Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: jovi123 »

StayAwake pisze:
Daniel_Plus pisze:StayAwake, parametry sygnału są wystarczające, ale wyniki prędkości potwierdzają lejek w 3G, bo został wykorzystany pakiet podstawowy. Jeśli prędkość w LTE utrzymuje się na podobnym niskim poziomie to może to wskazywać na FUP. Ograniczenie prędkości przestaje działać wraz z rozpoczęciem się nowego rozliczeniowego.
Dlaczego Pan mi udziela odpowiedzi na coś co wiem od samego początku? Pisałem, przecież, że wiem, że to FUP. Interesuje mnie dlaczego takie coś ma miejsce skoro mam internet bez limitu, a limit danych nie jest jakoś bardzo znacząco przekroczony bo jest to tylko ok. 56GB! Zapewne znajdują się osoby w sieci, które mają znacznie większy limit przekroczony i mają szybszy internet! Rozumiem, że jest osobny punkt regulaminu, który mówi, że "Od razu po przekroczeniu transferu podstawowego może zostać nałożony FUP"??? Bo do tego zmierza Pańska wypowiedź. Tymczasem punkt 13 regulaminu jest zaprzeczeniem punktu 10, gdyż zastrzeżone jest sobie prawo z pkt. 10 do działania przez Polkomtel, a w następnej jego części całkowicie się zrzeka praw do ingerencji w łącze użytkownika. Skąd więc FUP inaczej lejek? Podkreślam, że internet jest mi również potrzebny do pracy w domu, a na tą chwilę nie mogę nic zrobić. Pani konsultant przy wyborze oferty zapewniała mnie, że ten internet będzie wystarczający, a dokładnie opisywałem jakiego internetu potrzebuję. Będę oczywiście reklamował i się odwoływał.
bez podważenia klauzuli abuzywnej w sądzie zawartej w tej umowie pisanie pism do plusa to tylko strata czasu, internet bez limitu to internet bez limitu plus już dostał za to karę od UOKIKu ale co ciekawe UOKIK nie nakazał respektowania tego we wszystkich zawartych już umowach ot POLSKA , myślę że jedna rozprawa i po temacie
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: KamilPowerLte »

Jest coraz gorzej... Plusie weź że się do roboty i popraw te łącza... 100 stron w tym wątku to nie jest wymysł jakiś hejterów i onanistów speedtest-a tylko realny problem waszych klientów! Ręce opadają!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

buczo, dla Twojej najbliższej okolicy niestety na razie nie ma planów modernizacyjnych.

KamilPowerLte, zgłosiłem Twoją sprawę. Potwierdzenie wysłałem Ci również w odpowiedzi na e-mail.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 1pietrek1 »

U mnie też coraz gorzej w godz. 17:00 - 22:00 na LTE prędkości 1-3 Mbps gora 4. Wczoraj przelaczylem na HSPA+ to nawet tutaj 3,5 Mbps gdzie zawsze bylo 15-20. Tragedia z tym Internetem Plusa i Cyfrowego Polsatu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

1pieterek1, sieć jest cały czas rozwijana, a więc bardzo możliwe, że w niedługim czasie pojawią się kolejne plany na modernizacje również w Wałbrzychu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1pietrek1
PlusManiak
Posty: 98
Rejestracja: 4 gru 2015, o 18:41

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 1pietrek1 »

Miejmy nadzieję bo dodanie 1800 odciazylo inne stacje bazowe a w centrum miasta BTS jest zapchany. Ratunkiem byłoby dodanie LTE2600.
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: muchakk »

Krzysiek_Plus pisze:muchakk, oprócz dodania LTE1800 na BT22284, które niestety zostało przesunięte na 06/2017, w najbliższym czasie nie mamy zaplanowanych żadnych innych prac w tym rejonie.
Brawo Wy, internet od dawnego lidera LTE w Przemyślu i okolicach działa tak:

Obrazek

Operatora podaje błędnie z drugiej karty SIM.

Dla porównania PLAY w tym samym miejscu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, o 13:11 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego tematu wątku
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

muchakk, proszę podaj lokalizację, w której wykonałeś test.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: muchakk »

Krzysztofie test wykonałem dokładnie tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Sporto ... 22.7744508


Warto dodać, że prędkości takie są w całym Przemyślu i okolicach więc to nie jest problem związany z lokalizacją i miejscowym zapchaniem sieci. Sieć tu jest zapchana WSZĘDZIE. Informacja z Twojej strony o braku planowanych inwestycji na tym terenie to jest jawne robienie sobie żartów z klientów.

Test wykonany teraz w miejscowości Ostrów k. Przemyśla:

Obrazek

Poziom sygnału maksymalny. Mam wrażenie, że telefon loguje się do LTE800 z Korytnik BT22553
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

muchakk pisze:Krzysztofie test wykonałem dokładnie tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Sporto ... 22.7744508
W tej lokalizacji najprawdopodobniej będzie poprawa właśnie po dodaniu w 06/2017 LTE1800 na BT22284.
muchakk pisze:Test wykonany teraz w miejscowości Ostrów k. Przemyśla:
Poziom sygnału maksymalny. Mam wrażenie, że telefon loguje się do LTE800 z Korytnik BT22553
Twoje uwagi przekazuje dalej, dam znać jak tylko pojawią się jakieś nowe plany dla tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: muchakk »

Krzysiek_Plus pisze:
muchakk pisze:Krzysztofie test wykonałem dokładnie tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Sporto ... 22.7744508
W tej lokalizacji najprawdopodobniej będzie poprawa właśnie po dodaniu w 06/2017 LTE1800 na BT22284.
Krzysztofie ok, a co z resztą miasta i okolicami? Przecież dołożenie LTE1800 do jednej stacji nie rozwiąże cudownie problemu w całym mieście i okolicach...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

muchakk, tak jak podałem wcześniej, dam znać jak tylko pojawią się jakieś nowe plany dla Przemyśla i okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marjano82 »

Ja jestem w szoku- sieć, która była prekursorem LTE i miała najwięcej czasu na budowę infrastruktury po pierwszych sukcesach zupełnie olała klientów, pomyślała- polecimy na opinii, po co dodawać nowe BTS-y? I tak ciemny lud nasze LTE kupi. I kupuje.... niestety....sam kupiłem...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

marjano82, tak jak już informowałem w innym wątku na BTS z którego obecnie skorzystasz w 03/2017 planujemy dodać jeszcze LTE800, wiec być może w tej częstotliwości będziesz uzyskiwał lepszy parametry (poziom sygnału, prędkości).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: marjano82 »

Planujecie, czy dodacie? :-)
ODPOWIEDZ