B315 i anteny zewnętrzne

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Krzysiek_Plus »

titan88 pisze:4.Jak Pan wytlumaczy fakt, ze nie ma w oprogramowaniu przelaczania trybu anten? Jak Pan skomentuje fakt ze nie ma regulacji sily nadawania WiFi? A moze poprostu Plus wstawia ograniczenia do oprogramowania?
Oprogramowanie przygotowuje producent sprzętu, czyli w tym wypadku Huawei.
titan88 pisze:5. Skoro dla Was jest wiazaca opinia innego uzytkownika, ktory mowi ze wszystko dziala (a tak jest prosciej, bo to chcecie slyszec i nic nie trzeba robic) to co w takim razie z opiniauzytkownika Fred, ktoryma identyczny problem jak ja? Czy jego opinia nie jest wazna? Tez nie jest podparta zadnymi dowodami.
Występowanie problemu na Twoim sprzęcie, nie sugeruje że jest to ogólny problem tego modelu, może to być zaś problem jednostkowy(wada fabryczna itp) zaś w takich przypadkach sprzęt należy kierować do serwisu.
Na PlusForum nie otrzymaliśmy również do tej pory żadnych innych zgłoszeń sugerujących występowanie takiego problemu, nie potwierdziły to również przeprowadzone przez nas testy.
Czekamy również na ostateczne potwierdzenie od producenta sprzętu.
titan88 pisze:Ja nie prosze o wiele a o rozpatrzenie przypadku. Jutro moge kupic kolejny egzemplarz i tez sprawdzic, czy anteny dzialaja. Gorzej jak nie beda dzialac bo wtedy Pan wyjdzie na oszusta. Poki co nikt oprocz mnie nie dolaczyl zadnych dowodow na dzialanie anteny. Prosze wstawic screeny z Waszych testow. Wtedy porozmawiamy o konkretach, bo jak narazie to czytam wylacznir niepodparte niczym domysly. Plus to porzadna firma dlatego licze na zainteresowanie sie sprawa, inaczej bede musial omijac szerokim lukiem.
Rozumiem, ale przez forum nie jestem stanie zweryfikować poprawności działania Twojego sprzętu, weryfikacje może zrealizować tylko autoryzowany serwis sprzętu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
titan88
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2015, o 19:43

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: titan88 »

Witam,

Dobrze, ja w takim razie czekam na opinie producenta. Prosze w miare mozliwosci okreslic w przyblizeniu okres oczekiwania na odpowiedz. W Huawei B593s-12 na poczatku tez byl taki sam problem i oprogramowanie zalatwilo temat. Sprzet poza tym jednym aspektem dziala bez zarzutu i transfery ma dobre - ja nie mowie. Ale nie moge polecac go innym, ktorzy mieszkaja za Warszawa i potrzebuja wzmocnienia anteny, bo takie rozwiazanie poki co nie dziala.

Jak producent powie, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku, to wtedy pojde oddac sprzet do naprawy na gwarancji. Prosze jeszcze napisac, czy na okres naprawy dostane identyczny zastepczy. Wtedy bede mial mozliwosc przetestowac rowniez inny.

Pozdrawiam,
Titan88
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Krzysiek_Plus »

titan88 pisze:Prosze w miare mozliwosci okreslic w przyblizeniu okres oczekiwania na odpowiedz.
Niestety nie jestem wstanie określić, w każdym bądź razie dam znać jak tylko otrzymam takiej informacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sephirose
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 21:07

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: sephirose »

Uwazam,ze Plus powinien sie dobrze przyjrzec problemowi gdyz nie jest odosobniony.Jestem kolejnym przykladem(data zakupu 22.07.2015).Testy prowadzone na wiele sposobow i z roznymi kartami,roznych operatorow.Jestem przekonany,ze wielu posiadaczy nawet nie zdaje sobie sprawy z tego ze ich B315 nie przelacza programowo anten.Takiej korporacji powinno zalezec aby sprzet przez nich rozprowadzany byl wolny od wad programowych i nie zachacal do skorzystania z tego samego produktu konkurencji wolnego od tej powaznej wady.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Krzysiek_Plus »

sephirose, tak jak już odpowiedziałem w poprzednich postach nasze testy nie wykazały by opisany przez was problem występował. Dalej również czekamy na oficjalną informacje od firmy Huawei.

Jeśli uważasz, że sprzęt który otrzymałeś nie działa poprawnie sugeruje skorzystać z naprawy gwarancyjnej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sephirose
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 21:07

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: sephirose »

Krzysiek_Plus,ale robione testy wykazywaly poprawe sygnalu z antenami?Nie no oczywiscie,ze oddam pewnie niedlugo sprzet dopoki jest na gwarancji(tym bardziej,ze wszystko bardzo dobrze w nim dziala poza tym szczegolem).
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Krzysiek_Plus »

sephirose pisze:Krzysiek_Plus,ale robione testy wykazywaly poprawe sygnalu z antenami?
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sephirose
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 21:07

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: sephirose »

Dziekuje.
titan88
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2015, o 19:43

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: titan88 »

No dobra, a mozna prosic o jakies zrzuty ekranowe, pokazujace ze rzeczywiscie sygnal jest wzmacniany? I dodatkowo o nazwe anteny na jakiej przeprowadzano proby? Nie zebysmy nie mieli zaufania, ale tak powazna firma jak Plus nie powinna byc goloslowna. Wazne sa kwity a nie slowa.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Krzysiek_Plus »

titan88, postaram się uzyskać takie informacje/screeny od pracowników którzy realizowali testy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Fred
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:45

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Fred »

Witam ponownie
Rozumując tokiem myślenia tutejszych Przedstawicieli firmy Plus, którzy to zmuszają użytkowników Huawei B315s-22 do podawania szczegółowych pomiarów, wręcz profesjonalnych na najwyższym poziomie wraz z dokumentacją, to ja laik od tutejszych przedstawicieli firmy Plus,

też oczekuję odpowiedzi przynajmniej na poziomie szkoły podstawowej wraz dokumentacją ukazującą poprawne działanie Huawei B315s-22.

Jak dotąd w tym wątku to poziom wypowiedzi przedstawicieli sieci Plus jest jakby jakiś poniżej powyższego.

Miłego dnia życzy Chomik f.r.e.d
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Krzysiek_Plus »

Fred,
Krzysiek_Plus pisze:titan88, postaram się uzyskać takie informacje/screeny od pracowników którzy realizowali testy.
Fred pisze:Rozumując tokiem myślenia tutejszych Przedstawicieli firmy Plus, którzy to zmuszają użytkowników Huawei B315s-22 do podawania szczegółowych pomiarów, wręcz profesjonalnych na najwyższym poziomie wraz z dokumentacją, to ja laik od tutejszych przedstawicieli firmy Plus,
Na forum zawsze prosimy o podstawowe informacje które najczęściej można odczytać w ustawieniach danego urządzenia, a w zdecydowanej mierze ułatwiają zanalizowanie problemu.

Tak jak już wspominałem w wcześniej, opisane przypadki wraz z naszym zapytanie zostały przekazane do producenta, który na obecną chwile jeszcze bada sprawę. Jednocześnie nie wykluczamy, że problem może występować np.: tylko z określonym typem anten, ale to już zweryfikuje sam producent sprzętu.

Jak tylko otrzymamy jakakolwiek informacje w tej sprawie, dam znać w tym wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
titan88
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2015, o 19:43

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: titan88 »

Witam Panie Krzysztofie,

Z uwagi na zaistnialy problem oprocz kontaktu z Wami pozwolilem skontaktowac sie z firma Huawei - z dzialem support. W odpowiedzi otrzymalem informacje, ze problem jest znany i ze w polowie wrzesnia bedzie dostepne nowsze oprogramowanie, eliminujace problem niedzialajacych anten. Krotka, rzeczowa informacja, ktora uzyskalem szybko, a bynajmniej szybciej droga oficjalna niz od Pana.

Proponuje uczyc sie podejscia od firmy Huawei, bo z Panskiej strony nir bylo grama dobrej woli w zalatwieniu tematu a jedynie chec wypchniecia go. To jest skandaliczne z Panskiej strony, tym bardziej ze czlowiek wstaje na glowe probujac udowodni Wam istote problemu. Pan natomiast usilowal wbic namwszystkim do glowy ze sprzet jest uszkodzony. Chamstwo wolajace o pomste! I ja tutaj nie winie firmy Plus jako calosci tylko Pana. Ito nie jest tak, ze nie da sie czegokolwiek zalatwic czy zakomunikowac, a mozliwosci ma Pan wieksze niz my...albo i nie. Mimo iz jest Pan pracownikiem Plusa, czyli firmy ktora lubie i szanuje, to dostaje Pan dzisiaj ode mnie duzego Minusa...za caloksztalt i rzetelnosc przekazywanych informacji. Nie jest Pan wiarygodny i nie ma Pan woli pomagania ludziom - ma Pan podejscie dalece nieprofesjonalne. Pozdrawiam z bardzo daleka... omijajac szerokim lukiem

Temat z mojej strony jest zamkniety.
sephirose
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 21:07

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: sephirose »

Witam.
Tak jak napisalem na innym forum tak i tutaj powtorze.Testy wykonywalem w dwoch roznych lokalizacjach z uzyciem 3 rodzaji anten oraz dwoch roznych routerow.W B315 za kazdym razem podlaczenie anteny powodowalo tlumienie wszystkich parametrow(wogole gorsza prace,wieksze cieplo),gdzie w innym routerze sygnal ulegal duzej poprawie.Sporo mnie to kosztowalo latwienia,proszenia sie i czasu,ale musialem sie przekonac zanim oddam sprzet na gwarancje.
Hmm i co sie okazuje ?Ano to,ze nie musze odsylac B315 bo uszkodzony nie jest a Huawei przyznal,ze problem wystepuje,jest znany i ze bedzie aktualizacja wlaczajaca anteny.
Dziekuje titan88
Wystarcza checi i mozna cos zdzialac.Checi i dobra wola...
Dobre imie latwo sie traci,a bardzo trudno odzyskuje.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: B315 i anteny zewnętrzne

Post autor: Krzysiek_Plus »

titan88
titan88 pisze:Mimo iz jest Pan pracownikiem Plusa, czyli firmy ktora lubie i szanuje, to dostaje Pan dzisiaj ode mnie duzego Minusa...za caloksztalt i rzetelnosc przekazywanych informacji. Nie jest Pan wiarygodny i nie ma Pan woli pomagania ludziom - ma Pan podejscie dalece nieprofesjonalne. Pozdrawiam z bardzo daleka... omijajac szerokim lukiem
titan88, za oprogramowanie i działanie sprzętu odpowiada producent, jak już wspomniałem z naszych wcześniejszych testów zrealizowanych przez naszych pracowników nie wynikało by takowy problem występował, mimo to sprawę przekazaliśmy do producenta w celu wyjaśnienia i analizy, gdyż problem mógł występować np.: tylko z określonym rodzajem anteny.
sephirose pisze:Hmm i co sie okazuje ?Ano to,ze nie musze odsylac B315 bo uszkodzony nie jest a Huawei przyznal,ze problem wystepuje,jest znany i ze bedzie aktualizacja wlaczajaca anteny.
Z informacji titan88 wynika, że jest problem jest i występuje po stronie oprogramowania producenta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ