LTE Advanced - 300 Mb/s

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: matus45 »

IDU-ODU jest własnością CP, ty masz go tylko na użyczenie i jeszcze bulisz za śmiecia 5- 10 zł/m-c. Wszelkie ingerencje w nie swój sprzęt są nielegalne. Wziąłeś największy szajs oferowany przez operatora.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: jarek7714 »

matus45 pisze:IDU-ODU jest własnością CP, ty masz go tylko na użyczenie i jeszcze bulisz za śmiecia 5- 10 zł/m-c. Wszelkie ingerencje w nie swój sprzęt są nielegalne. Wziąłeś największy szajs oferowany przez operatora.
Najlepiej zastosować rozwiązanie zaproponowane przez @patryk7588 z duplikatem SIM, a nie pchać się w problemy i liczyć na łaskawość operatora (przy takiej organizacji sieci-IDU-ODU jest złomem elektronicznym-czekać na koniec umowy i zwrócić to jak najszybciej).
wabikboy
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 17:26

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: wabikboy »

Duplikat karty nie jest możliwy, co do prędkości to mi wystarcza ( w porywach 26-27 Mbit/s )i wziąłem z powodu 6m gratis.
Pytałem czysto teoretycznie jednak jak by można było wyjąć kartę bez konsekwencji to oczywiście bym skorzystał ale jak nie to nic straconego.
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

LTE-Advanced 300 Mbits

Post autor: bramowicz1 »

Witam. Nie znalazłem wątku o tejże najnowszej technologii więc pomyślałem, że najwyższy czas.
Oczywiście będę miał kilka pytań do oficjalnego działu Plusa i dlatego wątek założony właśnie tu,
aczkolwiek administrator może wątek przenieść do działu ogólnego jeśli uzna to za słuszne.
Więc na początek zapytam czy technologia jest już wdrożona? w Sieci jeszcze brak testów, a jeśli już to testy routerów,
które obsługują (agregują nowe pasma) ale bez potwierdzenia tejże usługi.

Podam swoją aktualną lokalizację:

Warszawa, Ząbki, ul. Kwiatowa,

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 48&zoom=15

Z mapy wynika, że na ul.Juliusza Słowackiego 21 jest pozwolenie na LTE 2600.Czy stacja jest już uruchomiona?

Drugie pytanie to router: Huawei E5186 LTE

http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... tock=false

Router jak widać jest dostępny i w Plusie.
Są też pierwsze testy urządzenia,
Zacytuję fragmenty z tego testu:

,,Tym razem test najnowszego routera Huawei i Plusa GSM, działającego w LTE-Advanced

W pudełku znajdziemy:
router Huawei E5186s-22a
zasilacz
kabel sieciowy RJ45
instrukcję obsługi
zabrakło antenek zewnętrznych,znanych z Huawei B593u-12

Ukazuje się nam okrojone na maksa przez plusa GSM menu routera-zdjęcia poniżej w załącznikach.

Co do moich spostrzeżeń to mam uwagi co do oprogramowania, a mianowicie, brak w nim jak w ostatnim routerze z Plusa Huawei B315s-22 kilku rzeczy:
-brak wyboru antena wbudowana/zewnętrzna
-brak zapamiętania kodu PIN
-BRAK USTAWIEŃ CS czyli karty SIM-router ten ma możliwość dzwonienia i odbierania połączeń w obie strony-w trybie AUTO tylko lub 2G/3G ) działa to jednocześnie z VOIP na TEL1 (przy działąjącym VOIP telefonujemy domyślnie z VOIP zamiast z karty sim) nie testowałem gniazda TEL2
-przydał by się wybór pasm pracy na poszczególnych częstotliwościach,lub włączanie zwykłego LTE z wyborem pasm,a dopiero później LTE-A
-slot karty SIM jest jak na kartę pamięci-na wcisk, co może z czasem przy częstym przekładaniu kart ulec uszkodzeniu-w Huawei B315 było wygodniej i bezpieczniej

Do wyboru mamy tylko tryby:
-AUTOMATYCZNY
tylko EDGE
tylko HSPA+/UMTS
tylko LTE

Ustawienia VOIP są okrojone z funkcji maksymalnie, ale telefon poprzez Voip działa poprawnie w obydwie strony (operator ipcall.pl)

Router działa już 3 dni i nie ma żadnych zacięć i zwieszeń,a moje spostrzeżenia, to tylko do poprawy oprogramowanie poprzez aktualizację i naprawa błędów poprzednika:
-umożliwić wybór pasm na LTE- moja sugestia
-umożliwić wybór anteny zewnętrzna/wbudowana
-umożliwić zapamiętanie kodu PIN

Obrazek

Obrazek

Obrazek"

Tu pytanie do działu Plusa: czy wymienione tu wady rzeczywiście występują w tym modelu Huawei?
Czy będą aktualizacje czy też użytkownicy będą sami musieli sobie poradzić wgrywając oryginalnego firmware, tracąc przy tym gwarancję.
Najbardziej osobiście zależało by mi na podłączeniu anteny zewnętrznej a z testu wynika, że nie ma opcji przełączenia na antenę zewnętrzną, chyba że przełączenie odbywa się automatycznie o czym nie wspomniano w teście.
Tu proszę o info w tej kwestii.

Na uwagę szczególną zasługuję;

D-Link DWR-966 LTE

http://www.plus.pl/modem-router?deviceT ... tock=false

Pewnie zdecyduję się na ten podpisując nową umowę ale póki co mało o nim w sieci z konfiguracją Plusa, a jak widać ma to znaczenie.

I jeszcze jedno pytanie: ostatnio zauważyłem spadek zasięgu sieci LTE w mojej lokalizacji, czym może być to spowodowane?
Może router przełączył się na nową stację? Wszak obsługuje mi LTE 2600 cat4 wg. specyfikacji:

http://www.mbbm.com.pl/internet-3g-rout ... _5161.html

Prędkości bez zmian.

Diagnostyka:

1 PLMN: 26001
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -77
4 RSRP (dBm): -112
5 RSRQ (dB): -14
6 Roaming: Nie
Wizualnie na routerze są dwie kreski zasięgu, zawsze były 4 kreski(jeszcze wczoraj były), jeśli się pojawią podam diagnostykę.

Na te i powyższe pytania proszę o odpowiedź jeśli to możliwe.

Mam nadzieję Krzysztofie, że jak zawsze mi pomożesz. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, o 10:05 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: Przemek_Plus »

bramowicz1 pisze:Więc na początek zapytam czy technologia jest już wdrożona?
Na większości stacji z LTE2600 – już tak. Będziemy stale powiększać liczbę BTSów obsługujących LTE-A.
bramowicz1 pisze:Z mapy wynika, że na ul.Juliusza Słowackiego 21 jest pozwolenie na LTE 2600.Czy stacja jest już uruchomiona?
Tak, na stacji działa już LTE2600.
bramowicz1 pisze:Router działa już 3 dni i nie ma żadnych zacięć i zwieszeń,a moje spostrzeżenia, to tylko do poprawy oprogramowanie poprzez aktualizację i naprawa błędów poprzednika:-umożliwić wybór pasm na LTE- moja sugestia-umożliwić wybór anteny zewnętrzna/wbudowana-umożliwić zapamiętanie kodu PIN

Tu pytanie do działu Plusa: czy wymienione tu wady rzeczywiście występują w tym modelu Huawei?
Co do wyboru pasma – to tak, przy tym modelu użytkownik nie ma możliwości wymuszenia konkretnej częstotliwości. Podobnie brak funkcjonalności wyboru anteny zewnętrznej/wewnętrznej. Jeżeli chodzi o PIN, to na ekranie, na którym wpisujesz kod, można zaznaczyć opcję „wyłącz weryfikację kodem PIN”.
bramowicz1 pisze:Najbardziej osobiście zależało by mi na podłączeniu anteny zewnętrznej a z testu wynika, że nie ma opcji przełączenia na antenę zewnętrzną, chyba że przełączenie odbywa się automatycznie o czym nie wspomniano w teście.
Router będzie automatycznie korzystał z sygnału uzyskiwanego za pomocą anteny zewnętrznej.
bramowicz1 pisze:Może router przełączył się na nową stację? Wszak obsługuje mi LTE 2600 cat4
Możliwe. LTE2600 ma wyższy priorytet od pozostałych pasm, jeżeli więc urządzenie uzyskuje sygnał tego pasma, to w nim będzie się logować. Jest to przy tym pasmo o mniejszym zasięgu niż LTE800 i LTE1800. Z zamieszczonych przez Ciebie parametrów widać wyraźnie, że moc i jakość sygnału (RSRP i RSRQ) są bardzo słabe. Jeżeli masz taką możliwość, spróbuj zmienić ustawienie routera bądź anteny tak, aby poprawić te wskaźniki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
FOX
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 cze 2015, o 08:35

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: FOX »

Router huawey b593-s22 obsłuży lte advanced ?

Jakie prędkości downloadu i uploadu mogę na nim osiągnąć ?

Czy będę musiał zmienić kartę sim która ma już w sumie 2 lata ?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: Przemek_Plus »

FOX, nie, nie obsłuży LTE-A. Do agregacji pasm konieczne jest posiadanie urządzenia LTE kat. 6.

Jeżeli chodzi o prędkości, to router ten umożliwia transfery do maksymalnie 150 Mb/s pobierania, a także 50 Mb/s wysyłania.

Jeżeli Twoja karta SIM obsługuje LTE, to nie będzie potrzeby jej wymiany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WXuser
Szalony PlusManiak
Posty: 203
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: WXuser »

Przemek_Plus pisze:Co do wyboru pasma – to tak, przy tym modelu użytkownik nie ma możliwości wymuszenia konkretnej częstotliwości.
LTE A można wymusić programem ltewatch, który współpracuje z tym routerem.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: Przemek_Plus »

WXuser pisze:LTE A można wymusić programem ltewatch, który współpracuje z tym routerem.
To prawda, przy pomocy LTEWatch można wymusić konkretne pasmo (o ile program obsługuje dany model). Niestety, z poziomu naszego oprogramowania nie jest to możliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: habish »

Ale samo wymuszenie pasma 2600 nie sprawi że B593 zacznie wspierać agregację pasm.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: Przemek_Plus »

patryk7588, forumowicz WXuser zacytował moją wypowiedź dotyczącą modelu E5186, a ten obsługuje LTE-A.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
arturo1132
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 10 cze 2014, o 15:16

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: arturo1132 »

Witam chciałbym się dowiedzieć jak to jest z lte advanced czy potrzeba jest wymiana karty sim żeby z niego korzystać ponieważ taka dostałem informacje od konsultanta przy przedłużeniu umowy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE Advanced - 300 Mb/s

Post autor: Krzysiek_Plus »

arturo1132, odpowiedź kilka postów wyżej:
FOX pisze:Czy będę musiał zmienić kartę sim która ma już w sumie 2 lata ?
Przemek_Plus pisze:Jeżeli Twoja karta SIM obsługuje LTE, to nie będzie potrzeby jej wymiany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ