Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: poltergeist »

Umowa w CP. Standardowe przedłużenie umowy. Umowa w ramach smart dom, internet rozliczany jako trzeci produkt. Oferta obejmuje 60GB neta za kwotę 21 zł.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

poltergeist, w takim wypadku niestety nie jesteśmy w stanie zweryfikować takiej informacji, w tej sprawie proszę skontaktuj się z BOK CP: http://www.cyfrowypolsat.pl.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Użytkownik1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:12

Słaby internet odu idu 200

Post autor: Użytkownik1 »

Witam. W grudniu zeszłego roku podpisałem umowę na internet odu idu 200 40gb. Na początku internet zdawał się być wręcz wspaniały, lecz to tylko były pozory. Czasami osiągał nawet prędkość 50mb/s, strony się nie zawieszały i można było spokojnie pracować. Od ok. połowy stycznia mam problem z internetem, a mianowicie: jest prędkość 0,3-0,4mb/s. Na odu świeci się żółta lampka, nie wiem czy to dobrze czy źle, nie jestem za bardzo obeznany w temacie. Teraz nie otwierają się szybko strony, trzeba czekać mniej więcej na otwarcie google 7-8 sekund, a na wp czy gmail nawet 20. Dodam, że moja miejscowość to Małęczyn, Gózd obok Radomia. Od nadajnika mam 6-7 kilometrów. Mój syn narzeka, że w "csgo" jest "ping 800". Nie wiem co to za bardzo znaczy, ale mówi, że nie da się w ogóle grać. Ja również nie mogę w spokoju pracować, ponieważ czasami ten internet mnie doprowadza do szału. Poczytałem trochę informacji na temat jak zwiększyć prędkość, ale wszyscy pisali, żebym znalazł się bliżej nadajnika, jednak "domu nie przeniosę bliżej". Moje statystyki to:

RSRP -101 dBm
RSRQ -16 dB
RSSI -78 dBm

Więc proszę o normalne i poważne komentarze, a nie typu: "zrezygnuj z umowy i przejdź do orange/t-mobile." Nie chcę odejść z plusa, ponieważ jestem w nim gdzieś 3 lata i wiem, że to jest świetna firma. Jeszcze mam do tego umowę na 1,5 roku i nie mogę z niej zrezygnować. Serdecznie pozdrawiam.

PS: Moja teściowa też mieszka na wsi, ma odu idu 200 i od nadajnika ok. 15 km, lecz ona nie ma problemów. Ma ping 18 i 40-45mb/s.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 10:09 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do bardziej pasującego tematu wątku
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby internet odu idu 200

Post autor: habish »

Spróbuj wymusić inne pasma - 800 / 1800 / 2600, jak to zrobisz znajdziesz tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 15#p192608
Daj znać czy na innych pasmach internet działa lepiej.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 10:11 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do bardziej pasującego tematu wątku
Użytkownik1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:12

Re: Słaby internet odu idu 200

Post autor: Użytkownik1 »

Próbowałem już. Na 800 miałem 0,02mb/s, na 1800 0,5mb/s, a 2600 nie działało. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 10:11 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do bardziej pasującego tematu wątku
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby internet odu idu 200

Post autor: habish »

Małęczyn czy Gózd bo to 9km różnicy.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 10:11 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do bardziej pasującego tematu wątku
Użytkownik1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:12

Re: Słaby internet odu idu 200

Post autor: Użytkownik1 »

Małęczyn
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 10:09 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do bardziej pasującego tematu wątku
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby internet odu idu 200

Post autor: habish »

Wygląda na przeciążone stacja bazowe, zapytaj tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=7065
Czy Plus planuje modernizację sieci w twojej okolicy.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 10:09 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do bardziej pasującego tematu wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Użytkownik1, najbliższe stacje z LTE1800 to BT13964 (Radom, ul. Piotra Skargi) i BT51065 (Radom, Ul. Słowackiego) w odległości ok. 4,5 km od Małęczyna. Proponuję, aby ODU było skierowane na zachód (jeśli aktualnie jest inaczej). Dodatkowo powiedz jeszcze, czy pakiet podstawowy został już wyczerpany? Czy niższe prędkości są teraz przez cały dzień, czy o określonych porach?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: muchakk »

Krzysiek_Plus pisze:
muchakk pisze:Krzysztofie test wykonałem dokładnie tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Sporto ... 22.7744508
W tej lokalizacji najprawdopodobniej będzie poprawa właśnie po dodaniu w 06/2017 LTE1800 na BT22284.
muchakk pisze:Test wykonany teraz w miejscowości Ostrów k. Przemyśla:
Poziom sygnału maksymalny. Mam wrażenie, że telefon loguje się do LTE800 z Korytnik BT22553
Twoje uwagi przekazuje dalej, dam znać jak tylko pojawią się jakieś nowe plany dla tej okolicy.

Coś wiadomo w sprawie Przemyśla i okolic? Test sprzed chwili:

Obrazek

Standardowo pokazuje drugą kartę. Test wykonany na sieci PLUS. Na playu mam tu kilkanaście razy wyższe prędkości... na karcie, a test w plusie wykonałem na abo firmowym.
Miejsce:
https://www.google.pl/maps/place/Grunwa ... 22.7648339
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

muchakk, informacja o dodaniu w 06/2017 LTE1800 na BT22284 jest nadal aktualna i można mieć nadzieję, że to poprawi sytuację w Twojej lokalizacji (przy ulicy Grunwaldzkiej).
Krzysiek_Plus pisze:Twoje uwagi przekazuje dalej, dam znać jak tylko pojawią się jakieś nowe plany dla tej okolicy.
Jesli chodzi o tę kwestię to niestety brak nowych wieści.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Użytkownik1, w 04/2017 na BT14146 (51065 - Radom, Ul. Słowackiego) dodamy LTE2600 co powinno poprawić sytuacje w pozostałych pasmach (szczególnie w LTE1800).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: muchakk »

Krzysztofie ja daję wyniki testów z całego miasta. To nie jest problem z jedną lokalizacja a z całym miastem więc jak jeden nadajnik ma rozwiązać ten problem? W mojej lokalizacji internet działa jeszcze gorzej. Teraz już wiem, że nie podpiszę aneksu do umowy bo internet w waszej sieci działa TRAGICZNIE w całej Polsce...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

muchakk, na Twój poprzedni wpis odpowiadał Daniel_Plus ;-).
muchakk pisze: To nie jest problem z jedną lokalizacja a z całym miastem więc jak jeden nadajnik ma rozwiązać ten problem?

Lokalizacje, które podawałeś do tej pory są częściowo w zasięgu modernizowanego BTS'a, a więc powinna być poprawa po uruchomieniu LTE w tej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
cwaniak
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2017, o 16:29

Mam słaby Upload oraz Download nie wiem co zrobić...

Post autor: cwaniak »

Witam. Mam dość słaby download oraz upload
Screenshot 2017-03-02 15-40-06.jpg
nie wiem o co może chodzić mieszkam w Dolnośląskie, w powiecie Wrocławskim, miejscowość: Radwanice ulica Szkolna. Prawie cały czas mam LTE tak jak widać na zdjęciu
Screenshot 2017-03-02 15-41-32.jpg
a korzystam z Routera : Huawei E5180. Pomoże ktoś? Nie wiem co mam zrobić a chciałbym aby ten internet był lepszy ponieważ jeśli użytkują 2 komputery to mogę mieć nawet po 400-500 pingu w grach. Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ