Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Angeloo
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lis 2016, o 18:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Angeloo »

Po zmianie na 3G nic się nie stało i cały fzien internetnjest kijowy i to dziwne bo trwa to po 3-4 dni a potem nagle jakbybmagiani wraca do normy
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

0.4Mb/s pisze:Zrobiłem też w tym czasie router z telefonu, posiadam abonament w Plusie i pakiet internetu 3g
A więc ten ostatni test (z DL na poziomie 13 Mb/s) został wykonany przy paśmie 3G, tak?
0.4Mb/s pisze:Dodam, że mam problem z nieustannym resetowaniem się odu, podczas korzystania z internetu resetuje się kilkanaście razy
Od zawsze obserwujesz ten problem, czy pojawił się w pewnym momencie?

Spróbuj może wejść w panel admina urządzenia, w zakładkę ustawienia -> zdalna aktualizacja i w polu „tryb aktualizacji” wybierz opcję „ręczny” i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Angeloo, "nic się nie stało" - w sensie - przy 3G w ogóle się nie łączysz z siecią? Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie:
Przemek_Plus pisze:czy od tych dwóch dni uzyskujesz takie prędkości stale, niezależnie od godziny?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Angeloo
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 3 lis 2016, o 18:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Angeloo »

No w sensie że nic się nie zmieniło źle to ująłem przepraszam
daniel002dan
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 18 sie 2013, o 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: daniel002dan »

Witam mam pytanie co dzieje się z prędkościami w Ostrołęce kiedyś ponad 20 mb/s od roku około 10 mb/s a teraz od tygodnia takie wyniki Obrazek Obrazek żebym nie miał transferu to bym pomyślał że to fub ale mam transfer
Ostatnio zmieniony 28 gru 2016, o 14:06 przez daniel002dan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

daniel002dan, czy mógłbyś podać dokładniejszą lokalizację (ulicę)? Z jakiego modelu urządzenia korzystasz? Czy taka prędkość jest w określonych porach?

Angeloo, czy takie prędkości obserwujesz niezależnie od godziny, cały czas?
Podaj proszę parametry sygnału (RSSI, RSRP, RSRQ) oraz wynik testu prędkości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
daniel002dan
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 18 sie 2013, o 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: daniel002dan »

Ulica. 11 Listopada, Huawei E3276+ router Edimax LT-6408n a prędkość cały czas taka sam nawet o 2 w nocy
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

daniel002dan, w tym miejscu zasięg zapewnia BT11246, przy ul. Olimpijskiej (wśród działek), z GSM, U900, U2100, LTE800 oraz LTE1800. Przetestuj proszę inne położenie urządzenia, tak aby było np. na oknie od strony tego nadajnika, jeśli to możliwe. Przetestuj również prędkości oddzielnie w 3G i w LTE, żeby sprawdzić, w której technologii wyniki będą lepsze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
0.4Mb/s
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2016, o 18:03

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 0.4Mb/s »

W momencie testu telefon pracowal w siec lte ale w abonamencie mam pakiet internetu 3g, wiec nie wiem jak na to patrzec. Wychodzi na to ze paczka internetu dodawana do abonamentu telefonicznego z routerem zrobionym z telefonu jest lepsza od domowego internetu lte w plusie.
Problem z resetowaniem odu nadal wystepuje i dzieje sie tak od samego poczatku umowy, w serwisie stwierdzili ze u nich dziala bez zarzutu.
daniel002dan
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 18 sie 2013, o 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: daniel002dan »

Po przełączeniu na 3G efekt był taki Obrazek , przekładanie routera w miejsca na miejsce że nic nie dało ani wkładanie karty do telefonu, tabletu bez rezultatu ale po położeniu routera koło komputera i podpięciu kabla efekty był taki Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

0.4Mb/s, problem z prędkością może wynikać z tego, że zestaw nie działa poprawnie. ODU-IDU, jeśli samoistnie się resetuje co jakiś czas to nie jest to prawidłowe zachowanie urządzenia. Być może w serwisie, podczas wykonywania testu zestaw działał poprawnie, stąd taka decyzja serwisu. Możesz jeszcze raz oddać zestaw na gwarancji razem z nagraniem zachowania routera, gdy występuje reset urządzenia. Będzie to sygnał dla serwisu, żeby sprawdzić zestaw w tym konkretnym scenariuszu.

daniel002dan, wydaje się, że pobieranie powinno być stabilniejsze w 3G, ale za to wynik w LTE sugeruje, że niestety nadajnik jest przeciążony biorąc pod uwagę zarówno prędkości, jak i wyższą prędkość wysyłania, niż pobierania. Na przyszły rok są zaplanowane pracę mające na celu poprawę zasięgu w Twojej okolicy oraz zwiększenie pojemności, co powinno poprawić sytuację. Na tę chwilę niestety nie ma konkretniejszych informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Angeloo
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 3 lis 2016, o 18:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Angeloo »

Internet jest wolny niezależnie od godziny
Załączniki
Screenshot 2016-12-28 16-13-58.jpg
Screenshot 2016-12-28 16-12-40.jpg
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Angeloo, dziękuję, parametry sygnału są dobre. Prześlij mi proszę tym formularzem numer telefonu przypisany do usługi Plus Internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
YouBreak
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2016, o 18:28

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: YouBreak »

Witam, mam problem. Od około 2 dni internet LTE w 3 urządzeniach domowych działa bardzo słabo, prawie wcale. Nigdy nie miałem z nim większych problemów. Przy odpalaniu strony internetowej ping potrafi przekroczyć 300, utrata pakietów jest na poziomie 10-30%. Gdańsk, Klukowo. Nie, nie przekroczyłem limitu danych.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

YouBreak, czy w 3G jest taka sama sytuacja? Czy problem jest niezależnie od godziny? Czy mógłbyś zamieścić również wynik testu prędkości oraz parametry sygnału (RSSI, RSRP, RSRQ)?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
YouBreak
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2016, o 18:28

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: YouBreak »

Owszem, w 3G jest taka sama sytuacja. Problem występuje niezależnie od godziny, wynik speedtestu http://www.speedtest.net/my-result/5918477988. Niestety nie mam pojecia w jaki sposób zmierzyć parametry sygnałów podanych przez Pana powyżej. Dodam, że po restarcie routera Huawei CPE B593 ping w grze jest w normie, natomiast co 10 sekund następuje zatrzymanie gry, utrata pakietów wskakuje na 30% a potem się zeruje i tak w kółko.
ODPOWIEDZ