uruchomienie w przyszłości nadajnika w bliższej względem Ciebie lokalizacji.

Algade, jeżeli korzystasz jeszcze z pakietu podstawowego, to sprawdź proszę w godzinach szczytu (gdy spada prędkość LTE) połączenie w 3G – być może to pasmo będzie mniej obciążone i w efekcie pozwoli na osiągnięcie lepszych prędkości w chwilach największego obciążenia sieci.

Tryb pracy możesz zmienić w panelu admina urządzenia, w zakładce ustawienia->ustawienia połączenia->ustawienia sieci->preferowany tryb wybierz „Tylko HSPA+/UMTS”.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Vintaru
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2017, o 19:44

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Vintaru »

Przemek_Plus pisze:
Vintaru pisze:Aha i jeszcze jedno pytanie, czy gdybym poszedł do miejscowego salonu Plusa i poprosil o przekierowanie mnie na inny nadajnik to czy byłoby to możliwe do zrealizowania?
Nie, gdyż ODU łączy się prostu z tym nadajnikiem, z którego uzyskuje najmocniejszy sygnał. Dlatego to, z jakiej stacji korzystasz, zależy zasadniczo od lokalizacji, w jakiej znajduje się zestaw. W Twoim przypadku najbliższa stacja działa w Tarnobrzegu, około 5,5 km od osiedla Sobów. Kolejne stacje są już w większej odległości. Czekamy jeszcze na informację, czy są plany na uruchomienie w przyszłości nadajnika w bliższej względem Ciebie lokalizacji.
Czyli tak naprawdę nie jestem z tym nic w stanie zrobić? Przepraszam z góry za natrętność, ale zależy mi na tym, gdyż podpisałem umowę na 2 lata z nadzieją, że "coś z tego będzie" i szczerze powiedziawszy już mi się wszystkiego odechciewa. Z dnia na dzień internet zdaje się być coraz wolniejszy.
chrobry
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 2 lip 2014, o 10:43

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: chrobry »

Vintaru : Jakimi przesłankami kierowałeś się wybierając najgorszy możliwy net w Polsce ? Teraz piszesz, że masz powoli dosyć ? Przecież informacji jak działa net plusie masz całą masę. Ja w okresie próbnym BEZ ANTENY ZEW. miałem transfery ~20MB/s po zakończeniu okresu próbnego już na antenie zew. bywa że strony nie można otworzyć. Na szczęście umowa już wygasła a ja na swoim koncie mam min. kilkunastu klientów skutecznie odwiedzonych od plusa.
Pozdro
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Vintaru, czekamy jeszcze na informację względem planów na modernizację sieci w tym rejonie, ale tak jak już wcześniej wspominaliśmy - niskie prędkości wynikają z dużego obciążenia nadajnika, więc zakres działań, jakie może podjąć użytkownik jest ograniczona: wspomniane sprawdzenie poszczególnych pasm, w przypadku innego urządzenia niż ODU IDU zmiana technologii na 3G, ewentualnie zmiana położenia samego urządzenia celem "złapania" sygnału z innej stacji - możesz spróbować ustawić ODU w kierunku północnym i nadajnika w Gorzycach, ale to jest około 8,5 km, więc ciężko mi stwierdzić, czy uzyskanie sygnału z tej stacji będzie możliwe w Twoim przypadku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Vintaru
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2017, o 19:44

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Vintaru »

Dziś, zauważyłem ciekawą zależność. Otóż jestem podłączony kablowo i na speedtescie wykazuje mi 0,7 downloadu oraz 15 uploadu. Natomiast mojemu bratu, który jest podłączony bezprzewodowo speedtest wykazal 2 razy większy download. W ustawieniach zaawansowanych -> klienci sieci Wi-Fi zauważyłem u niego takie wartości jak RSSI0 oraz RSSI1(obie wynosiły -51, z tego co wiem jest to najlepsza możliwa wartość). Mógłby to ktoś wytłumaczyć?

Pozdrawiam.
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 443
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 3G_ »

To są parametry dotyczące wi-fi, a nie łącza internetowego ze stacją Plusa.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Vintaru, tak jak napisał lwlw to są parametry sieci Wi-Fi. Z kolei wyniki prędkości będą różne, ponieważ tak samo zmienne jest np. obciążenie sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
czarny1981
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2017, o 17:32

Żenująca prędkość internetu LTE.

Post autor: czarny1981 »

Witam!
Od momentu przedłużenia umowy(październik 2016)mam żenującą prędkość internetu LTE.
Płacę 79,90 za bardzo słaby internet(taryfa Ja+POWER LTE 70GB).Sprzęt jaki posiadam to D-link DWR-116+Huawei E3372.
Prędkość internetu w porywach dochodzi do 5mb/s(download)i 2Mb/s (upload).
Ale najczęściej wygląda to tak jak na screenie poniżej:
Obrazek
Dodam,że mieszkam 500m. od nadajnika moc sygnału 57dBm.
Dodam,że mieszkam w małej miejscowości i nie chce mi się wierzyć,że nadajniki są cały czas przeciążone.
Z limitu wykorzystane 400MB.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2017, o 14:37 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego watku
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Żenująca prędkość internetu LTE.

Post autor: mikiasa »

Na powyższym obrazku widać ze jednak są przeciążone. Spróbuj zrobić test we wczesnych godzinach porannych tj Ok 5-6 rano.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Żenująca prędkość internetu LTE.

Post autor: habish »

Wykonaj test z pominięciem tego routera.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Żenująca prędkość internetu LTE.

Post autor: ktry »

Proponuję wymusić 3G gdzie prędkość w szczycie powinieneś mieć 10-15 Mbit. Ja tak mam. Dwa tygodnie siedzę na podstawowym pakiecie i na 3G,a pozostałe dwa kupuję jak najtańszy starter ,lub przenoszę jakiś tary numer do plusa.Rejestruje go i mam 50 Gb na kolejne 2 tygodnie w 3G. Bo LTE u mnie to porażka w szczycie. Jak jest 2 Mbit to się cieszę,a w 3G nigdy poniżej 10 nie spada.
Algade
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2016, o 13:48

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Algade »

HSPA+/UMTS - Obrazek
LTE - Obrazek

A jeszcze kilka godzin wcześniej LTE działał po 20/25 Mbps
czarny1981
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2017, o 17:32

Re: Żenująca prędkość internetu LTE.

Post autor: czarny1981 »

patryk7588 pisze:Wykonaj test z pominięciem tego routera.
Z pominięciem routera?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Żenująca prędkość internetu LTE.

Post autor: habish »

Tak. Modem wepnij bezpośrednio do komputera.
czarny1981
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2017, o 17:32

Re: Żenująca prędkość internetu LTE.

Post autor: czarny1981 »

Test wykonany z pominięciem routera:
Obrazek

Test wykonany z routerem:
Obrazek

Nie ma praktycznie żadnej różnicy.Na to wychodzi,że Plus ma cały czas nadajniki przeciążone.
ODPOWIEDZ