Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

volin97PL, jeśli pakiet podstawowy został wykorzystany, jest możliwość uruchomienia się FUP, zgodnie regulaminem. Działa on niezależnie od LTE bez Limitu. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mkfan
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 lip 2017, o 18:31

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: mkfan »

FUP kłóci się z innymi punktami umowy takimi jak LTE BEZ LIMITU i "maksymalna prędkość pobierania danych po przekroczeniu podstawowego limitu transmisji danych, do tego ten cały fup jest nieprecyzyjnie opisany.
Już dostaliście karę od UOKiK 30,7 mln złotych, czas żebyście dostali kolejną, perfidni kłamcy.
Nigdy więcej usług od złodziejskiego Plusa.
Blaszak
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 3 lis 2016, o 00:34

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Blaszak »

Michał_Plus pisze:Niestety w tym wypadku, jak wspominałem, wcześniej, problem jest spowodowany przeciążeniem nadajnika. Jednak że na chwilę obecną nie mam informacji na temat planów o rozbudowie w Twojej okolicy, nie znaczy że nic nie będzie się tam działo. Sieć jest stale rozbudowywana, zarówno o nowe nadajniki jak i rozbudowę/modernizację obecnych.
Czyli co to oznacza? Skoro nadajnik jest przeciążony to "radź sobie kliencie sam"? Szlag mnie już trafia, kolejny dzień bez dobrego internetu. Płacę za LTE, a prędkości mam gorsze niż kiedyś na modemach. Płacę za VOD i HBO GO, a w ogóle nie mogę z nich korzystać. Czyli płacę za źle wykonaną usługę. W salonie plusa zapewniano mnie, że wszystko będzie działać. Owszem działa - beznadziejnie!! Rozumiem, że źle wykonana usługa jest podstawą do reklamacji, a w przypadku braku naprawy tejże usługi podstawą do rozwiązania umowy? Aby nie być gołosłownym kolejny test zrobiony przed chwilą:

Obrazek

I dodam, że pakietu podstawowego jeszcze nie wykorzystałem. Co będzie jak go wykorzystam? Dacie mi FUPa za znaczne ilości pobranych danych? Ahahaha, chyba gorzej być nie może.

Proszę kolegów z Plusa o KONKRETNĄ odpowiedź CO MAM TERAZ ZROBIĆ. Jakie mam opcje?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

Blaszak, proponowałbym zgłoszenie reklamacji dotyczącej problemów z usługą. Wszystko zostanie dokładnie sprawdzone i rozpatrzone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kubaaa216
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2017, o 19:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kubaaa216 »

Jakiś żart czy co? Od 24 czerwca wysyłanie spadło o 3,5 razy a teraz od 9 lipca uwaga O 15 RAZY a dzisiaj już o ile się nie myle o 150 razy albo i nawet więcej. Pobieranie było akceptowalne ale teraz już nie jest. 0,50Mbps na speedtestach? Nie mam nawet jak sprawdzić czy wykorzystałem limit, ponieważ router był restartowany kilka razy a co za tym idzie zresetowanie wykorzystania pakietu na 192.168.0.1 czego jacyś panowie nie przemyśleli :lol:. Czekam na odpowiedź.
Załączniki
1 (1).png
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Dashe »

Ja mam podobnie co kolega wyżej... W nocy (po 1, 2) download śmiga na poziomie 50bmps nawet. Ale w dzień jest dno, mimo że mam pakiet... Upload wyższy niż download... Dlaczego?

Obrazek

Teraz i tak jest to 17 mpbs downloadu, ale często około godziny 16, 17 mam go na poziomie np. 5 mbps albo i mniej, a upload poniżej 20 nie spada... To chyba coś nie tak u Was?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

kubaaa216, sprawdź proszę wykorzystanie pakietu podstawowego na Plus Online. Czy taka prędkość utrzymuje się cały czas, nieżalenie od pory dnia?

Dashe, podaj swoją dokładną lokalizację. Opis wskazuje na obciążany nadajnik, do którego się logujesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Dashe »

Swaty, obok małego miasteczka Ryki w województwie Lubelskim.
kubaaa216
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2017, o 19:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kubaaa216 »

Limit już raczej wykorzystałem. Wyniki downloadu oraz uploadu takie słabe są dopiero od dzisiaj. Później czyli około 15-16 zrobię ponownie test i dam znać.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

Dashe, tak jak pisałem, jest to kwestia przeciążenia nadajnika w trakcie wykonywania testu. Niestety, w najbliższym czasie, nie mam informacji o żadnych planach modernizacji nadajników w Twojej okolicy. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Dashe »

Okej, ja rozumiem. Ale taka sytuacja jest generalnie codziennie obecnie... Jedynie w nocy mogę sobie coś pobrać w normalnych obrotach bo pobieranie 500 kb/s mnie jakoś nie satysfakcjonuje patrząc że mogę wysłać coś prędkością 20 mb/s.

Dobrze, że przynajmniej upload i ping w normie... To rozumiem nic się na to nie da poradzić?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

Dashe, obawiam się, że na daną chwilę nic nie jestem w stanie Ci poradzić. Jednak plany modernizacji są cały czas aktualizowane. Sieć BTS jest stale rozbudowywana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maleko
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2015, o 15:38

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: maleko »

Blaszak pisze:Czyli co to oznacza? Skoro nadajnik jest przeciążony to "radź sobie kliencie sam"? Szlag mnie już trafia
Ciesz się, że inni nie mają FUP-a :)
Blaszak pisze:I dodam, że pakietu podstawowego jeszcze nie wykorzystałem. Co będzie jak go wykorzystam? Dacie mi FUPa za znaczne ilości pobranych danych? Ahahaha, chyba gorzej być nie może.
Może, mogą zlikwidować FUP-a.

Jak widać maniaków anty-FUP jest kupa i tu ostro marudzą, wpisów jak twój dużo mniej mimo, że to dotyczy ze 20-50 razy więcej ludzi. Rozwiązanie podawałem wiele razy: tak jak w telefonach 29 gr za minutę, tu też np. 50 gr za 1 GB i niech sobie pirat maniak ciągnie 10 TB na miesiąc (~5000 zł). Można też wprowadzić 1 zł za 1 GB w godzinach 19-22 itp.
kubaaa216
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2017, o 19:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kubaaa216 »

Prędkość jak widać się nadal nie zmienia.
Załączniki
asd.png
Dashe
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 09:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Dashe »

kubaaa216 pisze:Prędkość jak widać się nadal nie zmienia.
Skoro piszesz, że już raczej limit przekroczyłeś, to niestety najprawdopodobniej dostałeś lejek, czyli FUP-a i nic z tym nie zrobisz dopóki pakiet Ci się nie odnowi.
ODPOWIEDZ