Brak LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Dudziu2
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 wrz 2017, o 22:07

Re: Brak LTE

Post autor: Dudziu2 »

Próbowałeś wszystkich metod z naszych wpisów.
Baterię z telefonu najlepiej wyjąć na dłużej. Odczekaj Profilaktycznie - nawet kilka minut, po czym włóż na nowo sim i uruchom urządzenie.
O ile masz taką możliwość - przełóż sim do innego smartfona/ modemu/ routera i sprawdź czy jest LTE.
Zakładam, że APN masz ustawiony wg instrukcji kolegi patryk7588, jeżeli nie - od tego zacznij.
zab96
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2017, o 19:57

Re: Brak LTE

Post autor: zab96 »

zab96 pisze:Podpinam się do tematu. Robiłem jakiś miesiąc temu duplikat karty SIM, ponieważ zgubiłem telefon. Wcześniej LTE działało bez problemu. Teraz posiadam Lenovo PHAB i wyświetla mi , że jestem w zasięgu 3G. APN mam ustawiony poprawnie, próbowałem już wszystkiego i nic. Często też ginie mi na chwilę zasięg i za chwilę znów wraca. Proszę o pomoc!
Zgłosiłem sprawę do biura obsługi i po problemie :-> Znów mogę się cieszyć zasięgiem 4G ! Wielki plus dla Plusa za szybką reakcję.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5457
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak LTE

Post autor: Michał_Plus »

zab96, cieszę się że już wszystko działa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Izy13
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 paź 2017, o 22:42

Re: Brak LTE

Post autor: Izy13 »

Podpinam się do tematu. Posiadam Ipada Air 2 . APN ustawione na plus . Niestety nie mam zasięgu LTE jest tylko 3G . W innych urządzeniach także nie ma LTE
@EDIT

Po rozmowie z biurem obsługi klienta problem został rozwiązany
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Brak LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Izy13, dziękuję za informację. Gdybyś miał jeszcze jakąś sprawę, chętnie pomożemy i zapraszamy wtedy na forum ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kordianelli
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2017, o 03:16

Re: Brak LTE

Post autor: Kordianelli »

Również posiadam problem z Internetem. Nie mam od tygodnia LTE. W ogóle go nie pokazuje. Mam kilka kart w innych sieciach i jest okej. Warszawa Rembertów to lokalizacja. Tydzień temu działało dobrze, dziś próbowałem w routerze jak i w telefonie, pokazuje tylko H+. Dodam, ze moja taryfa to 40GB i usluga nolimit lte w cenie.Jeszcze tydzien temu było dobrze.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5457
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak LTE

Post autor: Michał_Plus »

Kordianelli, naki posiadasz sprzęt? Jakie są parametry sygnału? Podaj dokładną lokalizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kordianelli
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2017, o 03:16

Re: Brak LTE

Post autor: Kordianelli »

Huawei E5573 LTE. Próbowałem też na swoim telefonie, Samsung S8+. Tutaj właśnie odkryłem, że pokazuje tylko hspa+. Niezależnie czy w domu, czy poza domem, przy dworcu centralnym, czy gdziekolwiek indziej. Wczesniej śmigało bez problemu. Od jakiegoś czasu nagle są problemy z LTE, w ogóle go nie łapie.

Lokalizacja Warszawa Rembertów, ul. Gawędziarzy.

Sygnał - Hspa+ cały czas. Wcześniej LTE hulało bez problemu. W tej lokalizacji każda sieć ma LTE, ba, nawet mój plusowski numer telefonu ma LTE. Chodzi tylko o internet. Kolega z pokoju obok ma LTE w komórce, brat ma LTE. Obaj w Plusie numery. No nie ma bata, że nie ma tu LTE, bo było i dalej jest. Po prostu nie na tym numerze msisdn internetu.

Jak jest jeszcze ten pakiet 40GB na tym hspa+ to jakoś to śmiga, jest okej, ale po przekroczeniu - wiadomo, lejek. A mam zagwarantowany lte bez limitu danych w cenie, tyle, że no... nie ma zasięgu LTE nigdzie, dosłownie nigdzie, gdzie bym się nie ruszył i nie pojechał na tej karcie :D


A zatem w czym tkwi problem? Nie w prędkości, jest okej, nie narzekam. Chodzi o to, że on w ogóle nie pokazuje LTE, choćbym i przy Konstruktorskiej 4 stał i po przekroczeniu 40GB pakietowych skazuje mnie na lejek taki, że nic nie działa. Nie wiem, czy to kwestia wymiany SIMki, czy problemy techniczne ze strony naszej sieci. Wolę karty nie wymieniać bez potrzeby, chciałbym to zgłosić. Dzwoniłem na BOK, zrobiłem zgłoszenie, ale to nic nie dało. Teraz jeszcze nie przekroczyłem pakietu 40GB, więc działa aż miło, ale jak przekroczę, to sobie nic nie pooglądam, a idą święta, Netflix rozgrzany do czerwoności. :3
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5457
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Brak LTE

Post autor: Michał_Plus »

Kordianelli, sprawdź proszę, czy w ustawieniach sieci APN masz ustawiony na internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kordianelli
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2017, o 03:16

Re: Brak LTE

Post autor: Kordianelli »

Było ustawione na internet. Po telefonie na BOK problem się rozwiązał, miła konsultantka pomogła, zgłosiła sprawę, dawno już przekroczyłem 40gb pakietu i jadę teraz na nolimit lte aż miło, zero zadyszek, LTE chyba wróciło do łask :)
Jabarlew
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2017, o 15:34

Re: Brak LTE

Post autor: Jabarlew »

Witam posiadam tablet samsung galaxy s3 tab w biurze obslugi mowiono mi ze mam normalnie dostep do lte jednak kolo paska zasiegu mam tylko h oraz 3g nic kompletnie nie pomaga
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak LTE

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Jabarlew,
- czy używasz w nim karty SIM od numeru głosowego, czy internetowego? Jaki APN masz ustawiony?

Kordianelli,
- to świetna informacja. Cieszę się, że już wszystko działa :)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jabarlew
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2017, o 15:34

Re: Brak LTE

Post autor: Jabarlew »

Apn internet nie bardzo wiem o co chodzi z numerem glosowym czy internetowym ale to zwykla karta mix plus ktora od lat mialem w telefonie
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Brak LTE

Post autor: Joanna_Plus »

Jabarlew,
Jabarlew pisze:Apn internet
Jabarlew pisze:to zwykla karta mix plus ktora od lat mialem w telefonie
Jeżeli numer jest w ofercie Plus Mix, to właściwy APN to plus. Pisaliśmy o tym w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jabarlew
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2017, o 15:34

Re: Brak LTE

Post autor: Jabarlew »

Wszystko dziala dziekuje
ODPOWIEDZ