Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

Jak będę tam to napiszę czy sytuacja rzeczywiście się poprawiła. A jeśli chodzi o łódź to mogliby państwo zgłosić lub przekazać sugestie o polepszenie sytuacji. Bo taka szybkość internetu jest potężnie nie zadowalająca wręcz kompromitujaca że taka firma pionier LTE do tego dopuściło.
pawlik2008
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 lis 2016, o 10:30

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: pawlik2008 »

Witam,chciałem zapytać kiedy zostanie uruchomiony stacja BTS w miejscowości Grądy?Dodatkowo mam problem (po raz kolejny) z prędkością internetu.Mianowicie mam bardzo niski upload http://www.speedtest.net/my-result/5986431363 uniemożliwiający granie w jakiekolwiek gry ponieważ ping jest niestabilny (skacze od 70 do kilkuset niezależnie od godziny).
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

marcinosu002, akurat dla najbliższej stacji nie ma w tej chwili planów modernizacyjnych, ale sieć w Łodzi jest cały czas rozwijana, co powoduje stopniowy wzrost np. pojemności. Prędkości, jakie osiągasz są zależne od zmiennego obciążenia sieci.

pawlik2008, przekazałem zapytanie w Twojej sprawie.

EDIT:
Na stacji BT24191 w Grądach działa już LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

Daniel_Plus pisze:marcinosu002, akurat dla najbliższej stacji nie ma w tej chwili planów modernizacyjnych, ale sieć w Łodzi jest cały czas rozwijana, co powoduje stopniowy wzrost np. pojemności. Prędkości, jakie osiągasz są zależne od zmiennego obciążenia sieci.
Ale czy mogą państwo taką sugestie czy prośbę przekazać aby coś z tym zrobili nowy bts w pobliżu czy modernizacja, czy poprostu możecie państwo przekazać taka informacje? A może pomoże i coś zrobią.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

marcinosu002, prześlij mi proszę tym formularzem numer przypisany do usługi Plus Internet, a ja przekażę Twoje zgłoszenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcinosu002
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2014, o 00:06

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marcinosu002 »

Przesłałem numer.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

marcinosu002, dziękuję. Udzieliłem odpowiedzi na e-mail.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
adiZ
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2016, o 14:24

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: adiZ »

U mnie internet działa od kilku miesięcy z tragiczną prędkością 1 Mb/s i dobrą prędkość uzyskuje tylko około 1-2 w nocy. Niby miał być nielimitowany, a jednak cały czas prędkość tak niska, że korzystanie jest praktycznie niemożliwe, a upload jest duży. I jest tak cały czas od początku umowy. Kontakt z BOK nie daje żadnej odpowiedzi od kilku miesięcy. Z obiecanych 30-50 Mb/s mam 1-2 Mb/s a i to nie często. Czy można coś z tym zrobić, bo męczę się tak od początku i nic, ani Bok nie pomaga, ani infolinia.

Speedtest: http://www.speedtest.net/my-result/6003397037

Proszę o szybką naprawę problemu, bo jednak tego wspaniałego LTE nie widzę, a jedynie internet, który ledwo działa i są ciągłe problemy.

RSRP -86
RSRQ -25
RSSI -41
SINR 5
Informacja o lokalizacji 237
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: jovi123 »

zainstaluj sobie LTE watch i sprawdź czy ta sytuacja dotyczy wszystkich możliwych u ciebie częstotliwości
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

adiZ pisze:U mnie internet działa od kilku miesięcy z tragiczną prędkością 1 Mb/s i dobrą prędkość uzyskuje tylko około 1-2 w nocy. Niby miał być nielimitowany, a jednak cały czas prędkość tak niska, że korzystanie jest praktycznie niemożliwe, a upload jest duży. I jest tak cały czas od początku umowy. Kontakt z BOK nie daje żadnej odpowiedzi od kilku miesięcy. Z obiecanych 30-50 Mb/s mam 1-2 Mb/s a i to nie często. Czy można coś z tym zrobić, bo męczę się tak od początku i nic, ani Bok nie pomaga, ani infolinia.

Speedtest: http://www.speedtest.net/my-result/6003397037

Proszę o szybką naprawę problemu, bo jednak tego wspaniałego LTE nie widzę, a jedynie internet, który ledwo działa i są ciągłe problemy.

RSRP -86
RSRQ -25
RSSI -41
SINR 5
Informacja o lokalizacji 237
Bez podania lokalizacji niewiele da się zrobić. RSRQ straszny.


jovi123 pisze:zainstaluj sobie LTE watch i sprawdź czy ta sytuacja dotyczy wszystkich możliwych u ciebie częstotliwości
Po co? Jak? :D
adiZ
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2016, o 14:24

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: adiZ »

Lokalizacja to okolice Sędziszowa Małopolskiego, 30km od Rzeszowa, Podkarpackie, powiat ropczycko-sędziszowski
adiZ
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2016, o 14:24

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: adiZ »

Jeżeli coś to pomoże to sprzęt to ODU-IDU 100
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

Download kiepski, upload dobry = przeciążona stacja bazowa.
ODU-IDU100 = obawiam się że nic nie da się z tym zrobić, jedyna na co możesz liczyć to szybkie odpalenie L2600 w twoim mieście co odciąży L1800.
adiZ
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2016, o 14:24

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: adiZ »

Czyli zostaje tylko dalej się z tym męczyć i wymienić na coś innego, bo odpalenie L2600 raczej nie nastąpi szybko. Dzięki za pomoc.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: habish »

O rozbudowę sieci w twoim mieście możesz pytać tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=6765
ODPOWIEDZ