Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

cineo, możesz wysłać prośbę o wgląd do dokumentacji, lub przesłanie oficjalnej odpowiedzi od PLUSa. Adres: POLKOMTEL sp. z o.o., ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa.
cineo pisze: CZy WIOŚ udzieli mi odpowiedzi, bo rozumiem, że PLUS nie podzieli się ze mną taką dokumentacją nawet do wglądu a może trzeba jakieś pismo do Urzędu Komunikacji Elektronicznej?
Nie umiem powiedzieć jaką odpowiedz możesz od nich uzyskać.
cineo pisze:Jak w takiej sytuacji zostanie potraktowany trzeci produkt w ramach SMARTDOM czyli Telewizja Cyfrowy Polsat - rabatowany będzie jako drugi czyli 50% czy pełna stawka do płacenia.
Co do SMARTDOM. jeśli zrezygnujesz z dwóch pierwszych usług to już nie będzie SMARTDOM i TV będzie w pełnej cenie. To co stanie się po rezygnacji z jednej, jest zależne od kilku rzeczy. Która umowa jest główna i jakie promocje były dobierane i włączane zgodnie z jej warunkami. Najszybciej takie informacje uzyskasz kontaktując się z naszą infolinią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cineo
PlusManiak
Posty: 94
Rejestracja: 21 lis 2013, o 22:19

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: cineo »

Michał_Plus pisze:cineo, możesz wysłać prośbę o wgląd do dokumentacji, lub przesłanie oficjalnej odpowiedzi od PLUSa. Adres: POLKOMTEL sp. z o.o., ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa.
cineo pisze: CZy WIOŚ udzieli mi odpowiedzi, bo rozumiem, że PLUS nie podzieli się ze mną taką dokumentacją nawet do wglądu a może trzeba jakieś pismo do Urzędu Komunikacji Elektronicznej?
Nie umiem powiedzieć jaką odpowiedz możesz od nich uzyskać.
cineo pisze:Jak w takiej sytuacji zostanie potraktowany trzeci produkt w ramach SMARTDOM czyli Telewizja Cyfrowy Polsat - rabatowany będzie jako drugi czyli 50% czy pełna stawka do płacenia.
Co do SMARTDOM. jeśli zrezygnujesz z dwóch pierwszych usług to już nie będzie SMARTDOM i TV będzie w pełnej cenie. To co stanie się po rezygnacji z jednej, jest zależne od kilku rzeczy. Która umowa jest główna i jakie promocje były dobierane i włączane zgodnie z jej warunkami. Najszybciej takie informacje uzyskasz kontaktując się z naszą infolinią.
Dziękuje za odpowiedź.
Pozbyłem się tego nieszczęsnego bubla od Was- uff. Przepraszam za stwierdzenie ale inaczej nie da się tego nazwać. Nie można się zasłaniać ciągle zbyt dużą liczbą użytkowników sieci i jej obciążeniem. Albo nie przyjmujcie więcej klientów albo rozbudujcie sieć, bo tak nie można traktować ludzi i w każdym możliwym momencie zasłaniać się zbyt dużą liczbą użytkowników. Tu nie do Ciebie Michale moje żale ale głównie do osób, które zajmowały się moją reklamacją. Kilka pierwszych prób zrobionych na tym samym routerze od konkurencji i wynik jest dla mnie zgodnie z oczekiwaniami. Wreszcie wszystko chodzi tak jak powinno. Przy czym w Plusie nie powiem, żeby było źle ale to było kiedyś a teraz czuję się totalnie olany - klient jest to płaci reszta nas nie obchodzi. Ma co chciał - przecież nikt nie gwarantował mu minimalnej prędkości. :) xxxxx

Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, o 18:48 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wymoderowanie treści nie dotyczących dyskusji oraz naruszających Reg. PF (pkt 1 i 25).
Conny___
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:56

LTE - Niskie pobieranie danych

Post autor: Conny___ »

Witam.
Mam problem z internetem w Plusie. Mieszkam w miejscowości Budy Łańcuckie w powiecie Łańcut.
Podpisałem wczoraj umowę, sprzęt został zamontowany (modem+router ODU IDU 200). Zasięg na sprzęcie świeci się na niebiesko (co powinno sugerować dobry zasięg), na stronie konfiguracyjnej routera pokazuje się ikona zasięgu 3/5 kresek.
Jednakże podczas testów łącza (przeprowadzonych na kilku serwisach do tego przeznaczonych) wyniki pobierania są słabe. Ping oscyluje w okolicach 40-50ms, wysyłanie od 4Mb/s do 5-6Mb/s, lecz pobieranie rzadko kiedy jest wyższe niż 1Mb/s, zazwyczaj ok. 500Kb/s
Pakiet taryfowy to "Ja + Internet LTE 70GB"

Tutaj podaję państwu mniej więcej w którym miejscu znajduje się modem:
50°07'34.1"N 22°25'57.0"E
Edycja: Zdarzają się momenty, gdy internet osiąga 5-6Mb/s, ale po kilku minutach wraca.

Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 4 gru 2017, o 11:18 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

Conny___, podaj proszę parametry sygnału z panelu admina.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Magda678876
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2015, o 16:39

wolny internet

Post autor: Magda678876 »

Witam,
Posiadam comiesięczny pakiet internetu Lte 8gb na smartfonie.
W zeszłym miesiącu pakiet został przekroczony o około 2 gb, internet działał ale wolniej i można było cokolwiek włączyć.
Obecnie został włączony nowy pakiet ale internet nie działa, strony nie ładują się, a jak już zacznie coś działać to czas oczekiwania na załadowanie czegokolwiek jest bardzo długi.
Proszę o pomoc i rozwiązanie problemu
Ostatnio zmieniony 4 gru 2017, o 15:20 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

Magda678876, podaj proszę prędkości jakie uzyskujesz (DL i UL). Czy jest tak przez cały czas, czy tylko w określonych godzinach? Jaką masz taryfę, czy potwierdziłaś na Plus Online uruchomienie pakietu? Problem dotyczy tylko LTE czy również 3G? Przełącz telefon w tryb 3G i sprawdź prędkości również tam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
patrykkubiak_96
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2017, o 21:14

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: patrykkubiak_96 »

Michał_Plus pisze:patrykkubiak_96, wykonane testy wskazują na przeciążony BTS. Czy takie prędkości są przez cały dzień?
Różnie to bywa. Czasami jak go nie ma to cały dzień, czasami po kilku godzinach jako tako zaskakuje. Jest to denerwujące. Nie po to płacę za internet żeby działał jak zwolniony.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

patrykkubiak_96, najprawdopodobniej jest to spowodowane dużym obciążeniem BTSa. Jeszcze tym roku będzie modernizowany BT43186, między innymi dodane zostanie LTE2600. Nie znajdujesz się, co prawda, w okolicy, którą ten maszt bezpośrednio obejmuje, ale zmiany powinny wpłynąć na całkowitą pojemność sieci w tym rejonie. Może to spowodować, pośrednio, wzrost komfortu użytkowania sieci u Ciebie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cineo
PlusManiak
Posty: 94
Rejestracja: 21 lis 2013, o 22:19

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: cineo »

Witam, ja ponownie po prośbie - czy możecie mi wskazać w zasięgu których BTS jestem w poniższej lokalizacji w Kielcach.
Szerokość geograficzna: 50.842048
Długość geograficzna: 20.659949900000015
DMS: 50º50'31.373" N 20º39'35.82" E

Proszę jeszcze raz o analizę co mogło się zmienić w przeciągu kilku miesięcy w mocy nadajników/nadajnika, że z prędkości kilkunastu mb/s mam prędkość w porywach do 2-3 mb/s a na ogół poniżej 1 mb/s - na telefonie jest ta sama historia w tej lokalizacji. Jest problem, bo mam usługi w Cyfrowym Polsacie ale niestety HBO GO nie pociągnie, bo się wiesza, ipla to samo i podobnie CP GO. Yotube podobnie. Czy są jakieś plany modernizacyjne? Głupio trochę , bo płacę stówkę w powietrze za produkt z którego obecnie nie mogę skorzystać. Próbowałem jakiś czas temu reklamować - nic z tego. Tu tez już o tym pisałem. Numer usługi mogę podać na priv.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

cineo, czy zgłosiłeś ten problem w Cyfrowym Polsacie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cineo
PlusManiak
Posty: 94
Rejestracja: 21 lis 2013, o 22:19

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: cineo »

Daniel_Plus pisze:cineo, czy zgłosiłeś ten problem w Cyfrowym Polsacie?
Zgłaszam Wam bo Internet mam z PLUSA i problem jest z pogorszeniem się jakości połączenia LTE, które parę miesięcy temu były akceptowalne. Obecnie prędkość LTE na poziomie około 1mb/s to zdecydowanie za mało. Prócz tego jest wiele innych aspektów użytkowania codziennego, których nie chcę tu już poruszać, bo znowu będzie problem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

cineo, rozumiem zatem, że internet jest z Plusa, a pozostałe usługi masz w Cyfrowym Polsacie ;-) Sprawdź proszę, jakie jest wykorzystanie pakietu podstawowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cineo
PlusManiak
Posty: 94
Rejestracja: 21 lis 2013, o 22:19

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: cineo »

Internet z PLUSA. Telefon z PLUSA. Telewizja z CP. Wykorzystanie pakietu zostało 118,7 gb z 120gb. Pojutrze koniec okresu rozliczeniowego. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

cineo, taka prędkość utrzymuje się przez cały czas? Jaka jest wartość UL?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cineo
PlusManiak
Posty: 94
Rejestracja: 21 lis 2013, o 22:19

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: cineo »

Michał_Plus pisze:cineo, taka prędkość utrzymuje się przez cały czas? Jaka jest wartość UL?
Na ogół tak Michale. Jako ciekawostkę podam, że najczęściej przy testach prędkość uploadu jest większa od downloadu - ja już zwątpiłem. Prędkości downloadu często oscylowały i w dalszym czasie są na poziomie 150 kb/s. Czasem następuje zwiększenie do 2-3 mb/s. ....z naciskiem niestety na czasem. Wcześniej dało się wszystko ogarnąć tzn. CP, laptopy, tablety,telewizor itd. i wszystko grało. Wyraźne pogorszenie prędkości nastąpiło w okolicach października. W chwili obecnej praktycznie nie da się korzystać z produktu. Reklamacje reklamacjami, składałem już przez formularz i nic to nie dało. Udałem się nawet do naszego Punktu Plusa w Kielcach przy okazji zakładania konta w Plus banku w celu zmiany karty sim. Okazało się, że przysługiwała mi darmowa wymiana karty LTE ale do 90 dni po zawarciu aneksu (aneks był w kwietniu 2017) - oczywiście nikt mi tego nie przekazał ale gdzieś tam pewnie mogłem sobie na www doczytać. Być może przyczyna może tkwić w karcie aczkolwiek w telefonie tez mam nowa kartę (miesiąc temu podpisałem aneks na telefon z nowym aparatem - w innej lokalizacji prędkości mam nawet do 100mb/s)) i prędkość jest taka sama w mojej lokalizacji "domowej". W procesie reklamacji odrzucono mój wniosek o darmową wymianę karty SIM i dalej jadę na starej karcie LTE - mogę ją sobie wymienić ale muszę za to zapłacić. W tym przypadku to tylko podwyższa moje koszty.
Oczywiście radzę sobie w inny sposób ale to są znów dodatkowe koszty z mojej strony i temat którego tu nie chcę poruszać.

Zastanawiam się czy jest szansa na poprawę sytuacji? Czy macie wiedzę jaka może być tego przyczyna? Kombinowałem już na wszystkie sposoby i strony świata.

Pozdrawiam
Marcin
ODPOWIEDZ